Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Problemy z GTVka - immobilizer i silnik....pomóżcie proszę

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Alfa Romeo GTV 2.0JTS
    Postów
    2

    Domyślnie Problemy z GTVka - immobilizer i silnik....pomóżcie proszę

    Witam Szanownych Forumowiczów
    Dołączyłem do Was ze względu na trapiące mnie kłopoty z moja GTVka. Autko z 1996r, oryginalnie był silnik 2.0TS, natomiast poprzedni właściciel "wsadził" do belli 2,0 Jts wraz z kompem.
    Obecnie mam kilka problemów.

    1) Ostatnio padł mi chyba immo. Po przekręceniu kluczyka nie gaśnie CODE, a pompa paliwa nie rusza. Sprawdzałem polaczenie anteny z boxem immo, wypinalem, przeczyszczalem, "kontaktem" spryskalem. I nic... Pierścień sprawdzałem - nie mam mozliwosci go odpiąć - prawdopodobnie jest zalutowany na stałe.
    Miałem takie sytuacje kiedy auto potrafiło mi zgasnąć na drodze i nie moglem go odpalić. Dopiero po którymś razie sie udało. Masakra. Tracę pomysły juz....

    2) Standardowa przypadłość jts'a - na wolnych obrotach na jałowym nierównomiernie pracuje silnik. Słyszę po wydechu jakby raz paliło na jeden gar a raz nie. Na skanie nie ma błędu cewek. Co ciekawe dzieje sie to głownie na ciepłym silniku. Na zimnym nie jest zle. Do tego "muli" silnik przy przyspieszaniu po mocniejszym wciśnięciu pedału gazu.

    Jesli macie jakieś pomysły to prosze pomóżcie...
    Dziekuje
    Michał

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Alfa Romeo GTV 2.0JTS
    Postów
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rizun Zobacz post
    Witam Szanownych Forumowiczów
    Dołączyłem do Was ze względu na trapiące mnie kłopoty z moja GTVka. Autko z 1996r, oryginalnie był silnik 2.0TS, natomiast poprzedni właściciel "wsadził" do belli 2,0 Jts wraz z kompem.
    Obecnie mam kilka problemów.

    1) Ostatnio padł mi chyba immo. Po przekręceniu kluczyka nie gaśnie CODE, a pompa paliwa nie rusza. Sprawdzałem polaczenie anteny z boxem immo, wypinalem, przeczyszczalem, "kontaktem" spryskalem. I nic... Pierścień sprawdzałem - nie mam mozliwosci go odpiąć - prawdopodobnie jest zalutowany na stałe.
    Miałem takie sytuacje kiedy auto potrafiło mi zgasnąć na drodze i nie moglem go odpalić. Dopiero po którymś razie sie udało. Masakra. Tracę pomysły juz....

    2) Standardowa przypadłość jts'a - na wolnych obrotach na jałowym nierównomiernie pracuje silnik. Słyszę po wydechu jakby raz paliło na jeden gar a raz nie. Na skanie nie ma błędu cewek. Co ciekawe dzieje sie to głownie na ciepłym silniku. Na zimnym nie jest zle. Do tego "muli" silnik przy przyspieszaniu po mocniejszym wciśnięciu pedału gazu.

    Jesli macie jakieś pomysły to prosze pomóżcie...
    Dziekuje
    Michał
    Pytanie czy jeśli immo odcina pompę paliwa to tym samym odcina przekaźniki? Słyszę/czuje ze przekaźnik z tylu obok baku "cyka" przy przekręceniu kluczyka na start, tyle ze tam jest kilka przekaźników i bezpieczników a nie mogę nigdzie znaleźć schematu elektrycznego do GTV...

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sztandi7
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo GTV 1.8 TS
    Postów
    62

    Domyślnie

    Może to głupie ale zmień kluczyk Może to transponder w kluczyku. Ja tak miałem.

Podobne wątki

  1. Immobilizer - silnik ine odpala
    Utworzone przez Destyl w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-03-2016, 11:57
  2. Skradziono - Proszę pomóżcie
    Utworzone przez Mentor131 w dziale Dolnośląskie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 19-10-2015, 14:18
  3. Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 15-11-2014, 18:15
  4. Pomóżcie mi proszę uporządkować wiedzę...
    Utworzone przez jelonek1983 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-12-2010, 18:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory