Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: Awaria mechanizmu dachu

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR GTV 2,0TS, AR GTV Spider 2,0TS
    Postów
    128

    Domyślnie Awaria mechanizmu dachu

    dobry wieczór panom,
    temat pewnie był juz omawiany, ale wkurzenie i pora nocna (dobrze że nie zapowiadają deszczu) powodują, że nie mam siły szukać,
    a więc tak:
    - dach w pozycji zamkniętej,
    - opuszczają się szyby, pulsuje kontrolka na panelu, pokrywa się nie podnosi
    - próbowałem otworzyć przy pomocy tego przycisku awaryjnego-słychać pracujący mechanizm, ale pokrywa ani drgnie.

    każda rada jak sobie z tym ustrojstwem poradzić mile widziana; można to ogarnąc samemu, czy wizyta w serwisie lub jakiegoś ogarniętego speca( którego w wawie ja przynajmniej nie znalazłem)

    pozdr/m

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 164 & AR 166
    Postów
    465

    Domyślnie

    Po opuszczeniu szyb podnosi się element z szybą? Jak przekręcić kluczyk to pali się dioda? Jak się pali to musisz dach przywrócić do skrajnej pozycji zamknietej lub otwartej. Zamknąć ręczne i zablokować zamki w pozycji końcowej. Jak chcesz otworzyć ręcznie to odblokowuje zamki i wyłączasz kluczyk. Jak nie wylaczysz to siłowniki dachu są zablokowane.
    Ostatnio edytowane przez ar4me ; 18-05-2017 o 10:04
    Moje Alfy
    AR 166 Sportronic LPG, 2.5 24v
    AR 166 3.0 Sportronic
    AR 166 Manual 3.0 => swap r5 q4
    AR 164 3.0 24v, Q2, Motronic ME 2.1, ABS+EBD, 6speed
    Gtv_Spider 2.0=> swap 3.0 24v

    Oraz
    Delta III 1.75 k04
    Espace IV 3.5

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR GTV 2,0TS, AR GTV Spider 2,0TS
    Postów
    128

    Domyślnie

    Cytat Napisał ar4me Zobacz post
    Po opuszczeniu szyb podnosi się element z szybą? Jak przekręcić kluczyk to pali się dioda? Jak się pali to musisz dach przywrócić do skrajnej pozycji zamknietej lub otwartej. Zamknąć ręczne i zablokować zamki w pozycji końcowej. Jak chcesz otworzyć ręcznie to odblokowuje zamki i wyłączasz kluczyk. Jak nie wylaczysz to siłowniki dachu są zablokowane.
    sekwencja wygląda tak:
    - dach schowany, pokrywa zamknięta,
    - silnik pracuje, dioda sie nie pali
    - przyciskam guzik na panelu środkowym, dioda zaczyna pulsowac, następnie pali się światlem ciągłym
    - opuszczają się szyby, pokrywa się nie otwiera.

    jak odblokować zamki, żeby otworzyc pokrywę i uzywając przycisków awaryjnych otworzyć dach?

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 164 & AR 166
    Postów
    465

    Domyślnie

    Sprawdź silnik zwalniając zamki od klapy. Jest w schowu obok akumulatora. Napięte linki to klapa zamknięta. Sprawdź czy jak naciska przyciskiem to się rusza ramię od linek. Jak naciska przyciskiem i nic się nie dzieje to może któryś przekaźnik w bagażniku. Jak linka jest luźna to klapa jest zwolniona.
    Ostatnio edytowane przez ar4me ; 18-05-2017 o 19:34
    Moje Alfy
    AR 166 Sportronic LPG, 2.5 24v
    AR 166 3.0 Sportronic
    AR 166 Manual 3.0 => swap r5 q4
    AR 164 3.0 24v, Q2, Motronic ME 2.1, ABS+EBD, 6speed
    Gtv_Spider 2.0=> swap 3.0 24v

    Oraz
    Delta III 1.75 k04
    Espace IV 3.5

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR GTV 2,0TS, AR GTV Spider 2,0TS
    Postów
    128

    Domyślnie

    za cholerę-nie wiem jak sobie poradzić z otwarciem pokrywy, a bez tego dalej ani rusz. czyzby jakiś problem z elektryka?

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Waldek
    Dołączył
    04 2017
    Mieszka w
    Małopolska
    Auto
    GTV Spider
    Postów
    4

    Domyślnie

    Raz mi się otwierał a raz nie... ale jak zaciągnę hamulec ręczny to się otwiera. Może jest jakieś zabezpieczenie zeby nie otwierać dachu w czasie jazdy.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    145 1.8 TS MY99
    Postów
    141

    Domyślnie

    Hehe he;-)
    Tak sterownik dachu sprawdza sygnał VSS z prędkościomierza, musi być poniżej 5km/h i kontrolkę zaciągnięcia ręcznego. Inaczej nici z otwierana.
    Dodatkowo gdy zatrzyma się w trakcie to, aby znowu zaczął działać automat należy złożyć/ rozłożyć dach ręcznie do skrajnej pozycji.

    Gdy zatrzymuje się na początku to niestety głównym podejrzanym jest pęknięte koło zębate przy silniku, który dociąga pokrywę. Ktoś na forum reanimuje te silniki za straszne pieniądze.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR GTV 2,0TS, AR GTV Spider 2,0TS
    Postów
    128

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marian Muh Zobacz post
    Hehe he;-)
    Tak sterownik dachu sprawdza sygnał VSS z prędkościomierza, musi być poniżej 5km/h i kontrolkę zaciągnięcia ręcznego. Inaczej nici z otwierana.
    Dodatkowo gdy zatrzyma się w trakcie to, aby znowu zaczął działać automat należy złożyć/ rozłożyć dach ręcznie do skrajnej pozycji.

    Gdy zatrzymuje się na początku to niestety głównym podejrzanym jest pęknięte koło zębate przy silniku, który dociąga pokrywę. Ktoś na forum reanimuje te silniki za straszne pieniądze.
    pomyślałem, przegrać z materią to niehonorowa sprawa angielska/niemiecka instrukcje do ręki, czytanie ze zrozumieniem, rady kolegi ar4me i... do tej pory nie wiem jak ale się udało
    co nie zmieni apostaci rzeczy, że w dalszym ciągu poszukuje speca od dachów, który zrobi mi jego serwis i ustawi centralnie na wszystkich cięgnach czy co go tam porusza.
    dzięki za rady/m

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar majeczka
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    kiedyś Pabianice, jeszcze Wawa:)
    Auto
    159 SW, 1.9 jtdm, 150 KM, Spider 916, 2.0 ts, 155 KM
    Postów
    241

    Domyślnie

    Koledzy, mam pytanko dot. dachu elektrycznego/hydraulicznego: cala sekwencja zamkniecia dachu /ze zlozonego w schowku/ idzie dopiero, gdy po przekreceniu kluczyka zloze go recznie pierwszy raz, gdyz od 1go podejscia nie otwiera sie z przycisku na podlokietniku. po zlozeniu recznym /cala sekwencja z domknieciem klapy/ zamyka sie normalnie. ale czesto juz nie chce sie znowu otworzyc. czasem otwiera,czasem nie i teraz: podpowiedzcie,co robię zle: czy zamykanie reczne odbywa sie tylko na wylaczonym kluczyku po odblokowaniu klapy? chyba robie to na wlaczonym /bez zaplonu/ + reczny; ponadto, czy za kazdym razem musze domknac recznie haki/zaczepy, by widzial,ze zakonczylam procedure zamkniecia dachu? czy koncowa sekwencja /zamkniecie reczne haków/ nie ma znaczenia bo procedure konczy wskoczenie zaczepow szyby z tylu i wyprostowanie dachu? jestem laikiem, to pierwszy sezon ze spiderem czekam na podpowiedzi

    - - - Updated - - -

    ponadto dla kolegi, ktory szuka speca - w wawie mamy tylko Brzyszcza.
    Miłośnicy cabrio Mazowieckie by CABRIO POLAND
    Legionowo Cabrio Style
    Alfa Romeo Gtv/Spider Team_916
    Alfaholicy.org
    Alfaholicy Mazowsze
    Podkarpaccy Alfaholicy

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 164 & AR 166
    Postów
    465

    Domyślnie

    A po zakończeniu rozkładania dachu gaśnie czerwona dioda Led obok przycisku?
    Moje Alfy
    AR 166 Sportronic LPG, 2.5 24v
    AR 166 3.0 Sportronic
    AR 166 Manual 3.0 => swap r5 q4
    AR 164 3.0 24v, Q2, Motronic ME 2.1, ABS+EBD, 6speed
    Gtv_Spider 2.0=> swap 3.0 24v

    Oraz
    Delta III 1.75 k04
    Espace IV 3.5

Podobne wątki

  1. Naprawa mechanizmu wybieraka
    Utworzone przez MatiMatteo w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-01-2016, 21:48
  2. Montaż mechanizmu Q2
    Utworzone przez 2_D w dziale Dolnośląskie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-10-2015, 15:26
  3. [GTV Spider] Awaria mechanizmu dachu
    Utworzone przez MG-Fan w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-07-2015, 13:21
  4. [159] Jak dostać się do mechanizmu pasów?
    Utworzone przez murgal w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-01-2014, 21:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory