Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Turbosprężarka [langtitle=nt]Alfa[/langtitle] GTV V6 TB

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Giulietta/GTV
    Postów
    174

    Domyślnie Turbosprężarka [langtitle=nt]Alfa[/langtitle] GTV V6 TB

    Cześć
    Szukam informacji na temat typu i producenta turbosprężarki do GTV.
    Informacje w necie są sprzeczne, tzn. Garrett T25, GT25 GT2538 to info z polskich i angielskojęzycznych stron, a w ogłoszeniach o sprzedaży mnogość jest jeszcze większa (np. ogłoszenie o sprzedaży Garrett tb25, a na zdjęciu widać symbol M10 itd).

    Problem polega na tym, iż w moim aucie zamontowana jest sprężarka Mitsubishi TD05H-12B i nie wiem czy fakt, że ma ona inne parametry mechaniczne i charakterystyke pracy nie wpływa negatywnie na osiągi silnika?
    Może ktoś posiada oryginalne turbo z GTV?
    pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Keniq
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Alfa Romeo GTV 2.0 TS 16v
    Postów
    50

    Domyślnie

    Ja bym szukał ba EPER-ze informacji jaka być powinna i później dalej szukać już po numerach OEM.

    http://eper.fiatklubpolska.pl/navi?F...&SBMK=R&MAKE=R

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Czarek GTV
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Rawa Mazowiecka
    Auto
    GTV V6 TB-jest, Spider 2 TS - jest, 159 1,9 JTDm 16V 2006r - sprzedam, 156 2,5 - jest. 147, 1,6 LPG
    Postów
    223

    Domyślnie

    Oczywiście że mam....

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Giulietta/GTV
    Postów
    174

    Domyślnie

    Keniq - dzięki za sugestie.
    EPER pomaga ale wątpliwości pozostają. Tzn. kod producenta 60596462 - to jest jasne, można przyjąć iż jest to Garrett GT2538 (nr 454054-1 )i teraz zaczynają się wątpliwości - wg EPER w danych o GTV jest informacja że stosuje się również w Alfie 164 Super .W AR 164 stosuje się również Mitsubishi TD05H-12B ( taka jak zamontowana w mojej GTV).
    Ale w EPER w informacjach o AR164 brak odnośnika o stosowaniu sprężarki Mitsubishi TD05H-12B w alfie GTV .
    Stąd pytanie o zamienność Garreta i Mitsubishi TD05H-12B.

    Mój problem polega na tym iż chcę wymienić moją Mitsubishi TD05H-12B na Garrett, ale nowej raczej nie znajde a w ogłoszeniach internetowych informacje nie zawsze są ścisłe. Zresztą nie dziwie się , ponieważ jeśli ktoś wykręca używke z ALFY GTV to nie musi wnikać co tak naprawde sprzedaje...(przypomina mi to historie prawej lampy przedniej do GTV "nie anglik - wymontowana z auto przywiezionego z niemiec" ).

    Przy okazji - CZAREK GTV - masz do sprzedania czy tylko masz ? ..... :-)
    pozdrawiam wszystkich

  5. #5
    Administrator ds. zlotów Romeo Avatar LIGAR
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    było sobie 156 SW 2.4 JTD 2001 rok 180 ps...
    Postów
    809

    Domyślnie

    Z tego co pamiętam to na fmic pl posiadają sprężarki - zapytaj podając numery OEM. Skoro się znają powinni coś zaproponować - oczywiście mam na myśli garretta.
    Druga opcja to kupić z strucla TB i dać do regeneracji - turbo jest bez zmiennej geometrii więc operacja nie powinna być zbyt droga.
    Wg mojej wiedzy suszarki z Mitsubishi nie były montowane do GTV nigdy (w sumie to zgodne z EPER) a jedynie domorośli tjuuunerzy montowali z Mitsu bez zmiany niczego więcej, bo ktoś gdzieś kiedyś przeczytał, że będzie lepiej. Osobiście znam auto któremu zaaplikowali taki MOD i lag był tak duży, że 115 konny 156 robiło z nim co chciało....
    Przygody z naprawą "sprawnego" 2.0 TB V6 - http://www.forum.alfaholicy.org/gtv_...e_2_0_tb.html?

    Gtv 2.0 V6 TB '99 + bonusy -> http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ioholikow.html

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-06-2011, 10:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory