Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25

Temat: Zakup GTV Spider 2.0 TS

  1. #11
    Użytkownik Świeżak Avatar Slepecci
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Polanica-Zdrój
    Auto
    GTv 2.0 TS
    Postów
    193

    Domyślnie

    CO do poduszki McPhersona to ja już znalazłem sposób Wariata nie wymieniałem nigdy w żadnej gtv ale widze na alledrogo ze z 500 podskoczył na 700, uszczelki... To mit, można jeździć nawet i bez, przyzwyczaiłem się

  2. #12
    Użytkownik Świeżak Avatar Kevio
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Skoda Fabia II
    Postów
    184

    Domyślnie

    Znalazłeś patent - pewnie od innego modelu, Tipo? Wariator niektórzy pisali, że powinno się wymieniać co drugi rozrząd aby potem nie mieć niespodzianek. Jeździć bez uszczelek...
    Jeśli tak serwisujesz auto to w zasadzie każde auto staje się tanie. Pytanie tylko jakie standardy ma autor.

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta Avatar toddlockwood
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Gtv 2.0 V6 Tb
    Postów
    395

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kevio Zobacz post
    Nie mam i nie miałem. Jeździć, jeździłem. Najwięcej co ile kosztuje i jak się psuje widziałem po 146 1.7L Boxer której losy znałem przez około 4 lata zanim skończyła na złomie.
    To co wiem na temat GTV wiem w większości z forum i jak widzę znalezienie wielu normalnych części jest powoli problemem, nie mówię już o szukaniu numerów części. W VAGu czy MB jest to łatwiejsze.
    A masz zamiar kupić? Co robisz na tym forum?

  4. #14
    Użytkownik Świeżak Avatar Kevio
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Skoda Fabia II
    Postów
    184

    Domyślnie

    O przepraszam, zapomniałem się. Alfy się nie psują, nie korodują (zwłaszcza 156) i w ogóle są najlepszymi autami na świecie a opinie o nich są rozpowszechniane przez trolli opłacanych przez niemiecki przemysł zgodnie z planem Goebbelsa. Śmierć VAG'owi. AVE ITALIA!

    Fakt, wypisałem same wady, ale czy przy kupnie nie powinno się właśnie wad brać pod uwagę aby potem móc się cieszyć autem? Czy może lepiej beztrosko brać co się spodobało?

    btw. toddlockwood a ty co, kupiłeś w końcu czy dalej się czaisz? I dla twojej informacji mam zamiar kupić 145 QV/1.7L Boxer lub GTV, ale na to jeszcze przyjdzie czas.

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta Avatar toddlockwood
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Gtv 2.0 V6 Tb
    Postów
    395

    Domyślnie

    Ja chce Gtv.
    Mam troche upierdliwy dojazd do roboty i już chciałem brać tą 2.0TS ale żona mi mówi by odlożyć na 3.0 i nie ma co wchodzić w jakieś półśrodki a jak przeczytałem i usłyszałem o tych paskach to już sobie podarowałem. Więc odłoże sobie spokojnie całą kwotę i zakupię 3.0 bo w kredyty nie chce sie bawić no a to trwa.

  6. #16
    Użytkownik Świeżak Avatar Kevio
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Skoda Fabia II
    Postów
    184

    Domyślnie

    V6 mniej awaryjne, ale przemyśl czy jak masz problem w uzbieraniem kasy na V6 to czy będzie Cię stać utrzymać to auto i jeździć nim. Tam rozrząd lepszy, ale trochę kosztuje zwłaszcza jak zjedzone będą wałki.
    Nie mniej nikt chyba do tej pory nie powiedział, że lepiej jest brać TS'a niż V6 nawet jak budżet był napięty.

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta Avatar toddlockwood
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Gtv 2.0 V6 Tb
    Postów
    395

    Domyślnie

    Nie jest tak ze nie moge uzbierać i nie mam kasy, własnie jestem dość oszczędny i cierpliwy. Trzeba też wrzucać kasę na poduszkę finansową, odłożyć na samochód + inne cele(jakieś wakacje,rzeczy do domu, emeryturę), mieć też dodatkowo osobne oszczedności itd. Kwestia podejścia do finansów. Nie sztuką jest iść i wziąć sobie kredyt na samochód albo nawet kupić nowe auto - tylko wtedy człowiek staje sie biedny. Ale to tak jak mówie, kwestia podejscia do finansów i utrzymania ich płynności.
    Ostatnio edytowane przez toddlockwood ; 29-09-2017 o 11:04

  8. #18
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Fiat Stilo 1.9 JTD 115, Alfy JESZCZE brak :(
    Postów
    2

    Domyślnie

    Akuratnie mam zaufany serwis, gdzie nie mają problemu żeby przyglądać się im pracy, koszta części też nie są największym problemem, bo w Stilo używam oryginalnych. Olej tak czy inaczej co rok wymieniam, a wiadomo że GTVka codziennie nie będzie używana. Poprzedniego właściciela nie znam, ale słyszałem że dbał o Alfinkę. Jest to rocznik 2001,ale od 2 lat nie była jeżdżona, tylko pół roku temu przepalana. Pozdrawiam

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Kęty
    Auto
    Była 164 3,0 QV 90r. 164 3,0 93 r. 164 3,0 Super 96 Jest 164 TS 8v 1990r Spider TS 2.0 199
    Postów
    95

    Domyślnie

    Najwięcej do powiedzenia mają ci co alfy nigdy nie mieli
    , to tak jak w polityce dyletanci i oszołomy.

  10. #20
    Użytkownik Świeżak Avatar Kevio
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Skoda Fabia II
    Postów
    184

    Domyślnie

    Adam2017 brzmi to dobrze. Jeśli silnik będzie dobrze chodził i będzie widać potencjał w aucie to ja bym zaryzykował. Powodzenia.

Podobne wątki

  1. Zakup Alfa Romeo Spider
    Utworzone przez kubicze w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 14-03-2018, 19:17
  2. Zakup Alfa Romeo Spider 2.0TS 2000r. pod zabytek co o tym myślicie.
    Utworzone przez Raider w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 18:34
  3. zakup spider
    Utworzone przez spidero w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-06-2010, 09:21
  4. spider
    Utworzone przez pawel olszewski w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-08-2008, 21:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory