Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Dziwna sprawa z nadmuchem

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Slepecci
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Polanica-Zdrój
    Auto
    GTv 2.0 TS
    Postów
    193

    Domyślnie Dziwna sprawa z nadmuchem

    Witam Pany!

    Ph1 .Tyle miesięcy spokoju było a tu nagle

    Wsiadam do auta, (nawiew jak zwykle na 1) przekręcam stacyjkę i Bzzzzzzz.... Buczy przekaźnik, pod schowkiem pasażera, bez zapalonych świateł świeci się panel od nadmuchów, po włączeniu świateł cisza. Wgramoliłem się w okolice schowka, żółty przekaźnik bzyczy, po wyjęciu cisza, podmieniłem na drugi, znowu to samo. Jak zgaszę nadmuch na 0 to cisza, bzyczenie powiększa się razem ze skakaniem 1,2,3,4, na 0 cisza

    Z tego co tam widziałem, to jest silnik dmuchawy, rezystor i wszystko zasila przekaźnik który bzyczy... Same pokrętła świecą przy włączeniu zapłonu, jak wszystko nie świeci; po włączeniu świateł pokrętła gasną a wszystko świeci jak powinno.
    Po odłączeniu silnika z wtyczki jest cisza i spokój
    Ciemno i zimno, nadmiar pracy i wrodzone lenistwo zimowe sprawiają ze nie mam weny tego sprawdzać, miał ktoś coś podobnego? to panel, rezystor a może silnik?

    EDIT: Po piwie nabrałem animuszu, wyjąłem silnik, sprawdziłem, działa po podpięciu do aku na krótko!

    Druga rzecz, grzebiąc pod schowkiem w okolicach dmuchawy i komputera znalazłem wiszącą sobie wtyczke
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20171211_172326.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	76.6 KB
ID:	238790
    Ostatnio edytowane przez Slepecci ; 11-12-2017 o 19:55

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    wtyczka jest od silniczka klapy obiegu wewnętrznego
    co do prądu to ph1 cała jest zagadką. Dojdziesz po schematach, na moje walnął bezpiecznik i masz gdzieś prąd wsteczny. Ostatnio walnął mi od zapalniczki i miałem dyskotekę na wewnętrznym oświetleniu przy każdym wdepnięciu w hamulec

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Slepecci
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Polanica-Zdrój
    Auto
    GTv 2.0 TS
    Postów
    193

    Domyślnie

    Dzięki kolego, własnie dziwiło mnie dlaczego nie mam obiegu zamkniętego
    Ku*wa ze niby przez jakiś bezpiecznik zapalniczki wymieniłem całą wiązkę od hamulca po swojemu, bo miałem tak samo dyskotekę po wciśnięciu hamulca??!! Masakra Trzy lata się spóźniłeś z tym żeby to napisać
    Ehhh, całe życie człowiek się uczy Teraz do tematu: ta wtyczka ma być gdzieś niedaleko żeby dosięgnąć ręką? Czy muszę rozbierać pół przodu?
    Po drugie, awaria usunięta, winna była i jest nadal, bo tylko dotknąłem palcem, ta wtyczka prawie na środku zdjęcia, wie ktoś od czego ona jest?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20171213_165231.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	103.7 KB
ID:	238843

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    ta na środku czarna chyba od oświetlenia schowka, ale co to ma do nawiewu to nie wiem, na schematach może dojdziesz. U mnie wciśniecie hamulca powodowało że przez żarówkę stopu była podawana masa na oświetlenie wewnętrzne zasilane z innego bezpiecznika, więc w układzie pomimo przepalenia bezpiecznika dalej płynął prąd
    Do wtyczki obiegu wewnętrznego dobierzesz się po demontażu schowka.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar Slepecci
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Polanica-Zdrój
    Auto
    GTv 2.0 TS
    Postów
    193

    Domyślnie

    Panowie, podpiąłem sie dzisiaj do ecuscana i... Nie działa mi prędkosciomierz od chyba dwóch-trzech lat jechałem i padł sobie A odkąd ją dostałem świeci się marchewa. dopiero teraz mam jak sie tym zajać:

    Błąd 0C - Potencjometr przepustnicy
    Bład 08 - Czujnik fazy

    Co mam sprawdzić, co wymienić? Na co uważać, bo czuje ze w kompie wyskakuje jedno a popsute jest drugie
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20171217_160057_HDR.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	67.7 KB
ID:	238996
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20171217_160118_HDR.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	65.6 KB
ID:	238997
    Ostatnio edytowane przez Slepecci ; 17-12-2017 o 16:42

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    Wziąć miernik i na początek sprawdzić kable / kostki. Jeśli jest przejście to zostaje wymienić czujniki. To samo z czujnikiem prędkości na skrzyni.

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2020
    Auto
    Alfa Romeo Gtv
    Postów
    18

    Domyślnie

    Trochę odkop, ale może ktoś będzie wiedział
    Kwestia jest taka - Gtv ph I, brak nadmuchu, nie działa wentylator. Rzekomo wentylator spalony (taka diagnoza), wymiana i będzie ok.
    Wyjąłem schowek, wyjąłem rezystor dmuchawy i samą dmuchawę - faktycznie, dmuchawa zatarta, ma duży luz, zamówiłem inną.
    Ale zacząłem mierzyć napięcie i ku mojemu zdziwieniu - na wtyczce od wentylatora tam, gdzie powinno być +12V jest +0,02V.
    Sprawdziłem bezpieczniki, przekaźniki, gniazdo bezpiecznika pod maską (30A) było wypalone, zmieniłem na nowe. Na wtyczce nadal +0,02V.
    Patrząc po schematach - idzie czerwony przewód od akumulatora do bezpiecznika 30A, później zmienia się on w niewiadomym miejscu w szaro-czerwony i idzie do kostki oznaczonej na schematach jako G313 (gdzie znów jest jako pomarańczowy i idzie dalej na przekaźnik - stąd zapewne minimalne wartości napięcia, bo przekaźnik działa). Na tej kostce oczywiście na przewodzie szaro-czerwonym brak napięcia.
    I teraz pytanie, bo może ktoś już rozbebeszał temat - zapewne jest jakaś kostka, gdzie przewód czerwony zamienia się w szaro-czerwony. Może ktoś podpowie, w którym miejscu znajdę kostkę (o ile taka jest), zanim rozbebeszę pół samochodu? A może jednak większy sens będzie miało przeciągnięcie skądś 12V?

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    Drugi przekaźnik wentylatora jest sterowany z przekaźnika I35 po stacyjce i dalej leci przez bezpiecznik 20A F13 do kostki G43 4pin w okolicach wentylatora (chyba widać ją na ostatnim zdjęciu). Coś może pomieszałeś i mierzyłeś napięcie na G43? Od G313 zasilanie idzie do przekaźnika Q15 przewodem czerwono-czarnym i nigdzie nie zmienia się w pomarańcz. Te kostki powinny być niedaleko siebie.

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2020
    Auto
    Alfa Romeo Gtv
    Postów
    18

    Domyślnie

    Mam taki schemat z wersji z klimą oczywiście (chciałem dodać foto, ale mam za mało postów ). Tak jak opisujesz jest dla wersji bez klimatyzacji, też się na to na początku złapałem. Z tego co widzę i rozumiem (strona 320 w manualu vol. 3) przez G43 idą tylko sterowania do przekaźników i to jest ok.

    I idę od akumulatora przewodem czerwonym przez bezpiecznik 30A (G255), który jest pod maską - to gniazdo bezpiecznika miałem wypalone i zmieniłem je na nowe. Dalej przewód przechodzi przez gródź i zmienia się w szaro-czerwony. Na kostce G313 łączy się z pomarańczowym i idzie do przekaźnika Q15, ale już na kostce G313 przewód szaro-czerwony nie ma napięcia. Stąd moje pytanie - gdzie to napięcie może ginąć po drodze?
    A dokładniej - czy jest jakaś kostka (mniemam że tak) i czy ktoś z Was wie, w którym miejscu? Bo zastanawiam się, czy po prostu nie przeciągnąć osobnego przewodu do kostki G313, żeby nie bawić się w poszukiwanie "zaginionej arki"

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    Po G313 rzeczywiście jest pomarańczowy ORN, nie zauważyłem O i wyszedł czerwono-czarny RN
    Jeśli nie ma napięcia na kostce G313 to pewnie na bezpieczniku G255 lub gdzieś na przewodzie nie łączy. Ewentualnie wypadła Ci wtyczka Q ze skrzynki bezpieczników (jest z tyłu).
    Z bezpiecznika G255 powinien wychodzić kabel szaroczerwony i nigdzie się nie zmienia aż do G313.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	G313.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	74.1 KB
ID:	270663

Podobne wątki

  1. [159] dziwna sprawa
    Utworzone przez holygodess w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 10-01-2013, 22:02
  2. Dziwna sprawa ...
    Utworzone przez yoda6666 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-05-2012, 13:05
  3. dziwna sprawa
    Utworzone przez nymo w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 11-05-2011, 21:19
  4. Dziwna sprawa!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Utworzone przez Revol84 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-04-2011, 08:27
  5. Dziwna sprawa
    Utworzone przez Wieczor w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-07-2007, 16:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory