Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Skrętne tylne koła

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Slepecci
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Polanica-Zdrój
    Auto
    GTv 2.0 TS
    Postów
    193

    Domyślnie Skrętne tylne koła

    Panowie, trapi mnie pytanie, nasze GTVki mają skrętne tylne koła? Jak to jest zrobione, jak to działa, i czy działa?

    I jak tego nie popsuć przy wymienie wszystkiego w tylnem zawieszeniu
    Ostatnio edytowane przez Slepecci ; 29-01-2018 o 18:01

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    145 1.8 TS MY99
    Postów
    141

    Domyślnie

    Słowami autora: Gianclaudio Travaglio: “For every degree of roll angle there’s half degree gain in negative camber, while for every 100kg of lateral cornering force-theres only one degree of wheel deflection […] Initially the wheels provide a very slight counter-steer effect, but if you’re going for a high-g adventure, they will progress to in-phase steering”.

    Działa wg mnie genialnie, ciasne zakręty Gtv bierze tak agresywnie, że aż trudno uwierzyć, że to przedni napęd Psuje się to poprzez zastąpienie tulei wahliwych poliuretanami w tylnych wahaczach.

  3. #3

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    145 1.8 TS MY99
    Postów
    141

    Domyślnie

    wszystkie

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar Slepecci
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Polanica-Zdrój
    Auto
    GTv 2.0 TS
    Postów
    193

    Domyślnie

    Kolejny z tysiaca powodów do dumy z posiadania GTv

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marian Muh Zobacz post
    Słowami autora: Gianclaudio Travaglio: “For every degree of roll angle there’s half degree gain in negative camber, while for every 100kg of lateral cornering force-theres only one degree of wheel deflection […] Initially the wheels provide a very slight counter-steer effect, but if you’re going for a high-g adventure, they will progress to in-phase steering”.

    Działa wg mnie genialnie, ciasne zakręty Gtv bierze tak agresywnie, że aż trudno uwierzyć, że to przedni napęd Psuje się to poprzez zastąpienie tulei wahliwych poliuretanami w tylnych wahaczach.
    No dobra, ale camber gain nie ma nic wspólnego ze skrętnymi 4 kołami, tak jak np Nissanowski HICAS czy 4WS w Hondzie. W 916 jest zwykły wielowahacz i nie ma żadnych kół skrętnych z tyłu.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    145 1.8 TS MY99
    Postów
    141

    Domyślnie

    Przecież zacytowaleś wyżej fragment o tym... odsyłam jeszcze do serwisówki tam jest dokładny opis co i jak. Mieszasz dwie rzeczy, aktywny i pasywny system co tu porównywać? To właśnie stare hondy 4ws mają zwykły wielowahacz, tylko jeden wahacz poprzeczny pełni też rolę drążka kierowniczego sterowanego elektrycznie i mechanicznie w pierwszej generacji.
    Pasywna skrętność to nic niezwykłego i jezt to popularny system bo każda belka skrętną w Passacie B3 też się ugina i zacieśnia zakręt, ale jak spojrzysz na układ 916 i potrafisz sobie wyobrazić siły jakie na niego działają w zakręcie to widac, że ruch płaszczyzny zwrotnicy ma trochę bardziej skomplikowany tor i tak jak w powyższym opisie zmienia kąt z "nadsterownego w podsterowny". I mówimy tu o zmianie rzędu stopnia czy dwóch. 25 lat temu był to wyczyn teraz już niekoniecznie.

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Ford
    Postów
    13

    Domyślnie

    Z tego co pamiętam z jakiegoś programu jest to robione na siłownikach elektrycznych. Podobny bajer był w jakiejś toyocie, ale się nie sprawdził

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar Supermario
    Dołączył
    05 2015
    Mieszka w
    podstoliczne okolice
    Auto
    AR147 1,9 JTDm '06
    Postów
    29

    Domyślnie

    Cytat Napisał kayus11 Zobacz post
    Z tego co pamiętam z jakiegoś programu jest to robione na siłownikach elektrycznych. Podobny bajer był w jakiejś toyocie, ale się nie sprawdził
    Kayus, w gtv nie ma tam zadnej elektryki, to jest czysto mechaniczne dzialanie ukladu zawieszenie. Jak w tojce jest - nie wiem, ale temat nie o tym

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar .Andrzej.
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    do zabawy: Alfa Romeo Gtv 1.9 JTDm, na co dzień: duże z V6 i RWD
    Postów
    678

    Domyślnie

    A ja już kiedyś się zastanawiałem, o co chodzi w Gtv, że się tak fajnie "układa" w zakrętach.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Tylne koła za mocno hamują. ?!
    Utworzone przez lewarek w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 07-04-2014, 22:32
  2. Zawieszenie tylne prawego koła
    Utworzone przez michal w dziale GT
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14-01-2014, 08:45
  3. grzeją się tylne koła alfa 156
    Utworzone przez tomek1988 w dziale 156
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 26-08-2013, 21:09
  4. Tylne koła pod dużym kątem
    Utworzone przez Stanley w dziale 166
    Odpowiedzi: 71
    Ostatni post / autor: 17-03-2011, 17:41
  5. [146] Tylne koła w dość dużym plusie
    Utworzone przez witek_007 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 30-10-2008, 11:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory