Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 50

Temat: Niemiły pan na olx sprzedaje uszkodzone zużyte częśći.

  1. #11
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Czarek GTV
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Rawa Mazowiecka
    Auto
    GTV V6 TB-jest, Spider 2 TS - jest, 159 1,9 JTDm 16V 2006r - sprzedam, 156 2,5 - jest. 147, 1,6 LPG
    Postów
    223

    Domyślnie

    Potwierdzam wypowiedzi kolegów. Jest pewne wyjście z tym że nie opłacalne i cholernie długie. Jedyne co w takiej sytuacji możesz zrobić to wytoczyć sprawę z powództwa cywilnego. Ale po pierwsze musisz posiadać opinię najlepiej już rzeczoznawcy ( a jeszcze lepiej jeśli jest wpisany na listę biegłych sądowych ). Kosztów takiej opinii nie znam. Wnieść sprawe do sądu, no też kasa. Pare rozpraw, kilka lat nerwów i możesz wygrać. Wtedy sąd nakaże sprzedawcy zwrot kasy i pokrycie kosztów sądowych ( powołanego rzeczoznawcy przed rozprawą może ale nie musi). Natomiast jak przegrasz to wszystkie pieniądze w błoto plus na przyklad zwrot utraconych dochodów i dojazdów tego Pana do sądu. Za 600 zł nie warto, takie moje zdanie.
    Pozdrawiam: wujek Czarek.

  2. #12
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    Jak jest osobą fizyczną a handluje to podpada pod urząd skarbowy.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Gołdap
    Auto
    Alfa Romeo GTV 2.0 v6 TB 202KM
    Postów
    40

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    Prawda jest taka ,że ci sprzedał złom
    Jak wałki otrzymałem bylem tego świadomy bo mogłem zobaczyć je w realu a nie na zdjęciach z fałszowanymi wymiarami...

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał MikeCZ Zobacz post
    Wiesz, trochę cię nie rozumiem. Te czopy są robione pod tak dokładną tolerancję i TB silniki są znane z tego, że je "zdzierają", że mieć nadzieję że używany wałek (choć 10tkm od remontu, który ale nie wiesz kto i jak przeprowadził i jakim olejem były zalane) będzie OK jest naiwność najwyższej skali
    Druga rzecz to podkładki - tutaj naprawde nie wiem na co się skarżysz - chciałeś mieć wszystkie takie same? Dlaczego? Chyba nie rozumiesz jak ta regulacja działa. Dlaczego myślisz, że jest chyba z 50 różnych wymiarów i różnią się o 0,05mm - dlatego żeby móc dokładnie ustawić luzy. Myślałeś, że dostaniesz wszystkie z wymiarem xyz i będą pasować na wszystkie zawory ssące takie same? Ja mam rozebrane 2 silniki (12 podkładek) i takie same są chyba 2 albo 3, reszta to każda inny wymiar. A jak będę zamawiał nowe to też sobie zamówię pewnie każdą inną tak, by było ustawione dokładnie w tolerancjach.
    Oczywiście druga rzecz że sprzedawca powinien uczciwie opisać co sprzedaje i w razie czego przyjąć zwrót to wpełni się zgadzam.
    Ja rozumiem ale skoro on mi mówił że czopy mają takie same wymiary to powinny mieć tez takie same po dostarczeniu ich do mnie...olejem wspominał 10w60 Liqui Moly. Wiem ze tych podkładek regulacyjnych jest dużo wymiarów, ale skoro mówił że każda podkładka ma 5mm grubości a niema żadnej z takim wymiarem i każda ma inny wymiar. Wiem jak ustawia się luzy w serwisowce jest napisana tolerancja jakiej trzeba się stosować żeby silnik dobrze pracował. Chciałem nawet wałki z podkładkami odesłać już do niego na swój koszt żeby chociaż zwrócił te 600zł. On w zaparte mówił że nie przyjmie zwrotu walków nie poznaczył i nie wie co mu odeśle ale na 20 zdjęciach widać znaki i inne charakterystyczne elementy po których by poznał że to jego walki ale on i tak swoje i na tym to się skończyło że wpisałem post na forum żeby inny nie wrzucił kasy w błoto.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Kali_33 Zobacz post
    przykra sytuacja ale niestety nagminna... kupując używane części sprzedawcy często pomijają istotne fakty. Wynika to zarówno z niewiedzy jak i złej woli. Ale wg mnie to nie jest sprawa na policję bo oszustwo w tym przypadku będzie bardzo trudno uzasadnić. Możesz iść do sądu, za 600 zł już warto, jeśli masz korespondencję z zapewnieniami sprzedawcy, że części są w dobrym stanie, jest szansa że się uda. Jeśli wszystko było na telefon niestety kasa w błoto - to są części używane więc bez dowodów jesteś z góry przegrany.
    BTW nie ma czegoś takiego jak zwrot, to tylko dobra wola sprzedawcy. Jeśli sprzedający jest osobą fizyczną nie masz także rękojmi.
    Niestety w tym jak zapewniał mnie że wałki są w bardzo dobrym stanie było to przez rozmowę telefoniczna a niestety rozmów nie nagrywam . Jest coś takiego jak zwrot jeśli sprzedawca sprzedał część uszkodzona bądź niezgodna z opisem.

  4. #14
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Ciężka sytuacja. Jak już napisano, jeżeli człowiek nie prowadzi działalności i nie sprzedaje nowego towaru to prawnie "zwrot" nie istnieje.

    Tak się w tym wszystkim zastanawiam, te wałki były z silnika ze 166 a nie GTV, czy możliwe, że mogły mieć już fabrycznie inne wymiary? Inne numery części? W innych markach takie rzeczy się zdarzały, niby silnik tej samej pojemności, a jednak różnice były.

    Czy wymiary wałków są inne niż na zdjęciach które Ci przysłał? Czy zdjęcia odzwierciedlały jednak stan, ewentualnie mierzył wybrane czopy i krzywki?

    PS. kiedyś w Polsce było kilka zakładów które robiły wałki do sportu. Może warto się za tym rozejrzeć?


    PS2. Dopiero zerknąłem na zdjęcia. Każda krzywka w innym wymiarze :/
    Ostatnio edytowane przez bobby ; 26-02-2018 o 11:27

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Garwanko
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Było: 3.0V6/2.5V6/2.4R5 | Jest: 2.4R5/2.0TS
    Postów
    312

    Domyślnie

    Przykra sprawa. Podaj nazwę użytkownika, lub przynajmniej link do ogłoszenia, żeby nie było loterii, o kim piszesz.

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Gołdap
    Auto
    Alfa Romeo GTV 2.0 v6 TB 202KM
    Postów
    40

    Domyślnie

    Cytat Napisał Garwanko Zobacz post
    Przykra sprawa. Podaj nazwę użytkownika, lub przynajmniej link do ogłoszenia, żeby nie było loterii, o kim piszesz.
    Problem jest w tym że nie mogę podać nazwy użytkownika ani linku do ogłoszenia ponieważ naruszam jego prawa autorskie. Groził mi sprawą sądową jeśli podam jego jakiekolwiek dane na forum. Osoby zainteresowane kim jest ta osoba są proszone o kontakt priv.

  7. #17
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Prawa autorskie? Facet pisze wiersze o wałkach?

  8. #18
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    To moze jednak dobre częsci facet sprzedał, a autor tematu podmienił, bo czemu tak się boi napisac gdzie kupił?

    Jesli to co napisal to prawda, ma zdjecia od sprzedajacego i ma jedyny dowod w postaci wałkow w ręku, to czego sie bać?

    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
    ... large brakes, turbos, alu rims, aero…everything large as if there was something small to compensate for.

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Jambo
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    wyspy
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTD 16V -195HP
    Postów
    367

    Domyślnie

    Czy ktoś wie który to może być pan ? bo nie chciał bym się wkopać ... jakieś linki ?
    Ostatnio edytowane przez Jambo ; 26-02-2018 o 21:25

  10. #20
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    kolego, reklamuj wałek z tytułu rękojmi, jednak się myliłem - rękojmia obowiązuje także przy sprzedaży pomiędzy osobami fizycznymi i także dla towarów używanych. Na Twoim miejscu wysłałbym pisemne żądanie usunięcia wady poprzez wymianę towaru albo zwrot kasy. Nadaj temu bieg, w razie czego w sądzie będziesz w lepszej pozycji.

Podobne wątki

  1. [146] Zużyte sprzęgło?
    Utworzone przez Jeva w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 04-02-2015, 09:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory