Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Temat: Temperatura silnika 3.0

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Patryczos
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Świętochłowice
    Auto
    Alfa Romeo GTV 2.0 JTS 165KM ; GT 1.9 JTDM 150KM ; A6 C7
    Postów
    647

    Domyślnie

    Cytat Napisał slavol Zobacz post
    Przekracza o ile? Wskaźnik w kabinie jest tylko dla "podglądu" ważniejsze co widzi komputer. Być może wcale nie musi się uruchamiać drugi bieg?
    Robiłeś test wentylatora? Pierwszy się uruchamia? Zazwyczaj z nim jest problem (najczęściej rezystor wentylatora).
    Komp pokazuje max 94st., ale wskaźnik w kabinie ok 110st. Sam wskaźnik też może być walnięty. Wydaje mi się, że gdyby ciecz chłodząca faktycznie miała 110st. to by aparat spustowy w korku zbiornika wyrównawczego ją upuścił, a tak się nie dzieje. Mówisz rezystor wentylatora, ok - elektronik samochodowy ogarnie czy trzeba wymieniać ?

  2. #12
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Patryczos Zobacz post
    Wydaje mi się, że gdyby ciecz chłodząca faktycznie miała 110st. to by aparat spustowy w korku zbiornika wyrównawczego ją upuścił
    Nie, sam płyn ma podwyższoną temperaturę wrzenia a podwyższone ciśnienie dodatkowo ją podnosi, do 120 nic się nie powinno dziać.

    Cytat Napisał Patryczos Zobacz post
    Komp pokazuje max 94st., ale wskaźnik w kabinie ok 110st. Sam wskaźnik też może być walnięty
    Raczej byle jaki Przy tej temperaturze powinien się załączyć pierwszy bieg, na drugi jest za mało.
    Zrób test wentylatorów, jak załączy drugi (bez pierwszego) to na 99% rezystor. Nie naprawia się go tylko wymienia, nie jest drogi a wymieni go elektromechanik i prawie każdy mechanik. Ty sam - również.
    Jak nie odpali żaden - wentylator na krótko, jak zadziała to kable.
    W taką pogodę po mieście to to auto się zagotuje Działaj.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  3. #13
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Patryczos Zobacz post
    Wydaje mi się, że gdyby ciecz chłodząca faktycznie miała 110st. to by aparat spustowy w korku zbiornika wyrównawczego ją upuścił
    Nie, sam płyn ma podwyższoną temperaturę wrzenia a podwyższone ciśnienie dodatkowo ją podnosi, do 120 nic się nie powinno dziać.

    Cytat Napisał Patryczos Zobacz post
    Komp pokazuje max 94st., ale wskaźnik w kabinie ok 110st. Sam wskaźnik też może być walnięty
    Raczej byle jaki Przy tej temperaturze powinien się załączyć pierwszy bieg, na drugi jest za mało.
    Zrób test wentylatorów, jak załączy drugi (bez pierwszego) to na 99% rezystor. Nie naprawia się go tylko wymienia, nie jest drogi a wymieni go elektromechanik i prawie każdy mechanik. Ty sam - również.
    Jak nie odpali żaden - wentylator na krótko, jak zadziała to kable.
    W taką pogodę po mieście to to auto się zagotuje Działaj.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar maras37
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Poznan
    Auto
    AR GTV 3.0 V6 24V
    Postów
    725

    Domyślnie

    W gtv 3,0 to normalne takie szybkie nagrzewanie się motoru.Ten motor to poprostu piec ,moim zdaniem pod maską jest za gorąco ,co ja np czuję w trakcie jazdy w niższych temperaturach powietrza ,samochód odczuwalnie jest bardziej żwawy .Sam motor czytałem ,że najwięcej ciepła oddaje górą ,do tego dwa kolektory wydechowe grzeją wszystko ciasno upchane koło siebie.Myślałem właśnie ostatnio o tym co by zrobić żeby obniżyć temperaturę w komorze silnika ,bo naprawdę było by warto.Pytanie jak? ktoś z forum pisał ,że owinął taśmą termiczną kolektory wydechowe i była odczuwalna poprawa .Gdy będzie okazja też tak zrobię.Układ dolotowy od filtra powietrza do przepustnicy ostatnio dotykałem po przejażdżce prawie parzy ,więc nie wierzę ,że płynie w nim zimne powietrze a jak wiadomo im zimniejsze tym lepiej.Szukam sposobu żeby odizolować dolot od naszego pieca.No i na końcu myślę sobie szkoda ,że producent nie pomyślał o jakiś ładnie wpasowanych wlotach powietrza,a może raczej wylotach na masce które by wentylowały dobrze ten piec.Ale w to to już się nie będę bawił (profanacja)
    Ostatnio edytowane przez maras37 ; 31-07-2018 o 13:48

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Patryczos
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Świętochłowice
    Auto
    Alfa Romeo GTV 2.0 JTS 165KM ; GT 1.9 JTDM 150KM ; A6 C7
    Postów
    647

    Domyślnie

    Bezpieczniki, przekaźniki i rezystor wentylatora sprawdzone i są sprawne. Silnik wentylatora też sprawny. Nadal się nie włącza. Jakieś pomysły? Może czujnik na termostacie?

    Wysłane z HUAWEI P9 lite

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Patryczos
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Świętochłowice
    Auto
    Alfa Romeo GTV 2.0 JTS 165KM ; GT 1.9 JTDM 150KM ; A6 C7
    Postów
    647

    Domyślnie

    Cytat Napisał Patryczos Zobacz post
    Bezpieczniki, przekaźniki i rezystor wentylatora sprawdzone i są sprawne. Silnik wentylatora też sprawny. Nadal się nie włącza. Jakieś pomysły? Może czujnik na termostacie?

    Wysłane z HUAWEI P9 lite
    Termostat wymieniony na Behr-a i problem niewlaczania wentylatora został wyeliminowany. Winowajacą okazał się czujnik temperatury na termostacie.

    Wysłane z HUAWEI P9 lite

  7. #17
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    U mnie jest podobnie.
    Podczas jazdy temp jest poniżej 90*C, a podczas stania w korku powyżej 90*C i wówczas załącza się wentylator.
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  8. #18
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Patryczos
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Świętochłowice
    Auto
    Alfa Romeo GTV 2.0 JTS 165KM ; GT 1.9 JTDM 150KM ; A6 C7
    Postów
    647

    Domyślnie

    Cytat Napisał alces1 Zobacz post
    U mnie jest podobnie.
    Podczas jazdy temp jest poniżej 90*C, a podczas stania w korku powyżej 90*C i wówczas załącza się wentylator.
    Pozdrawiam.
    - Rafał
    Się lepiej przyznaj Rafał co to kupiłeś hehe

    Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

  9. #19
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    U mnie, -silnik 3,2, było tak; po zakupie auta obserwowałem małe wahania wskaźnika temperatury`85-95 stopni, potem miałem awarię węża cieczy chłodzącej- wymieniono także rozrząd, termostat, pompę- okazało się że plastikowy wirnik pompy był pęknięty, po wymianie pompy wskaźnik stoi nieruchomo pół milimetra przed 90 stopni , bez względu na warunki jazdy i temperaturę zewnętrzną. Wentylator często się włącza i wyłącza w czasie jazdy.

  10. #20
    Użytkownik Rowerzysta Avatar luckie
    Dołączył
    09 2018
    Auto
    916 Spider 2.0 TS
    Postów
    328

    Domyślnie

    U mnie tak samo jak u kolegów, co prawda 2.0TS - silnik uzyskuje temp robocza bardzo szybko, podczas jazdy wskaznik pokazuje poniżej 90 stopni, na krótkim postoju przekracza 90 i włącza się po chwili wentylator. W korku jeszcze nie jechałem hahaha.

Podobne wątki

  1. [GTV Spider] Temperatura silnika
    Utworzone przez Dymo w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 22-10-2017, 21:30
  2. [159] Temperatura silnika...
    Utworzone przez Glowcio24 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 05-12-2015, 18:29
  3. [159] Temperatura silnika
    Utworzone przez LukeMazur w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 05-12-2013, 18:18
  4. Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 04-08-2013, 17:47
  5. [146] temperatura silnika
    Utworzone przez tomekkus w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 28-08-2008, 13:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory