Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Po zakupie Spidera - kilka wstępnych pytań

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2018
    Mieszka w
    Kwidzyn/Aleksandrów Kujawski
    Auto
    Alfa Romeo Spider 2.0 TS
    Postów
    12

    Domyślnie Po zakupie Spidera - kilka wstępnych pytań

    Witam, mam nadzieję, że się nie narażę za łamanie regulaminów czy zwyczajów, w razie czego proszę o nakierowanie na właściwe tory. Chciałbym zbiorczo spytać o kilka podstawowych spraw, ponieważ od wczoraj jestem właścicielem Spidera, a ponieważ kupiłem najtańszy możliwy egzemplarz - ma troszkę niedomagań, aczkolwiek będę ogarniał z czasem, a jak poczytałem wątek zakupowy o oględzinach droższych egzemplarzy - stwierdziłem, że i tak niczego nie ryzykuję i nie ma sensu przepłacać, bo w każdym będą jakieś usterki - czy moje założenia były słuszne - czas pokaże...

    1. Czy jest jakaś serwisówka w stylu 'Sam naprawiam' czy coś takiego do Spidera? Jeśli nie ma to która z serwisówek będzie najbliższa chociaż silnikowo - 2.0 TS z 1999 roku, wersja 155KM, z jakiej innej Alfy?

    2. Czy są jakieś manuale serwisowe robione przez użytkowników? Np. jak rozebrać boczki, deskę itp. Gdy trzeba to będzie robić na czuja zawsze jest ryzyko, że coś się połamie

    3. Nie dostałem karty kodowej - do czego ona jest potrzebna? Tylko do programowania nowych kluczyków? Czy mogę bezpiecznie odłączyć akumulator, czy po ponownym podłączeniu kluczyk normalnie będzie działać?

    4. W schodku pasażera jest kostka luźno latająca z guzikiem do otwierania dachu oraz jakimiś innymi przyciskami - to ma być jakoś umocowane? Do czego służą pozostałe guziki?

    5. Gdzie znajduje się katalizator? W jednym z tłumików są ślady rozcinania i spawania, więc zapewne ktoś coś kombinował, wycinał. Jest tam jeden kat czy więcej?

    6. Czy są jacyś forowicze mający Spidery/GTV na części? Miałbym kilka braków do skompletowania

    Z wstępnych oględzin to takie wady;
    - wyciek z miski olejowej
    - wyciek ze skrzyni biegów
    - połamane nadkole lewe
    - brak osłony tej dużej lewej pod maską
    - drobne przytarcia na lakierze
    - nie działa połowa świateł, prawa szyba, sterowanie prawego lusterka, prawy zamek
    - szybka tylna zamglona i pęknięta
    - prawdopodobnie otwarty termostat, gdyż w trasie się wychładza
    - wyświetlacz przebiegu kilometrów pokazuje pojedyncze segmenty
    - świeci kontrolka air bag

    Za to z zalet;
    - piękny lakier - albo bezwypadkowy, albo naprawdę idealnie dopasowany - zero różnicy między poszczególnymi elementami, a porysowania są na krawędziach, więc myślę, że dosłownie setka bazy starczy na ogarnięcie tematu
    - nie słychać stukających panewek
    - ładne felgi z nowymi oponami
    - nie widać korozji
    - w miarę kompletny egzemplarz
    - świetnie utrzymana skóra, poza dwoma fragmentami prawego fotela z wypalonymi dziurami - za to praktycznie zero przetarć, zużycia itp.
    - główna zaleta - cena - 4500zł - niby sporo wad, ale na szybko licząc większość to pierdółki/tanie w naprawie, więc póki co jestem zadowolony.

    Fura kupiona jako weekendowa do dłubania, patrzenia, czyszczenia, dopieszczania, niestety garaż z nią mam 130km od miejsca zamieszkania, więc będzie dopieszczana stopniowo i powoli.

    Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar ostr
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    '97 GTV 3.0 V6 24V, '72 125p, '03 Vespa PX125
    Postów
    122

    Domyślnie

    Siema, mam manuale serwisowe do GTV/Spidera, ale to dość duże pliki, w sumie prawie 300mb więc e-mailem nie prześlę...

    Gratuluję zakupu i witamy w gronie użytkowników tych kapryśnych bestii

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    682

    Domyślnie

    Ad.3 . Karta kodowa. Przyda się gdyby nawalił immobilizer . W instrukcji jest opisany sposób wykorzystania kodu. Nie pamiętam dokładnie ale kod wprowadzasz pedałem gazu. Kontrolka miga na zegarach i po ilości (zgodnej z kodem) błyśnięć kontrolki wciskasz gaz (taki odpowiednik ENTER . Powtarzasz dla każdej cyfry... Na szczęście nigdy tego nie sprawdzałem, bo wygląda to trochę upierdliwie. Akumulator możesz śmiało odłączyć. Drugi kod to kod, na podstawie którego dorobią nowy kluczyk. Przynajmniej w teorii. Miałem podobny kod do oryginalnych śrub zabezpieczających. Kiedy chciałem klucz dorobić okazało się, że jest to niemożliwe (odpowiedź dealera i FCA...)

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar SCHNNAZZI
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Biłgoraj
    Auto
    Fiat Tipo 2020 bianca
    Postów
    1,720

    Domyślnie

    A gdzie jakieś zdjęcia?

    Ja swoją kupiłem 12.12.12 za niecałe 8 tys ale wsadziłem w nią 8 tys żeby wyglądała tak jak wygląda teraz. A była w dobrym stanie. Z czasem okazało się że te pierdółki niby tanie wcale tanie nie były. Ale nie zniechęcam a raczej zachęcam do reanimacji, bo tych aut jest już coraz mniej i sa naprawdę rzadkie.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170601_190058.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	118.2 KB
ID:	242853
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170601_185940.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	105.4 KB
ID:	242854
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170601_190131.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	104.4 KB
ID:	242852  
    Fiat Tipo 2020 - Alfa Romeo 916 Spider 1996 - Ducati Multistrada 1100 2007
    Mam chorobę zwaną ITALIA

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2018
    Mieszka w
    Kwidzyn/Aleksandrów Kujawski
    Auto
    Alfa Romeo Spider 2.0 TS
    Postów
    12

    Domyślnie

    Zdjęcia, baaaa nawet filmiki planuję wrzucić jak dokonam reanimacji - dziś cały dzień przy niej dłubałem, a widuję się z nią jedynie okazjonalnie niestety (garaż oddalony o 130km od miejsca zamieszkania). Rozebrałem drzwi pasażera i oniemiałem - w środku stelaż zbudowany z 4 wielkich desek podtrzymujących szybę w pozycji podniesionej... nawet nie ma silniczka... stolarz płakał jak sprzedawał...

    Wymiana żarówek część oświetlenia przywróciła, ale większej części nie - więc czeka mnie jeszcze dłubanina, ale to musi poczekać na lepszą pogodę.

    Przy okazji wywaliłem z tyłu wzmacniacz i subwoofer, bo i tak jest najtańsze radyjko wsadzone, poza tym trzeba się rozkoszować dźwiękiem silnika, a jak całe auto trzeszczy i się trzęsie już ze swej natury, to bez sensu w jakieś audio się bawić - prosiłbym jednak o informację - fabrycznie był wzmacniacz i subwoofer, czy to wydumka? I jakie głośniki są w drzwiach przednich? U mnie Hertz - to oryginalne czy zmienione?

    Po wywaleniu czortostwa, przy aku sporo miejsca się zrobiło i kilka luźnych nigdzie niewpiętych wtyczek - tak ma być? Jakaś instalacja od dachu? (mam ręcznie otwierany)

    I do czego są takie dwie linki z pętelkami tam umieszczone?

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar SCHNNAZZI
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Biłgoraj
    Auto
    Fiat Tipo 2020 bianca
    Postów
    1,720

    Domyślnie

    Liinki są do awaryjnego otwarcia dachu.
    Wzmak i sub nie jest oryginalny. Ja u siebie dołożyłem też bo lubie słuchać dobrej muzyki.
    Głosniki masz nieoryginalne. Ja mam nadal oryginalne i na nich jest taka gąbka przyklejona. Jak na oryginalne dają rade. Za to sam rozmiar głośnika jest nietypowy bo 5x7 i na rynku jest okrojony wybór. Można przerabiac boczek i wsadzić większe. Ale ja nie jestem fanem takich przeróbek tym bardziej klasyków i youngtimerów.
    Kabelki przy aku ja mam dwa do głośnika centralnie osadzonego między siedzeniami.
    Za fotelem są przyciski do odblokowania pokrywy na dach składany. Sprawdz czy działa. Jak nie to masz pewnie kable pourywane i stąd te kable w schowku przy aku/
    Fiat Tipo 2020 - Alfa Romeo 916 Spider 1996 - Ducati Multistrada 1100 2007
    Mam chorobę zwaną ITALIA

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2018
    Mieszka w
    Kwidzyn/Aleksandrów Kujawski
    Auto
    Alfa Romeo Spider 2.0 TS
    Postów
    12

    Domyślnie

    Żeby nie było, że nic się nie dzieje przy Alfie, prace trwają, niektóre nawet są dokumentowane filmikami (obiecanymi swoją drogą)


  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    nie chcę Cię martwić ale coś za głośno puka w silniku, oby to był tylko popychacz...

Podobne wątki

  1. [159] Alfa 159 SW - kilka pytań po zakupie
    Utworzone przez adam.st w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-12-2017, 22:52
  2. [159] Kilka pytań po zakupie AR 159 SW
    Utworzone przez Adam3206 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 01-05-2015, 03:39
  3. [159] Po zakupie 159 - kilka pytań
    Utworzone przez naphta w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 18-10-2013, 17:54
  4. Kilka pytań po zakupie AR147
    Utworzone przez igi w dziale 147
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 03-01-2013, 19:47
  5. [166] Kilka wstępnych pytań
    Utworzone przez phoenix22 w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-01-2009, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory