Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30

Temat: Regulator siły hamowania 2.0 TS 2000 r.

  1. #21
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    145 1.8 TS MY99
    Postów
    141

    Domyślnie

    W przypadku tych ciśnieniowych, one nie znoszą postoju i emeryckiej jazdy, w zasadzie jak każdy element układu hamulcowego. I najzwyczajniej się zapiekaja. I póki nie została z nich kupka rdzy to bardzo często wystarczy zdjąć gumowa osłonę i zalać penetrantem i rozruszać, jeżeli się wysuwa pod wpływem mocnego naciśnięcia hamulca to jest ok. Co do gorszych sytuacji mam jeden taki w kiepskim stanie jak kiedyś się za niego wezmę to wrzucę zdjęcia. W serwisowce jest wykres jak ma działać więc da się to później zweryfikować.

  2. #22
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Alfa Spider 3.0 V6 12v
    Postów
    286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marian Muh Zobacz post
    Korektor reagujący na unoszenie tylnej osi w GTV, która ma tylne zawieszenie które siada podczas hamowania był nieporozumieniem. Wciskali go bo nie mieli nic innego. Poza tym te korektory dają się ratować przy odrobinie ślusarskiej obróbki.
    I tu się różnimy podejściem, jeśli włosi montowali dany rodzaj korektora w danym roczniku, to ja, dbając o klasykę auta, montuje dokładnie takie same rozwiązanie. I dotyczy to każdego rozwiązania w każdym moim klasycznym aucie.
    Jeśli zaś chodzi o rozwiązanie z tylną belką to z punktu widzenia inżynierskiego, choć jest archaiczne, uważam je za ciekawe

  3. #23
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    682

    Domyślnie

    Cytat Napisał piorek Zobacz post
    I tu się różnimy podejściem, jeśli włosi montowali dany rodzaj korektora w danym roczniku, to ja, dbając o klasykę auta, montuje dokładnie takie same rozwiązanie
    '
    Tylko czy nie jest podejście na zasadzie "być świętszym od papieża"? Makarony się nie przejmowali i montowali co popadnie, to co akurat pod ręką było. Podejrzewam, że teraz - po 20 latach - turlali by się ze śmiechu widząc podejście właścicieli, szukających logiki czy schematu wg jakiego części były montowane. Oni mieli na to wy..ne, a my się mamy teraz tym przejmować?

  4. #24
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Alfa Spider 3.0 V6 12v
    Postów
    286

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacool.n Zobacz post
    '
    Tylko czy nie jest podejście na zasadzie "być świętszym od papieża"? Makarony się nie przejmowali i montowali co popadnie, to co akurat pod ręką było. Podejrzewam, że teraz - po 20 latach - turlali by się ze śmiechu widząc podejście właścicieli, szukających logiki czy schematu wg jakiego części były montowane. Oni mieli na to wy..ne, a my się mamy teraz tym przejmować?
    Dla mnie nie jest, cenie oryginalność w autach klasycznych i zabytkowych a nie dotyczy to tylko aut włoskich, ale każdy może robić jak chce....

  5. #25
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    145 1.8 TS MY99
    Postów
    141

    Domyślnie

    [MENTION=12943]jacool.n[/MENTION] I to jest właśnie to, za co uwielbiam te samochody. Muszę sobie to zapisać, producent miał bardziej wywalone na oryginalność i "matching numbers" niż użytkownicy 20 lat później.

  6. #26
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Alfa Spider 3.0 V6 12v
    Postów
    286

    Domyślnie

    Grunt to potrafic udowodnić rzezbienie w dogodny dla siebie sposob.

    Robcie jak uważacie, ja mam swoje podejście.
    Ostatnio edytowane przez piorek ; 24-02-2019 o 14:12

  7. #27
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    145 1.8 TS MY99
    Postów
    141

    Domyślnie

    No i bardzo dobrze, nikt ci nie broni. Ale jak nabierzesz trochę doświadczenia w temacie włoszczyzny to zobaczysz ile tam jest fabrycznego rzeźbienia szczegolnie w tak nisko nakładowych wynalazkach jak 916. Jak myślisz ile lat ręcznie docinali spoiler pod zderzakiem, żeby zmieścić węże od polifotwej klimatyzacji?

  8. #28
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Alfa Spider 3.0 V6 12v
    Postów
    286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marian Muh Zobacz post
    Ale jak nabierzesz trochę doświadczenia w temacie włoszczyzny to zobaczysz
    A skad wiesz że nie mam doświadczenia? Czemu rzucasz takie teksty nie znajac drugiej osoby?
    Ostatnio edytowane przez piorek ; 24-02-2019 o 15:01

  9. #29
    Użytkownik Świeżak Avatar byjajo
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Niepołomice
    Auto
    GTV V6 TB,był MiTo 1.6 JDTM,było kilkadziesiąt innych aut.
    Postów
    75

    Domyślnie

    Myślę,że wielu z nas chce mieć oryginalne rozwiązania i części w swoich klasykach.Tylko,że jeśli te nie są dostępne to co robić?Ja swoim GTV jeżdżę non stop i muszę mieć sprawne auto (szczególnie hamulce,zawieszenie,ukł.kierowniczy) więc poszukuję rozwiązań sprawnych i pewnych choć nie koniecznie stosowanych w okresie produkcji mojego egzemplarza.Oczywiście jeśli ktoś trzyma klasyka nie do jeżdżenia to inna sprawa.

  10. #30
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    145 1.8 TS MY99
    Postów
    141

    Domyślnie

    Najmocniej Cię przepraszam, jeżeli Cie to uraziło, nie mam zamiaru sprzeczać się tu z nikim. Wnioskuję z Twoich poprzednich wypowiedzi, że nie masz dużego doświadczenia praktycznego z tymi samochodami, teoria z praktyką w przypadku starych AR rozjeżdża się bardzo często i próba wzorowania się na EPERze i nr VIN nie pokrywa się z rzeczywistością. To nie jest żart, że włosi pakowali do samochodów to co mieli jeszcze na półkach w magazynie. Póki zostało to uwzględnione w "systemie" to pół biedy. Znam każdą śrubę w swoim Spiderze i kliku poprzednich alfach i potrafię przytoczyć masę niezgodności i błędów w serwisówce. Ostatnio np. zaskoczyły mnie korbowody, które wg. katalogu powinny zniknąć razem ze 164 Super a były w GTV w 98r. I co mam je zmienić na nowszą wersję? Sam producent w ASO już po zakończeniu produkcji stosował jako część zamienną tylne wahacze, które fabrycznie były tylko w 3.0, a montowali je później do każdego modelu, podobnie tylne łożyska też zostały zunifikowane. Moim zdaniem pozostaje umiar i rozsądek, jeżeli ktoś próbuje eksploatować takie auto nawet tylko od święta. Ale nikomu nie bronię trzymać swojego samochodu pod kocem w fabrycznym stanie z fabrycznym olejem.
    Wracając do korektora to przy braku nowego spokojnie można zamontować starszy typ, który jest dużo łatwiej dostępny bo był w innych fiatach, a nie kilku tysiącach sztuk 916 jak ten nowszy. Trzeba tylko zamontować komplet mocowań w fabrycznych otworach, które tam są. Lepsze to i bezpieczniejsze niż jazda bez tylnych hamulców, albo z szalejącym z tyłu ABS.

Podobne wątki

  1. Korektor siły hamowania.
    Utworzone przez Lesio w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 06-06-2016, 20:03
  2. [155] Korektor siły hamowania
    Utworzone przez Vinc w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 12-10-2013, 17:24
  3. Rozdział siły hamowania
    Utworzone przez tomek921 w dziale 156
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 17-09-2011, 06:13
  4. [155] korektor siły hamowania
    Utworzone przez rafal70185 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-08-2010, 19:34
  5. [155] Reduktor Siły Hamowania
    Utworzone przez Dziaru w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-05-2009, 02:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory