Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 30

Temat: Regulator siły hamowania 2.0 TS 2000 r.

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Alfa Spider 3.0 V6 12v
    Postów
    286

    Domyślnie

    i? w skrocie to napisalem
    w jakim celu pytasz skoro wiesz?

    Zreszta jak widzisz, korektory te nie sa zamienne, maja rozne sposoby działania i co za tym idzie charakterystyki. Chyba ze robimy druciarstwo ale ja takich rozwiazan nie stosuje.
    Przeczytaj dokumentacje techniczna dla Gtv/Spider, jest tam wyraznie opisana roznica w zmianach w ukladzie hamulcami miedzy rocznikami.
    Ostatnio edytowane przez piorek ; 16-02-2019 o 21:10

  2. #12
    Użytkownik Świeżak Avatar byjajo
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Niepołomice
    Auto
    GTV V6 TB,był MiTo 1.6 JDTM,było kilkadziesiąt innych aut.
    Postów
    75

    Domyślnie

    Druciarstwo?Broń Boże.
    Korektory są różne z czym się zgadzam ale ja założyłem,że bez dźwigniowy jest kopią dźwigniowego ustawionego na jakąś wartość ograniczania ciśnienia.Jeśli tak nie jest to nie mogę załapać czemu dokumentacja pozwala na zamianę rodzajów korektorów między sobą.Chyba,że montuje się dźwigniowy z całym ustrojstwem do stabilizatora i będzie ok.

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    682

    Domyślnie

    Nie jest to przypadkiem tak, że i jedna i druga wersja różni się sposobem ograniczania siły hamowania? Czyli różnymi metodami osiaga się ten sam efekt. Jeżeli tak to wg mnie rodzaj zamontowanego reduktora ma drugorzędne znaczenie. Oczywiście mogę się mylić ale często montuje się części z nowszych wersji i działa to tak samo dobrze.

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Alfa Spider 3.0 V6 12v
    Postów
    286

    Domyślnie

    Różnią się również charakterystykami - wg danych fabrycznych wykresy charakterystyk są odmienne.
    Zresztą jeżeli jeden korektor bierze pod uwagę nacisk na tylny stabilizator a drugi ciśnienie w układzie hamulcowym, to różnica jest znacząca - chociażby w przypadku nieobciążonego tyłu stary korektor będzie tłumił,a nowy nie dopóki ciśnienie nie przekroczy wartości granicznej.
    Obawiam się zatem, iż nie są zamienne.

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta Avatar luckie
    Dołączył
    09 2018
    Auto
    916 Spider 2.0 TS
    Postów
    329

    Domyślnie

    Ten podejdzie? Niestety nie nowy.
    https://corseartcarparts.de/Alfa-Rom...r-CF2-18-20-TS

  6. #16
    Użytkownik Świeżak Avatar byjajo
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Niepołomice
    Auto
    GTV V6 TB,był MiTo 1.6 JDTM,było kilkadziesiąt innych aut.
    Postów
    75

  7. #17
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    145 1.8 TS MY99
    Postów
    141

    Domyślnie

    Cytat Napisał piorek Zobacz post
    Różnią się również charakterystykami - wg danych fabrycznych wykresy charakterystyk są odmienne.
    Zresztą jeżeli jeden korektor bierze pod uwagę nacisk na tylny stabilizator a drugi ciśnienie w układzie hamulcowym, to różnica jest znacząca - chociażby w przypadku nieobciążonego tyłu stary korektor będzie tłumił,a nowy nie dopóki ciśnienie nie przekroczy wartości granicznej.
    Obawiam się zatem, iż nie są zamienne.
    Przy okazji zmiany korektora nie zmieniła się żadna inna część w układzie hamulcowym. Można twierdzić, że jeden jest lepszy a drugi gorszy, ale są zamienne i obydwa robią to co mają robić.

  8. #18
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Alfa Spider 3.0 V6 12v
    Postów
    286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marian Muh Zobacz post
    Przy okazji zmiany korektora nie zmieniła się żadna inna część w układzie hamulcowym. Można twierdzić, że jeden jest lepszy a drugi gorszy, ale są zamienne i obydwa robią to co mają robić.
    Zmienił się system hamulcowy z BOSCH 2si na BOSCH 3.5
    Ja nie twierdze ze jeden jest lepszy a drugi gorszy, tylko że działają inaczej i Gtv/Spider są klasykami a takie działanie to odchodzenie od oryginału.
    Dla mnie na pewno nie dopuszczalne, ale każdy ma prawo naprawiać wg własnego uznania.

  9. #19
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    145 1.8 TS MY99
    Postów
    141

    Domyślnie

    Mylisz się co do tego ABS. Temat ewolucji hamulców i ABS w 916 jest bardzo pokręcony i nie oczywisty. Podejrzewam, że nie ma nikogo kto byłby wstanie opisać co i kiedy było zmienione, bo nawet serwisówka roi się od błędów w tym temacie. Posiweciłem trochę czasu, żeby to rozgryźć i dalej nie jestem pewny kilku kombinacji. W każdym razie z tego co wiem i pamiętam pisząc teraz z głowy:
    - zmiana korektora sprężynowy -> cisnieniowy była gdzieś w 97roku w okolicy zmiany na Ph1B. I była totalnie samodzielna.
    - zmiana pompy ABS z zabytku 2si na 5.3 była razem ze wprowadzeniem Ph2 98r. i dużych zmian w elektryce.
    - zmiana czujników ABS z pasywnych na aktywne była gdzieś w 99 r.
    - wprowadzenie EBD i likwidacja korektora - tu nie jestem pewny, ale wydaje mi się, że razem ze zmianą czujników ABS w 99. (Tak było w każdej innej Alfie w tych latach)
    - potem jeszcze ze zmianą Ph3 doszedł w niektórych wersjach ASR

    Do tego dochodzi włoski burdel w papierach i nagminne wciskanie zapasów magazynowych do schodzących serii aut.

    Korektor reagujący na unoszenie tylnej osi w GTV, która ma tylne zawieszenie które siada podczas hamowania był nieporozumieniem. Wciskali go bo nie mieli nic innego. Poza tym te korektory dają się ratować przy odrobinie ślusarskiej obróbki.

  10. #20
    Użytkownik Świeżak Avatar AtMa
    Dołączył
    01 2016
    Auto
    159, Spider 916, Y10
    Postów
    80

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marian Muh Zobacz post
    Poza tym te korektory dają się ratować przy odrobinie ślusarskiej obróbki.
    Możesz coś wiecej na ten temat dopowiedzieć? Byłaby to przydatna wiedza.

Podobne wątki

  1. Korektor siły hamowania.
    Utworzone przez Lesio w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 06-06-2016, 20:03
  2. [155] Korektor siły hamowania
    Utworzone przez Vinc w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 12-10-2013, 17:24
  3. Rozdział siły hamowania
    Utworzone przez tomek921 w dziale 156
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 17-09-2011, 06:13
  4. [155] korektor siły hamowania
    Utworzone przez rafal70185 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-08-2010, 19:34
  5. [155] Reduktor Siły Hamowania
    Utworzone przez Dziaru w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-05-2009, 02:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory