Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    ALFA GTV 2.0 97

Domyślnie alga gtv 2.0 ts sportowe wałki

Witam wszystkich
    posiadam wałki tak zwane sportowe dostałem je razem z moją pierwszą alfą gtv silnik poszedł na złom z dziurą w bloku no ale nie ważne zamontowałem je do nowego silnika pojeździłem parę dni i w zasadzie nie odczułem specjalnej różnicy
    moje pytanie czy bez zmiany mapy silnika nic taki wałek nie wniesie ?

wałki w porównaniu z oryginalnymi mają wyższe i trochę ostrzejsze krzywki i czy może jest ktoś na forum kto mógł by mi pomóc w kwestii mapy mam zgraną sterownik to Bosch Motronic M2.10.4

Użytkownik Znawca
    Mieszka w
    Poznań/Warszawa
    Auto
    Alfa GTV 2.0TS 1997

Domyślnie

bez zmiany mapy efekt może być zupełnie odwrotny, ale i tak różnicę będzie czuć tylko na wysokich obrotach. Skąd wiesz że poprzedni właściciel nie zmienił mapy?
    GTV 2.0 TS 1997
    Mito 1.4 16V 2010
    była 159 1.9 jtdm jest BMW 320d

Użytkownik Maniak resoraków Avatar mattman
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    E0 ROSSO

Domyślnie

Wałki zmienia się na ostrzejsze, jako swego rodzaju dopełnienie całości. Zrobiony dolot (z większą przepustnicą, a już ideałem jest ITB), zrobiony wydech (komplet wraz z kolektorem i katem), wspomniane wałki i program. W takiej konfiguracji ma to sens. Same wałki, są całkowicie bez sensu.

Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    ALFA GTV 2.0 97

Domyślnie

dzięki za odpowiedz właśnie składam silnik 2.0 ts i się zastanawiam czy by ich tam nie zamontować jeszcze przemyślę to może jest ktoś na forum co jest obeznany w temacie map oczywiście nie za darmo
    a co do twojego pytania o poprzedniego właściciela powiem tak jak byś zobaczył jak zakatował swoimi wiejskimi tuningami samochód to byś wiedział że mapy na pewno nie zmienił poza tym mam ten sterownik i jak były wałki założone te niby sportowe
    sprawdzałem na nim i na innym nie było różnicy między tymi dwoma co do samych wałków faktycznie przy wysokich obrotach może była jakaś różnica