Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Temat: Jakiej firmy kupić wahacze i łączniki stabilizatora?

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar KKrzysztof
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Starogard Gdański
    Auto
    Mercedes CLK W208
    Postów
    333

    Domyślnie Jakiej firmy kupić wahacze i łączniki stabilizatora?

    Witam

    Muszę u siebie wymienić wahacze i nie wiem jakiej wstawić firmy,

    Oczywiście wszędzie poleca się TRW ale nie wiem czy chcę płacić po 250 pln skoro można kupić po 120, pytanie jaka jest różnica w jakości,

    I tu daję jaki mam do tej pory oferty

    Wahacz przód:

    firma MOGG (koncern Federal Mogul) cena po rabacie 206zł szt)
    firma KAGER - cena po rabacie 163zł szt)
    firma Lemforder (najwyższa półka jakości i cen) - 286 zł brutto - obecnie niedostępne w czasie krótszym niż 7 dni
    firma TRW 250
    Wema ?????

    Łącznik stabilizatora - kompletny (bywają też osobno łącznik i oddzielnie gumy)

    firma Febi - 63,00 zł bruuto detal
    firma MOGG - 28,8 zł szt)
    firma Impergum - 19,20 zł szt)
    Ostatnio edytowane przez Tuti ; 03-11-2010 o 09:13
    zapraszam na nasz kanał o samochodach
    https://www.youtube.com/channel/UCNv...J62Gm0itanaAsg

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    Gtv TS 916 Lusso, 156 JTD SportPack
    Postów
    261

    Domyślnie

    Różnica w jakości na pewno jakaś musi byc, ja u siebie założyłem (choc nie musiałem bo poprzednie były jeszcze dobre więc zrobiłem to raczej profilaktycznie) takie właśnie za chyba 130 czy 140 zł bo takie były na stanie w sklepie i jak na razie jeżdze na nich ponad dwa lata a łatwo nie mają przy moim zawieszeniu i 18', jeśli za jakiś czas padną to pewnie postawię na TRW żeby na dłużej miec spokój, decyzję musisz podjąc sam , moim zdaniem TRW wytrzymają raczej dłużej choc jak pokazuje mój przykład te co kupiłem też się sprawdziły/sprawdzają.

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar KKrzysztof
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Starogard Gdański
    Auto
    Mercedes CLK W208
    Postów
    333

    Domyślnie

    no właśnie wole nie wydawać 250 pln za TRW skoro to auto bardziej na weekendowe wypady i czasami na tor

    Zastanawiam się nad tym mogg

    a gdzie można poszukać po 130 - 140 pln takie jak ty kupiłeś, nie wiem czy jest jakaś różnica między wahaczami odnosnie silników
    zapraszam na nasz kanał o samochodach
    https://www.youtube.com/channel/UCNv...J62Gm0itanaAsg

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar marshall
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    śląsk kręcę się tu i tam
    Auto
    jakieś alfy
    Postów
    1,055

    Domyślnie

    http://allegro.pl/item976941368_waha...5_gtv_sh3.html ja kupiłem ten i powiem tak rok przeleciałem jest ok a mam zawias załozony sportowy i koło wczesniej225/40 18 teraz 215/40 /17 tez myslałem TRW ale tak naprawde na polskich dziurach mozesz zabic kazdy wahacz wpadniesz w dobra dziure i czy to bedzie najtańszy czy najdrozszy to i tak zerwisz gume... w tym przypadku 208zł a 500 za trw hmm to chyba bym sie zdecydował na tańsza opcje bo 2 razy wymienisz i jeszcze Ci 100zł zostanie
    Zaczęło się niewinnie od pięknej 147 po 30sztuce tej marki stwierdzam że virus Alfa działa
    Aktual:
    AR 166FL 3.0 v6
    AR GT
    AR 166FL 2.4jtd 20v
    Zastava 750

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    Gtv TS 916 Lusso, 156 JTD SportPack
    Postów
    261

    Domyślnie

    Cytat Napisał KKrzysztof Zobacz post
    no właśnie wole nie wydawać 250 pln za TRW skoro to auto bardziej na weekendowe wypady i czasami na tor

    Zastanawiam się nad tym mogg

    a gdzie można poszukać po 130 - 140 pln takie jak ty kupiłeś, nie wiem czy jest jakaś różnica między wahaczami odnosnie silników
    Swoje kupiłem w sklepie handlującym częściami z "włoszczyzną", spróbuj popytac u siebie w sklepach co Ci zaproponują i jakie mają w ofercie, porównaj ceny a jak nie to zawsze można na necie znalezc, jak aż tak dużo nią nie jezdzic to na każdych jakiś czas pośmigasz , na naszych drogach wykończy się każde prędzej czy pozniej

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar KKrzysztof
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Starogard Gdański
    Auto
    Mercedes CLK W208
    Postów
    333

    Domyślnie

    Cytat Napisał marshall Zobacz post
    http://allegro.pl/item976941368_waha...5_gtv_sh3.html ja kupiłem ten i powiem tak rok przeleciałem jest ok a mam zawias załozony sportowy i koło wczesniej225/40 18 teraz 215/40 /17 tez myslałem TRW ale tak naprawde na polskich dziurach mozesz zabic kazdy wahacz wpadniesz w dobra dziure i czy to bedzie najtańszy czy najdrozszy to i tak zerwisz gume... w tym przypadku 208zł a 500 za trw hmm to chyba bym sie zdecydował na tańsza opcje bo 2 razy wymienisz i jeszcze Ci 100zł zostanie
    napisałem do nich ale odpowiedź mnie przeraziła,

    ponieważ zapytałem czy na pewno ten wahacz będzie pasował do mojego auta po czym dostałem odpowiedź że tak oraz że proponują mi inne części do mojej alfy i podali aukcje na których do gtv nie było nic pasującego to trochę zwątpiłem, skoro ktoś nie jest profesjonalistą to ja nie lubie od takich kupować

    Dzisiaj zamówiłem mogg to firma która przejęła TRW albo odwrotnie
    zapraszam na nasz kanał o samochodach
    https://www.youtube.com/channel/UCNv...J62Gm0itanaAsg

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar kt0sfajny
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Luxembourg | Rzeszów
    Auto
    Byla Alfa Romeo 156 TS
    Postów
    1,125

    Domyślnie

    nie wiem czy dobra wersje wybralem:d
    ale powstal nowy serwis www.czesci.interia.pl
    i jest np.
    Wahacz, zawieszenie koła

    Producent: BIRTH


    Kod: BR1246
    Cena: 115,00

    http://czesci.interia.pl/produkt/wah...-43745199.html
    gdzie kucharek szesc tam jest co poklepac| jeszcze tu wroce | jezdze alfa bo mnie stac;P


  8. #8
    Ferrari-1
    Gość

    Domyślnie

    Wahacze przednie są takie same jak 146 ja za swoje dałem u kol Phantom 71 jakieś 210 zł za parę niestety nie pamiętam firmy , ale o ile pamiętam na workach były znaczki AR i Fiat ( całe worki były w te znaczki). Najlepiej zapytaj Phantom 71.

  9. #9
    drvitek
    Gość

    Domyślnie

    A ja uważam, że wybór zależy od tego czy jesteś mechanikiem czy nie.
    Jeżeli wymieniasz sobie sam lub za darmo i geometrię masz gratis to możesz wymieniać tanie zamienniki co roku.
    Ja muszę za wszystko płacić więc wahacz kupiłem TRW.
    W Warszawie na Arkuszowej policzyli mi 250 wahacz + 100 za robotę, dodatkowo musiałem zrobić geometrię 150. Dlatego przy takich opłatach dodatkowych nie ma co oszczędzać na częściach.
    Jest też plan B - można w Intercarsie kupić oddzielnie swożeń za 100 zł + 2 tuleje po 40 zł i masz prawie nowy wahacz TRW za 180 zł oczywiście ma to sens jeżeli wahacz nie jest pogięty albo połamany.

    Pzdr
    drvitek

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar KKrzysztof
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Starogard Gdański
    Auto
    Mercedes CLK W208
    Postów
    333

    Domyślnie

    zamówiłem mogg podobno przejęli TRW w poniedziałek montowane będą razem z olejem Mobil 5W50 oraz filtry itp.
    zapraszam na nasz kanał o samochodach
    https://www.youtube.com/channel/UCNv...J62Gm0itanaAsg

Podobne wątki

  1. [159] Rozrząd jakiej firmy kupić? Gdzie kupić taniej? Czy 2.4 JTDm ma wariator?
    Utworzone przez olekkus w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 20-05-2018, 14:21
  2. Jakiej firmy dolne wahacze?
    Utworzone przez yogi w dziale 147
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 24-05-2015, 00:24
  3. Jakiej firmy górne wahacze ?
    Utworzone przez miki1464 w dziale 147
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 16-11-2014, 13:57
  4. jakiej firmy wahacze??
    Utworzone przez SYSUNIAdq w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 15-07-2010, 14:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory