Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Temat: Silnik gaśnie na wolnych obrotach / nie trzyma obrotów

  1. #11
    maciek.b52
    Gość

    Domyślnie

    Witam, pozwolę sobie podpiąć się pod temat, problem jest taki: w podróży pojawiło się najpierw zmulenie silnika i spadek mocy. Po dotarciu do celu doszły problemy z odpalaniem i gaśnięciem silnika na zimno oraz falujące, nierówne obroty na ciepłym. Nie palą się żadne kontrolki.
    Zimny silnik nie wchodzi na obroty, ledwo się kręci, jakby nie chodził na wszystkich cylindrach, śmierdzi paliwem, wydech jest czarny, na pedał gazu reaguje dopiero jak go mocniej wcisnę, a w końcu gaśnie. Na ciepło chodzi lepiej, ale na luzie natychmiast zaczynają falować i spadać obroty. W czasie jazdy turbina pracuje, ale się załącza wcześniej niż kiedyś, autko na niskich biegach kopa niby ma, ale na wyższych jest przydławione, na autostradzie pod górkę nie kręci więcej niż 3500-4000 obrotów, chociaż turbina pracuje na full, na płaskim jest lepiej, ale daleko jest do pełni sprawności.
    Diagnoza z Examinera wywala błąd sondy, którą wymieniłem i nic. Dalej wstawiałem nowy filtr powietrza, przepływomierz boscha, kopułkę i palec rozdzielacza, wyczyściłem przepustnicę i silnik krokowy, wymieniłem czujnik płynu chłodzącego i dalej jest do bani. Układ paliwowy jest ok. Wychodzi na to, że coś jest z zasilaniem powietrzem. Turbina działa poprawnie, natomiast mechanik stwierdził, że nie widać aby pracował aktuator zaworu waste-gate i/lub sam zawór.
    W związku z tym mam kilka pytań do posiadaczy TB:
    1. Czy to co mówi mechanik, ma sens, tzn. czy zacięty zawór może wpływać na pracę silnika na biegu jałowym? Czy ma to związek z jakimś "lewym" powietrzem w układzie, spowodowanym zaciętym zaworem?
    2. Czy ktoś z Was wyjmował samodzielnie turbinę w celu jej skontrolowania i przeczyszczenia, a jeśli tak to czy są jakieś specjalne wytyczne?
    3. Czy aktuator i zawór waste-gate są wyjmowalne z turbiny czy stanowią jej integralną część?
    4. Czy jest jakiś sposób sprawdzenia poprawnego działania elektrozaworu Pierburga, sterującego overboostem?
    5. Gdzie w Gtv TB jest czujnik ciśnienia doładowania?
    6. I ostatnie, czy w Gtv jest EGR? Nie ma, prawda...?

    Bardzo proszę o wskazówki, bo nie mam juz pomysłów. Dzięki wielkie z góry za wszelkie porady!!!

  2. #12
    maciek.b52
    Gość

    Domyślnie

    Help, zagląda tu ktoś czasem? Nikt nie pomoże

  3. #13
    damkien
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciek.b52 Zobacz post
    Witam, pozwolę sobie podpiąć się pod temat, problem jest taki: w podróży pojawiło się najpierw zmulenie silnika i spadek mocy. Po dotarciu do celu doszły problemy z odpalaniem i gaśnięciem silnika na zimno oraz falujące, nierówne obroty na ciepłym. Nie palą się żadne kontrolki.
    Zimny silnik nie wchodzi na obroty, ledwo się kręci, jakby nie chodził na wszystkich cylindrach, śmierdzi paliwem, wydech jest czarny, na pedał gazu reaguje dopiero jak go mocniej wcisnę, a w końcu gaśnie. Na ciepło chodzi lepiej, ale na luzie natychmiast zaczynają falować i spadać obroty. W czasie jazdy turbina pracuje, ale się załącza wcześniej niż kiedyś, autko na niskich biegach kopa niby ma, ale na wyższych jest przydławione, na autostradzie pod górkę nie kręci więcej niż 3500-4000 obrotów, chociaż turbina pracuje na full, na płaskim jest lepiej, ale daleko jest do pełni sprawności.
    Diagnoza z Examinera wywala błąd sondy, którą wymieniłem i nic. Dalej wstawiałem nowy filtr powietrza, przepływomierz boscha, kopułkę i palec rozdzielacza, wyczyściłem przepustnicę i silnik krokowy, wymieniłem czujnik płynu chłodzącego i dalej jest do bani. Układ paliwowy jest ok. Wychodzi na to, że coś jest z zasilaniem powietrzem. Turbina działa poprawnie, natomiast mechanik stwierdził, że nie widać aby pracował aktuator zaworu waste-gate i/lub sam zawór.
    W związku z tym mam kilka pytań do posiadaczy TB:
    1. Czy to co mówi mechanik, ma sens, tzn. czy zacięty zawór może wpływać na pracę silnika na biegu jałowym? Czy ma to związek z jakimś "lewym" powietrzem w układzie, spowodowanym zaciętym zaworem?
    2. Czy ktoś z Was wyjmował samodzielnie turbinę w celu jej skontrolowania i przeczyszczenia, a jeśli tak to czy są jakieś specjalne wytyczne?
    3. Czy aktuator i zawór waste-gate są wyjmowalne z turbiny czy stanowią jej integralną część?
    4. Czy jest jakiś sposób sprawdzenia poprawnego działania elektrozaworu Pierburga, sterującego overboostem?
    5. Gdzie w Gtv TB jest czujnik ciśnienia doładowania?
    6. I ostatnie, czy w Gtv jest EGR? Nie ma, prawda...?

    Bardzo proszę o wskazówki, bo nie mam juz pomysłów. Dzięki wielkie z góry za wszelkie porady!!!

    1. nie
    3. WG nierozbieralny akurator da sie zdjac
    4. tak, jak jest OB znaczy ze dziala jak niema...
    5. niema chyba jekotakiego mapsensora chyba jest tylko przeplywka ktora mierzy objetosc powietrza
    6. niema
    2.wyjmowalem w celu wymiany na wieksza. tak na szybko to trzeba wszystko odniej odpiac (zasilanie i powrot wody i oleju, DP od wydechu, waz do IC i Filtra powietrza) najlepiej nierozczepiac od mocowania do silnika odkrecic mocowanie do silnika, kontrujac nakretkami wykrecic szpilki z silnika od mocowania turbo i zdjac. jest to sposob bez zdejmowania wiatrakow chlodznic itd. da sie bez wykrecania szpilek ale musial bys zdjac kolektor wiatraki itd.

    oczywiscie trzeba zlac plyn chlodniczy najlepiej wezem z prawej strony chlodnicy na dole

    Sprawdz swiece i kable i reszte bo objawy wskazuja mi troche na brak/slaba iskre

  4. #14
    maciek.b52
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki za pomoc. Problem w końcu rozwiązany - banał, dziura w rurze do intercoolera. Szkoda tylko, że 4 mechaników grzebało w środku i nie znaleźli, dopiero ja, laik... Turbina nie jest oryginalna, nie pamiętam jaka, jakiś inny garret, mocniejszy i rura wychodzi inaczej, jest mocno schowana, wciśnięta tak, że żeby ją wyjąć i wsadzić nową, mordowałem się ponad 4 godziny, a namacalnie bez wyjmowania wyglądała ok (pierwsze co próbowałem sprawdzić po pojawieniu się usterki). Plus jest taki, że wymieniłem worek rzeczy, więc wiem, że teraz silniczek jest perfect
    A wniosek...no cóż, więcej wiary we własną intuicję...
    Pozdrawiam!

  5. #15
    Slawko_Sk-ce
    Gość

    Domyślnie

    Cześć,
    posiadam 1.8ts i podobnie jak u was
    zaczęło się z rok temu dochodząc do skrzyżowania na luzie obroty spadały do 0 i odbijały spowrotem do 900-1000 i tak zostawało.
    Jestem po wymianie swiec, rozrządu skutek taki sam a nawet gorszy
    na wolnych obrotach praca silnika waha się od 0 do 2000 i gasnie.
    czyściłem przepustnice i silniczek kilka razy, nie za każdym razem pomagało
    POMOCY

  6. #16
    MEXX84
    Gość

    Domyślnie

    U mnie zdiagnozowano problem w elektryce. Wymieniono wiązkę starych kabli, zmieniłem akumulator i odpukać na razie jest spokój. Ciężko coś doradzić na odległość bo powodów takiego stanu rzeczy może być sporo. Ale na pewno podepnij autko do komputera, jeśli nic nie wyjdzie to poproś o sprawdzenie instalacji elektrycznej.

Podobne wątki

  1. [159] 2.4 JTDm - czasem po wrzuceniu na luz silnik gaśnie. Po odpaleniu nie trzyma obrotów
    Utworzone przez Revol84 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 08-07-2016, 20:25
  2. gaśnie na wolnych obrotach
    Utworzone przez mario1605 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17-06-2015, 10:21
  3. [145] Silnik gaśnie na wolnych obrotach
    Utworzone przez Kris1979r w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 24-04-2011, 13:50
  4. Gaśnie na wolnych obrotach
    Utworzone przez vtiii w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-09-2010, 22:24
  5. AR 156 - gaśnie na wolnych obrotach.
    Utworzone przez szwagierek w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-06-2010, 20:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory