Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: Silnik gaśnie na wolnych obrotach / nie trzyma obrotów

  1. #1
    drvitek
    Gość

    Domyślnie Silnik gaśnie na wolnych obrotach / nie trzyma obrotów

    Witam

    Mam problem z moją gtv 2.0 TB. Od kilku dni gaśnie na wolnych obrotach, właściwie na wszystkich skrzyżowaniach, a gdy włączę klimę to hamuję już ze zgaszonym silnikiem. Zaraz po rozruchu gdy jeszcze działa ssanie daje się jeździć ale po rozgrzaniu motoru kompletna d..a. Auto przyspiesza normalnie, mocy też nie brakuje, no może ze 2 razy się odrobinę zawahała.
    Wolne obroty spadły do jakiś 400 na min (wg obrotomierza) wskazówka spada do zera potem wraca na 400 i tak kilka razy aż w końcu silnik zgaśnie.
    Zastanawiam się co to może być. Rok temu miałem problemy z kopułką i palcem rozdzielacza, przetarłem papierkiem i dalej było ok. Ale objawy były trochę inne.
    Macie koncepcję co się popsuło ?

    Pzdr
    drvitek
    Ostatnio edytowane przez Tuti ; 03-11-2010 o 09:20

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    Miałem podobny problem u siebie, nie było wolnych obrotów wogóle i przy zmianie biegu silnik po prostu gasł. Winnym był silniczek krokowy na przepustnicy a dokladniej nagar w nim - wyczyściłem i jak ręką odjął, ani palącej się marchewy ani żadnych problemów.
    Wyczyścić możesz jakimś sprajem typu wd40 by to cholerstwo rozpuścić.

    Zapewne masz taki:
    http://moto.allegro.pl/item110189003...er_2_0_v6.html
    Zajrzyj do środka i zobacz jak to wygląda


    Innych pomysłów nie mam
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar marshall
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    śląsk kręcę się tu i tam
    Auto
    jakieś alfy
    Postów
    1,055

    Domyślnie

    anioł ma racje ja tez miałem taka przypadłosc w 2 poprzednich autach niestety nagar sie tworzy ja czysciłem benzyną ekstrakcyjną i rozpuszczalnikiem dało rade mozna wypiac aku potem po czysczeniu odpalic auto i niech pochodzi na wolnych do zał. sie wentylatora
    Zaczęło się niewinnie od pięknej 147 po 30sztuce tej marki stwierdzam że virus Alfa działa
    Aktual:
    AR 166FL 3.0 v6
    AR GT
    AR 166FL 2.4jtd 20v
    Zastava 750

  4. #4
    drvitek
    Gość

    Domyślnie

    Właśnie wmontowałem silniczek krokowy. Gdy zajrzałem do środka był czysty. Dokładnie taki jak ten do którego linka wysłał Anioł jojo. Tylko mój w trochę lepszym stanie. W środku tylko na na klapce zamykającej poprzeczny króciec było odrobinę brudu, ale naprawdę niewiele. Mimo wszystko przepłukałem całość benzyną i wymyłem szczoteczką do zębów, tam gdzie mogłem sięgnąć. Zmontowałem odpaliłem i jakby wszystko było postaremu. Obroty 400 i lekko falują (silnik był jeszcze ciepły po jeździe). Muszę trochę pojeździć i przetestować.
    A jeszcze jedno coś w tym silniczku stukało gdy trząsłem aby usunąć benzynę.

    Może się zepsuł ??

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    Możliwe... Masz możliwość pożyczenia od kogoś takiego silniczka do testów? Bardzo dużo by to wyjaśniło gdyby się udało. Zostaje Ci tylko wycieczka na kompa skoro to nic nie pomogło
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  6. #6
    MEXX84
    Gość

    Domyślnie

    drvitek, będę wdzięczny jeśli napiszesz jak udało Ci się zdiagnozować i rozwiązać ten problem. Bo mam w mojej TB identyczną przypadłość; co skrzyżowanie przy dojeżdżaniu gaśnie. Moc ma, chociaż zarówno przy dodawaniu jak i odpuszczaniu gazu poszarpuje No i na postoju przed zgaśnięciem mocno falujące obroty

  7. #7
    drvitek
    Gość

    Domyślnie

    Jeszcze problemu nie rozwiązałem. Mam zamiar wybrać się do mechanika jutro czyli w poniedziałek. Moja TB podczas próby po czyszczeniu silniczka krokowego zaczeła po prostu przerywać. Mimo, że zaraz po uruchomieniu silnika włączyło się ssanie obroty spadały z 1600 do zera i po kilku takich "pyknięciach" silnik gasł.
    Jakisz czas temu miałem problem z kopułką i palcem rozdzielacza. Samochód gasł i nie dawał się uruchomić po kilku namowach rozrusznikiem odpalał ale pracował nierówno coś podobnie jak teraz może to to.
    Jak się dowiem to napiszę
    pzdr
    drvitek

  8. #8
    JjF
    Gość

    Domyślnie

    Mi też wolne obroty dziwnie się zachowywały (V6 2.0 TB). Podregulowałem czujnik położenia przepustnicy (montowany po przeciwnej stronie przepustnicy co nawijka linki gazu).

    Sprawdzenie: (na wyłączonym silniku)rusz lekko nawijką linki (tak jakbyś dodał gazu), z czujnika od razu powinieneś usłyszeć wyraźne kliknięcie (odpuszczając linkę również) - przełączenie z trybu wolnych obrotów na normalną pracę.
    Jeśli kliknięcia nie słyszysz, to znaczy że przy odejmowaniu w ogóle nie aktywuje się regulator wolnych obrotów i nic dziwnego że silnik się dławi - chce pracować normalnie ale na ustawieniu 0 paliwa, 0 powietrza).

    Regulacja to poluzowanie 2 śrubek (klucz 7, do górnej nasadowy z przedłużką, do dolnej wygięty oczkowy) mocujących czujnik, przekręcenie go lekko w lewo (do usłyszenie kliknięcia), zakręcenie śrubek.

  9. #9
    drvitek
    Gość

    Domyślnie

    Samochód trafił do mechanika. Diagnoza była zaskakująca.
    Po pierwsze pękła kopułka rozdzielacza a konkretnie gniazdo przewodu od cewki.
    Druga przypadłość to przedmuchy na wszystkich świecach. 8 m-cy temu wymieniłem komplet świec na oryginały championa kupione w Warszawskim Carserwisie, Okazało się, że każda miała przedmuch przy porcelance. Przejechałem na nich 9 tyś. km. Szkoda, że zawieruszyłem rachunek bo bym zrobił awanturę.
    Trzecia awaria to pęknięty przewód odmy, ten po prawej stronie od oddzielacza oleju.
    Mam zamiar jeszcze przeczyścić przepustnicę i przepływomierz.

    Dam znać co z tego wyszło

  10. #10
    MEXX84
    Gość

    Domyślnie

    To daj znać jak po tych wszystkich zabiegach autko się zachowuje. Miejmy nadzieję, że będziesz miał już na dłuższy czas spokój

Podobne wątki

  1. [159] 2.4 JTDm - czasem po wrzuceniu na luz silnik gaśnie. Po odpaleniu nie trzyma obrotów
    Utworzone przez Revol84 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 08-07-2016, 20:25
  2. gaśnie na wolnych obrotach
    Utworzone przez mario1605 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17-06-2015, 10:21
  3. [145] Silnik gaśnie na wolnych obrotach
    Utworzone przez Kris1979r w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 24-04-2011, 13:50
  4. Gaśnie na wolnych obrotach
    Utworzone przez vtiii w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-09-2010, 22:24
  5. AR 156 - gaśnie na wolnych obrotach.
    Utworzone przez szwagierek w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-06-2010, 20:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory