Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Szarpie, czasem gaśnie

  1. #1
    wojtekcem
    Gość

    Domyślnie Szarpie, czasem gaśnie

    Witam
    Proszę Was o pomoc z GTV, którą jeździ moja mama. Silnik 2.0 V6 turbo, rocznik zdaje się że 1997. Nie znam samochodu, nawet nigdy go nie widziałem (mama mieszka i pracuje we Włoszech i tam ma ten samochód do użytku) a zostałem poproszony o pomoc w rozwiązaniu problemu. Na ile była mi w stanie wytłumaczyć to chodzi o to, że po rozgrzaniu samochód zaczyna przerywać, szarpać i trudno nim się w ogóle poruszać. Trzeba się zatrzymać, przeczekać jakiś czas i można znów jechać do następnego razu. Usterka nie występuje regularnie, czasem uda się wyjechać za miasto i pokonać dłuższy kawałek zanim to się pojawi, a czasem wyprawa do pobliskiego sklepu ledwo sie udaje. Mechanik nie znalazł żadnej usterki i nie wiem czy wynikało to z jego niewiedzy czy z czego innego.
    I tak z ciekawości to ile taki samochód może być wart? Byc może będzie na sprzedaż w niedługim czasie. Pierwszy właściciel, stan podobno idealny, garażowany, w zeszłym roku miał jakieś 65tys przebiegu

  2. #2
    punkt
    Gość

    Domyślnie

    brzmi jak termostat.

    Taki samochód zadbany ? To wszystko kwestia względna. Szrota na allegro wyjmiesz za 5-8 tys, zadbane egzemplarze lecą od 15 w górę, jeśli jest to perełka to myślę, że jest tyle warta jak nie lepiej. Zależy od wyposażenia, stanu tapicerki, felg, stanu lakieru już nie wspomnę o mechanice. Sam przebieg to rewelacja!

  3. #3
    wojtekcem
    Gość

    Domyślnie

    Czyli takie zachowanie silnika miałoby być spowodowane awarią termostatu?
    Jak się uda to w sierpniu się wybiorę do Italii i zobaczyłbym na własne oczy to cudeńko

  4. #4
    punkt
    Gość

    Domyślnie

    z szarpaniem to raczej ma mało wspólnego, przede wszystkim te skakania temperatury.
    Chociaż dokładnie takie objawy (szapranie, gaśnięcie, przegrzewanie, nie równa praca, generalnie dramat) miałem w silniku 2.0 TS gdy pierdzielnęła mi uszczelka pod głowicą... nie wiem czy te fakty można powiązać.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2009
    Auto
    Alfa gtv v6 TB
    Postów
    97

    Domyślnie

    ja bym bardziej celował w układ zapłonowy. Świece, kable bądź cewka. Oryginalne świecie golden lodge 25hl powinno się wymieniać co 20 tys czy coś koło tego, świece ngk u mnie 10 tys nie wytrzymywały dopiero beru ultra-x (4 elektorodowe tak jak gl hl25) są ok. Ja bym zaczął od wymiany świec

  6. #6
    wojtekcem
    Gość

    Domyślnie

    To jeszcze zapytam czym to zdiagnozować? Jeśli trzeba będzie podłączyć pod kompa to czego użyć?

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar kudlaty_bytom
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Alfa Romeo Gtv 2.0 TS
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    do diagnostyki FiatEcuScan albo inny ogólny program diagnostyczny, kabel na USB i laptop w rękach kogoś, kto odpowiednio zinterpretuje błędy
    najlepiej do serwisu pojechać, jak się nie ma nikogo pod ręką

    verdebiancorosso

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2009
    Auto
    Alfa gtv v6 TB
    Postów
    97

    Domyślnie

    chyba FES nie ma definicji do v6 turbo... w chwili obecnej mam podobny problem do Twojego. U mnie silnik nie potrafi utrzymać obrotów jak się zagrzeje i często mi gaśnie na światłach przy czym jak jest zimny 70< to wszystko jest ok - no i nie szarpie. Jak na razie to nie udało mi się dojść o co mu chodzi... Może ktoś ma pomysł co to może być? jakiś czujnik wariuje? lambda?

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar lukaszb
    Dołączył
    02 2011
    Auto
    Alfa Romeo Gtv '96 2.0 TS
    Postów
    309

    Domyślnie

    Tak jak piszesz, fes się nie połączy. KTS, examiner, mega macs itp, w Tarnowie mogę ogarnąć po 20zł za diagnostykę więc poszukaj u siebie na pewno kogoś znajdziesz za uczciwą kasę a szkoda szukać w ciemno.

Podobne wątki

  1. Dlaczego czasem szarpie podczas ruszania?
    Utworzone przez grzes 84 w dziale 156
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 14-04-2019, 13:08
  2. [159] 2.4 JTDm - czasem po wrzuceniu na luz silnik gaśnie. Po odpaleniu nie trzyma obrotów
    Utworzone przez Revol84 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 08-07-2016, 20:25
  3. [159] czasem gaśnie przy ruszaniu 1,9 16v
    Utworzone przez Seweryn80 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 19-08-2014, 22:05
  4. Auto CZASEM szarpie BP + LPG
    Utworzone przez kobielczak w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-05-2013, 08:24
  5. [146] Szarpie i gaśnie na zimnym, marchewa gaśnie dopiero po odpaleniu!
    Utworzone przez GrzesiuŻar w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 20-09-2009, 12:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory