Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: regeneracja turbiny

  1. #1
    punkt
    Gość

    Domyślnie regeneracja turbiny

    Witajcie,

    mam pytanko odnośnie turbiny.
    Czy w warunkach garażowych jestem w stanie sam wyjąć turbinę do regenracji ?
    Wiem, że trzeba cały IC zwalać i trochę z tym jest roboty.
    Czy ktoś już to robił ? Czy jest to operacja na tyle skomplikowana, że lepiej poświęcić trochę $$$ i dać zarobić serwisom ?

    pozdrówki

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Wyjąć wyjmiesz ale po co skoro, żeby mieć jakąkolwiek gwarancję po regeneracji musi być ona zamontowana w zakładzie mechaniki pojazdowej więc oszczędność pozorna...

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar tradelux
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Brera
    Postów
    217

    Domyślnie

    Co się stało z turbiną? Oprócz wymiany trzeba znaleźć jeszcze przyczynę dlaczego dokładnie turbo "odleciało". No chyba, że zużyte z normalnej eksploatacji.
    Obowiązkowo przeczyść układ powietrza, załóż nowe filtry, wymień olej, zmień uszczelki.

    Ile płacisz za regenerację?

  4. #4
    punkt
    Gość

    Domyślnie

    turbo mi "świszczy". Samochód schamowany ma 170-180 KM w zależności od pomiaru. Wymieniłem wszystko co mogłoby gwizdać, przygięty wydech, uszczelki... itp Wszystko jest zdrowe, wyregulowane, wychuchane, olej zmieniany co 10tys km (przynajmniej przeze mnie i poprzedniego właściciela).
    więc pozostaje mi tylko zwalić to na turbinę

    Jak to ? To znaczy, że żaden zakład regerujący trubiny nie da mi gwarancji jeśli nie będę miał dowodu, że była ponownie założona w warsztacie ?

    Czy ktoś z Was wie gdzie można by to w Wawie zrobić ?

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar kudlaty_bytom
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Alfa Romeo Gtv 2.0 TS
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    żaden warsztat nie da gwarancji, jak nie przedstawisz rachunku za jej montaż
    jak Ci szkoda kasy, to dogadaj się z jakimkolwiek warsztatem, żeby wystawili rachunek na choćby 50zł i tyle zapłać, nikt nie sprawdzi, czy to prawda czy nie, a 'kolega' może Ci zrobić taką usługę za pięć dych
    jednak jak turbo padnie, a fachowcy powiedzą, że źle założona, to pretensje już do siebie i rachunkiem możesz się podetrzeć
    po regeneracji od razu polecam wymienić przewód zasilający i oczyścić spływ oleju, jeśli też nie wymienić
    jak masz dojście ręką do turbiny, to zdejmij przewód doprowadzający powietrze do niej i złap za ośkę, czy ma luzy, czy nie ma i czy nie ma oleju w dolocie
    tam jest regulacja łopatkami, czy zaworem upustowym?
    jak zaworem, to moze się przycina i niedomyka, co powoduje świst spalin do wydechu i niższą moc, jak łopatki, to może nagar zmienia strugę spalin i gwiżdże albo blokuje ich pracę itp

    verdebiancorosso

  6. #6
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar tradelux
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Brera
    Postów
    217

    Domyślnie

    Zalezy jaki to jest swist, ale ja obstawialbym "wcinke" na ktorejs lopatce wirnika w turbosprezarce.
    Jak rozbierzesz to zobaczysz czy jest jakis delikatny zadziorek.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Gtv 2.0 V6 TB '99
    Postów
    54

    Domyślnie

    Przed regeneracją warto upewnić się czy to jest potrzebne. Turbina nawet jeśli jest zajeżdżona da radę pompować tyle ile trzeba. Podepnij czujnik i zmierz ciśnienie doładowania. Jeśli w overboost nie ma 1,1 to zacznij sprawdzanie. Turbinę sprawdzić najprościej - wystarczy zdjąć jeden wężyk z solenoidu i jadać delikatnie sprawdzać czy daje radę dmuchać. Jak daje radę to przyczyną nie jest turbina tylko elektryka itp itd.

  8. #8
    punkt
    Gość

    Domyślnie

    dzięki Panowie za rady.

    Świst pojawia się w momencie kiedy turbina najbardziej pracuje czyli delikatnie świszczy przy 2500rpm i dużo wyraźniej przy overbooście. Przy delikatnym operowaniu gazem świstu raczej nie słychać.

    Posprawdzam wszystko i zobaczymy co i jak, może to faktycznie zawór =)

  9. #9
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2008
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    164 QV 24V '93, 164 Super TB '96, 166 2.5V6 '98, 155 2.0TS 16v '96
    Postów
    509

    Domyślnie

    Kolego sprawdź jeszcze czy rozrząd jest dokładnie ustawiony i czy krzywki na wałkach nie są zjechane oraz stan szklanek popychaczy. Ważną rzeczą w TB jest również układ zapłonowy (odpowiednie świece, kable w dobrym stanie oraz rozdzielacz). Złe świece mogą mocno wpłynąć na pracę silnika.
    Jeśli któraś z tych rzeczy nie domaga to masz powód utraty mocy.
    Mam na imię Jacek... i jestem alfaholikiem...
    Powrót do Busso.... w najfajniejszym opakowaniu...

  10. #10
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Futrzak
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Wojkowice
    Auto
    GTV 2.0 V6 TURBO oraz VW Passat 2.8 V6 30V 4motion
    Postów
    110

    Domyślnie

    Moja turbina ma luzy i to w każdą stronę. Pytanie gdzie polecacie regenerować?

Podobne wątki

  1. Regeneracja turbiny!!!
    Utworzone przez Cycu w dziale 156
    Odpowiedzi: 78
    Ostatni post / autor: 12-11-2020, 20:12
  2. [159] Regeneracja turbiny.
    Utworzone przez kejml90 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-11-2015, 15:19
  3. regeneracja turbiny
    Utworzone przez kkkpiotrekkkk w dziale 156
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 22-07-2013, 08:43
  4. regeneracja turbiny
    Utworzone przez Dj_Direct w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-02-2013, 14:06
  5. [166] Regeneracja turbiny
    Utworzone przez koles_02 w dziale 166
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 25-11-2011, 18:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory