Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 39

Temat: Night breaker vs "xenon"

  1. #1
    shadow187
    Gość

    Domyślnie Night breaker vs "xenon"

    Jak w temacie Night breaker vs "xenon"- Co polecacie, na czm smiagcie, jesli ktos mial lub tez ma xenony moglby powiedziec czy naprawde tak sie rzuca w oczy zeby policja mogla zahaltowac , mile by byly widziane jakies zdjecia.
    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar majster_85
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Trzebnica
    Auto
    GT KLEKOT POWER
    Postów
    475

    Domyślnie

    porównując zenony do seryjnych żarówek to tak jak porównać "długie" do "mijania" oczywiście na korzyść zenonów. w sumie od czasu gdy wrzuciłem zenon praktycznie nie używam świateł drogowych
    ______________________________________________

    Majster_85

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar seban
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Lędziny
    Auto
    Gtv 2.0 TS
    Postów
    73

    Domyślnie

    Miło by było, gdybyś mógł wrzucić jakieś zdjęcia jak to wygląda . Sam się zastanawiam nad wymianą (obecnie użytkuję OSRAM Cool Blue - swoją drogą, kolor niebieski to oni mają tylko w nazwie), bo nocą naprawdę fatalna jest widoczność, a zwłaszcza, gdy siąpi deszcz. Zastanawiam się nad zenonami (wszystko ze smaczkiem i co najważniejsze, by to badziewie oświetlało drogę, nie przechodniów i kierujących), choć to ostateczność bo wolałbym jednak użytkować to co przewidział producent i prawo. Ewentualnie czy ktoś z Was próbował może wyczyścić reflektory od środka? Dało to jakiś efekt? I jak się do tego zabrać? - przepraszam @shadow187, że się tak podpiąłem do Twojego tematu!

  4. #4
    shadow187
    Gość

    Domyślnie

    Spoko, o czyszczeniu reflektorow byl juz temat niedawno albo u nas albo tu : http://forum.alfaclub.pl/viewforum.p...6694060e90e8b5 ale brak czasu na szukanie.
    "zenony" sa nielegalne i tu jest ich problem plus oswitlaja duzo wiecej niz powinny, tu jest temat z mojej zaprzyjaznionej strony wiec opinnie sa podzielone : http://www.honda.gda.pl/smf/index.ph...c,38462.0.html

    Mi chodzi o to jak to sie sprawuje i jak to wyglada w soczewce( czy widac jak jest wlaczony reflektor lub wylaczony ze jest tam zarnik a zwykla zarowka? i ile rzuca swiatla z soczewki bo jednak to powinno robic roznice- dlatego ten temat

    Bo jesli nie to mozna na tym smigac, tylko raz na rok do bad. tech. zmieniac na zwykle a czas przelozenia na zwykle to ok 5min wiec chyba to nikogo nie zbawi.

  5. #5
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    To ja dorzucę od siebie. Co prawda mam 166 ale soczewki przecież i tak są takie same. Regeneracja odblyśników plus dobre żarówki. Mam osram cool blu i powiem szczerze że już mi hid nie potrzebny. Ale regeneracja odblyśników i polerka to podstawa. Po tej operacji (sam robilem) nie poznaję auta. Fakt że ksenon (w drugim aucie) ciut więcej lumenów daje ale na prawdę taki szal nie jest niezbędny. No chyba że ktoś ma w dup..e przepisy A przed tą operacją ciężko się zastanawialem nad lamaniem przepisów. Jadąc autem z ksenonami i przesiadając się do 166 czulem się jak kret!!! A teraz? Różnicy prawie nie ma. Oczywiście w 166 mam lampy jak nówki a w drugim ksenon z już pewnie leciwymi lustrami (pewnie bo tej zasadniczej części nie zobaczysz bez rozkręcenia). I uwierzcie mi że teraz to ja też dlugich prawie w ogóle nie używam polecam

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar majster_85
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Trzebnica
    Auto
    GT KLEKOT POWER
    Postów
    475

    Domyślnie

    shadow187 żarników nie widać w soczewce nie wiem jak musiał by się policjant wpatrywać żeby wylukać palnik marek230482 nie mam przepisów w du** mam pseudo xenon tylko dlatego że zwykła żarówka jaka by nie była nie i ile by nie kosztowała przegrywała na kilometr z xenonem. fakt że mam 16 letnie lampy i pewnie po zabiegu takim jak mówisz świeciłoby znacznie lepiej . moze po tym jak poskładam alfe do kupy to wezmę się za dopieszczenie wyglądu więc pewnie kupie uzywane lampy pomaluje wnętrze i może wymienię soczewki jak uda mi się dorwał nowe soczewki
    ______________________________________________

    Majster_85

  7. #7
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Cytat Napisał majster_85 Zobacz post
    wiem jak musiał by się policjant wpatrywać żeby wylukać palnik
    Wystarczy że każe Ci zgasić i zaświecić....... I już pozamiatane.


    Cytat Napisał majster_85 Zobacz post
    tylko dlatego że zwykła żarówka jaka by nie była nie i ile by nie kosztowała przegrywała na kilometr z xenonem
    Właśnie też tak miałem. A teraz przesiadam się z ksenonu na halogen i pomijając fakt że jest różnica w barwie to nie widzę różnicy. Po prostu hid ma 6000K a cool blue ~4500-5000K. Linia odcięcia, zakres świecenia i widoczność drogi jest super. Tak jak pisałem, teraz mógłbym długich nie mieć. Jasne że hid emituje około 3000lm a halogen połowę z tego ale piszę jak jest w rzeczywistości, po prostu nie czuję potrzeby zakładania hida pomimo że w drugim aucie mam.

  8. #8
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    01 2010
    Auto
    147
    Postów
    170

    Domyślnie

    Jak zdecydujesz się na zwykłe żarówki a nie wieś Zenony to polecam żarówki firmy Bosma Xenon. Wrzucałem tu na forum zdjęcia jak to świeci. Wszystkie Philipsy się chowają, a są 2 razy droższe. Przerabiałem na własnej skórze.

    Zenonów nigdy nie zakładałem, bo wyskoczyłby mi błąd i uważam, że nie do wszystkich aut pasują takie światła, zwłaszcza do aut z niegładkimi kloszami, ale wielu moich znajomych ma i chwali, choć często im mrugają, bo oślepiają no i bardzo często się przepalają.

  9. #9
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Dawanie hidów do zwykłych reflektorów to głupota do potęgi....... Jak już to tylko do soczewek bo to ich naturalna obudowa. Generalnie trzeba w necie poczytać testy żarówek i wybrać te które emitują najwięcej światła. Czyli 1400-1500lm.
    Np.
    http://www.auto-swiat.pl/zdjecia/tes...ieca-najlepiej


    I tak jak pisałem. Regeneracja odbłyśników to absolutna podstawa jeżeli chcemy mieć światła jak z fabryki.Test zarowek H7.pdf

    lub coś starszego ale też dobrego

  10. #10
    shadow187
    Gość

    Domyślnie

    Ile zaplaciles za regeneracje i co ona dokladnie obejmowala??

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 22-08-2021, 21:55
  2. [159] Lampy - X-tremeVision (Philips) vs Osram night breaker
    Utworzone przez Indy w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 03-08-2012, 19:39
  3. [159] osram night breaker - długie świeca źle
    Utworzone przez kostek27 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-05-2012, 07:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory