Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Nie odpala, brak iskry, pompa nie daje paliwa

  1. #1
    Mircev
    Gość

    Domyślnie Nie odpala, brak iskry, pompa nie daje paliwa

    Witam
    Kilka dni temu spełniłem swoje marzenie i kupilem GTV-kę ale nasza przygoda zaczyna się dosyć nieciekawie
    Od początku świeciła mi się marchewka a samochód przygasał na wolnych obrotach. Np. gdy hamowałem przed skrzyżowaniem, auto gasło gdy obroty spadły. Wczoraj postanowiłem pojechac do znajomego elektryka celem sprawdzenia przyczyny. zaczęliśmy od świec, chociaż teraz po lekturze sporej ilości wątków na forum myślę, że to coś z przepływomierzemalbo silniczkiem krokowym (po przekręceniu stacyjki na zapłon cały czas buczy a nie wiem czy tak ma być) Marchewka czasem gaśnie i wtedy wydaje się być ok ale po chwili znowu to samo. Wymieniliśmy 1 świecę, bo była osmolona (tę chudą) i chcieliśmy sprawdzić czy problem zniknie...

    Niestety tutaj pojawił się większy problem, ponieważ samochód wogóle nie chce zapalić, nie zaświeca się CODE (wcześniej świeciła ok 2s. gasła a ja odpalałem) teraz wogóle się nie zaświeca, iskry nie ma, pompa nie daje paliwa. Sprawdzałem bezpieczniki pod kierownicą i w bagażniku, odpięliśmy aku na 15 min. wypiąłem i wpiąłem antenkę z IMMO ponownie i nadal nic
    Macie jakiś pomysł co to może być? Jutro będziemy dalej próbować a nie chciałbym w desperacji rozebrać połowy auta

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar kudlaty_bytom
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Alfa Romeo Gtv 2.0 TS
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    wygląda na awarię immo, jak ospali, trzeba szukać przyczyny gaśnięcia
    świece wszystkie na nowe, bezwzględnie platyny, silnik krokowy buczy, to jest tylko bypass i przesłona jest ciągle przymykana i uchylana jeśli to silnik z metalowym deklem
    podpinałeś auto pod kompa? jakie są błędy, żeby wiedzieć, gdzie szukać?

    verdebiancorosso

  3. #3
    Mircev
    Gość

    Domyślnie

    Ten znajomy podpinał ale nie chciał mu się połączyć (miał oprogramowanie dla modeli od 00' czy 01' w górę bodajże)
    Dzisiaj zgodnie z Twoją radą wymienię wszystkie świece na nowe i będziemy sprawdzać immo, może coś znajdziemy
    pozdrawiam

  4. #4
    Mircev
    Gość

    Domyślnie

    Dzisiaj sprawdziliśmy Immo i gdzieś gubi się napięcie. Na wejściu do Immo jest 12V ale dalej spada do ok 2,5V. Kolega zmostkował to i CODE zaświeca się, iskra jest ale pompa nadal nie daje paliwa, czy powinienem wymienić komputer i immobilajzer?

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar kudlaty_bytom
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Alfa Romeo Gtv 2.0 TS
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    ściągnij sobie serwisówkę i pooglądaj schematy elektryczne, może nie ma dobrego styku na przekaźniku czy bezpieczniku, albo którejś kostce i masz spadek napięcia

    verdebiancorosso

  6. #6
    Mircev
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki bardzo Kudłaty. Alfa już na chodzie, okazało się, że Immo nie miał nic wspólnego z brakiem paliwa, po prostu kostka z pompy nie miała styku

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    Co do gaśnięcia przy spadaniu obrotów, wyczyść krokowca bo pewnie ma masę nagaru wewnątrz i się zacina - miałem to samo
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  8. #8
    Mircev
    Gość

    Domyślnie

    Wyczyściłem i już się uspokoiło, nie gaśnie ale czasem schodzi do 1500-2000 RPM i musi minąć chwila zanim dopiero zejdzie na niższe obroty. Mało nim na razie jeżdżę, bo jeszcze mam olej i filtr paliwa do wymiany a dopiero jutro mi go znajomy weźmie na kanał. Mam jeszcze sporo do zrobienia przy niej ale trochę czasu i cierpliwości a myślę, że będzie dobrze Dzięki za rady panowie :]

  9. #9
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Nowy_24
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    AR 159
    Postów
    120

    Domyślnie

    Też tak miałem, że obroty zatrzymywały się na 1500-2000 i dopiero po chwili spadały na ok 800. Problem minął po wyczyszczeniu krokowca, przepustnicy i wymianie lambdy. Niestety nie wiem co konkretnie pomogło, bo zrobiłem wszystko naraz, ale na pewno jedno z powyższych pomogło

Podobne wątki

  1. [164] Bella nie odpala - brak iskry 2.0 V6 TB
    Utworzone przez lupo7 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 01-09-2020, 20:28
  2. [146] Nie odpala, pompa paliwa?
    Utworzone przez saroo w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 23-05-2015, 11:44
  3. [33] pompa paliwa się nie załącza, alfa kręci ale nie odpala 1.7 IE
    Utworzone przez AR_156 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-06-2014, 21:09
  4. [145] Nie odpala, Brak iskry
    Utworzone przez dawidek w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31-01-2012, 10:52
  5. pompa paliwa brak zasilania
    Utworzone przez zieluch111 w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-04-2011, 18:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory