Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Swap 2.0 v6 turbo do spider 1.8ts?

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    spider 1.8ts 2000r.
    Postów
    28

    Domyślnie Swap 2.0 v6 turbo do spider 1.8ts?

    Witam
    Jak ijest przybliżony koszt swapu silnika z 1.8ts na 2.0 v6 turbo do alfa romeo spider 2000r. ? rozumiem ,że trochę zabawy będzie typu komputer ,łapy silnika ? linki gazu i podobne elementy

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar fajf
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    AR Spider 2.0TS `97 Hardtop
    Postów
    527

    Domyślnie

    dorzuć zmiany hamulcy ze zwrotnicami, amory, sprężyny i parę innych rzeczy, a przy zawodności tego silnika i nietrzymaniu parametrów fabrycznych sprawa zupełnie się nie opłaci, lepiej wrzucic 3.0 24v z gtv, bo swap wyjdzie tyle samo a silnik o niebo lepszy, niestety koszt silnika z czesciami i robotą moze wyjsc tyle co dałes za spidera...

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Gtv V6 TB
    Postów
    167

    Domyślnie

    Kolego Fajf, mówią jak się dba tak się ma. Każdy pisze że tb jest niekoniecznie "dobry". A przecież ten silnik to majstersztyk jak na swoje czasy. Pewno że jednostki wolnossące mają inną charakterystykę są trwalsze itd. Jeździłem i 3.0 i w tb moim zdaniem frajda z jazdy jest o niebo lepsza. Ale to kwestia gustu. A jeżeli chodzi o sam swap to nieopłacalny. Ale co tam "co kto lubi". Pozdrawiam

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2011
    Auto
    Alfa Romeo GTV 2.0 V6 TB
    Postów
    44

    Domyślnie

    pamietaj tez ze ciezko jest dorwac 2.0 v6 tb w dobrym stanie:p ja u siebie wsadzilem na start 8 tys w silnik (doprowadzenie do stanu bdb+) ogolnie to robta co chceta :d

  5. #5
    kubus_stunt
    Gość

    Domyślnie

    Nie rozumiem powielanych ciągle pojęć V6 TB nie jest dobrym silnikiem.. jeśli słysze takie słowa to tak jakbym słyszał '' Jezdzisz Alfa ?? to pewnie codziennie jesteś w serwisie''. Jeśli się dba , tak jak powinno się dbać i pilnujesz się zeby turbina się wystudziła , zmieniamy regularnie olej , nie katuje sie silnika gdy nie jest rozgrzany, czyli wszystko to co powinno się robic. To silnik jest bardziej niezawodny od 1,9TDI mam wielu kolegów jeżdzących golfami 1,9 i w tym czasie robili nie wiem ile napraw w tych silnikach a Moj V6TB przeż 3 lata użytkowania napraw miał 0.. chyba ten opis jest wystarczający na opisanie tego silnika.. nie wspominając o frajdzie jak ci się ktoś uczepi tyłka i ma się to 2 tys obrotów, pedał w podłoge , klient obok myśli ze już cię ma, Turbo zacznie pompować i jegomośćie miny mają bardzo tęgie

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar fajf
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    AR Spider 2.0TS `97 Hardtop
    Postów
    527

    Domyślnie

    po pierwsze Arekd ja nie mówię że silnik jest zły, pisze tylko że nie trzyma parametrów, poza tym nie jest majstersztykiem silnik, w którym trzeba regulować zawory co 20 kkm, weź dla porównania silnik fiata coupe turbo i sprawdz jak jest wytrzymały i jak trzyma parametry, Kubus stunt ja nie mówie ze jest awaryjny, bo v6 z zasady nie jest, ale kiedy ostatnio byłeś na hamowni? wkleisz wykres? bo sądze ze w normalnych warunkach te silniki 10 letnie nie mają wiecej niż 180 koni, a doprowadzenie ich do mocy fabrycznej jest bardzo kosztowne, zobacz ile kosztują głupie przewody WN nie mówiąc o reszcie które trzeba wymienić na nowe i to tylko oryginalne, a porównując swoje TB do jakiegos klekota sprawdz, jakie przebiegi mają oba silniki i jakie przebiegi robią teraz, bo nie sądzę żebyś gtv robił 30 - czy 50 kkm rocznie

  7. #7
    kubus_stunt
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o przebiegi to się zgadzam , ze nie można ich porownac w tej kwesti. Silnik Fiata coupe w Serii jest zakuty i myśle że to też dużo pomaga w trzymaniu parametrów.. wiem części są drogie tu też sie zgadzam ale jeśli sie poszuka dobrze to można znaleźć w nienajgorszych pieniądzach.. Kable z tego co pamiętam znajomy szukał i znalazł w Kielcach w sklepie specjalizującym sie w Alfach fiatach itd. O ile dobrze pamiętam zapłacił 340 zł ( Serwis proponował coś koło 1000) , Często też jest poruszany temat Braku termostatów.. Dotknął mnie ten problem jak ją kupiłem był walniety i długo sie grzała.. Serwis (500 coś zł ) ,zajrzałem na szrot była AR 156 silnik 2,5 ( 20 zł ). Chodzi do tej pory nie chce się tutaj sprzeczać i wychwalać swojej ( na Hamowni nie byłem ) mierzyłem ją tylko G-techem Pro do 100 wyszło 7,1 więc myśle ze dużo od serii nie odstaje , i nie twierdze że trzyma , bo to jest fizycznie niemożliwe żeby kilkunastoletnie auto doładowane trzymało serie Racje w tu oczywiście przyznaje że ciężko jest trafić na dobry i nie skatowany silnik.. Ale jeśli się już trafi , to jest tylko czysta frajda
    Ostatnio edytowane przez kubus_stunt ; 10-04-2013 o 11:35

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2009
    Auto
    Alfa gtv v6 TB
    Postów
    97

    Domyślnie

    hmm a ja chciałbym zobaczyć jak taki 1.8TS trzyma serie i dlaczego np takie tb mające poniżej 180KM odstawia go jak chce... a różnica 30KM powinna być mało zauważalna

    Mówisz o kablach do TB... a ile kosztują świece do TSa? Padający wariator?

    TB w serii w dobrym stanie jeździ się lepiej niż 3.0 szczególnie przy większych prędkościach. Porównaj przyśpieszenie 3.0 od np 80 wzwyż a TB. A że silnik nie trzyma serii - podstawowa rzecz to dokręcić (wymienić) wszystkie obejmy. A jak jest już w dobrym stanie silnik to coś z nim można modować (nie w takim stopniu jak 20vt) a w 3.0 praktycznie nic nie można zrobić no chyba że masz 30tys żeby w 15letnie auto wsadzić z napędem na przód co jest raczej wielkim nieporozumieniem.
    Ale najlepiej udzielać rad jak się nigdy TB nie jechało tylko przeczytało jakiś temat na forum..

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar fajf
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    AR Spider 2.0TS `97 Hardtop
    Postów
    527

    Domyślnie

    zdziwiłbyś się jak ts trzyma serie, świece wymienia sie co 100 tys km wariator rzadziej wiec sorry ale te koszty są niewspólmierne, jesli trafił ci sie zadbany egzemplarz to gratuluje, ale poczytaj inne tematy ile kosztowało kolegów doprowadzenie TB w pobliże serii, a ilu z nich walczy już rok czy dwa i dalej nie wiadomo gdzie uciekly konie mimo że masa kasy już poszła w wymiany, co do 3.0 uważam ze jest na tyle mocny juz od samego dołu że nie trzeba nic z nim robic, a jak sie chce i ma kase zawsze mozna wrzucic kompresor i miec ponad 350 km, sa tez zestawy do powiekszania pojemnosci dla 3.0 więc modzic mozna ile się chce, tylko po co skoro to nadal ośka

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2009
    Auto
    Alfa gtv v6 TB
    Postów
    97

    Domyślnie

    Tak a w tb kable wn wymieniasz co tydzień... Koszt ustawienia zaworow to jakieś 200zl i co drugie ustawienie uszczelki od pokryw... Ja robię to sam więc wychodzi mnie to 0 zł a mechanikiem nie jestem. Żalą sie ze bo jak sie kupia za 7-8 tys tb to nie dziwne ze to nie jedzie. Dobre tb powinno być w cenie 3.0 albo wiecej... Dla mnie ts w tych samochodach to nieporozumienie. Co do przerobienia 3.0 to są ogromne koszty a ilośc hp za to jest słaby...

Podobne wątki

  1. [145] swap na 2.0 turbo / uturbic / czy kompresor
    Utworzone przez kocur28 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 19-01-2012, 00:46
  2. [156] Swap AR 2.0 TS na 2.0 V6 Turbo z gtv
    Utworzone przez skala0 w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 05-02-2011, 08:50
  3. [GTV] Spider GTV swap 2.0ts ->2.0V6 TB
    Utworzone przez MarekV6 w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 07-11-2009, 04:02
  4. [145/146] Swap 2.0 R5 turbo z fiata/lancii
    Utworzone przez Pepesz w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 18-08-2009, 22:17
  5. [156] Swap czy Turbo?
    Utworzone przez tomasz7730 w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 16-03-2009, 12:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory