Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 46

Temat: Wysokie zużycie paliwa, zapach benzyny z wydechu, szarpanie 2.0 TS

  1. #21
    bartkobe
    Gość

    Domyślnie

    Prawdopodobnie chodzi o REGULATOR FAZ ROZRZĄDU. Jutro podjadę do mechanika żeby zrobić zdjęcie żebym mógł to porównać z ofertami na necie.
    PS: Jeżeli ktoś by się znalazł z taką częścią do sprzedania - kupię

  2. #22
    Użytkownik Znawca Avatar m4tinez
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Bieruń
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 120KM FL
    Postów
    1,062

    Domyślnie

    Czyli wariator faz rozrządu, różnie to nazywają. Po odpaleniu zimnego silnika słychać takie klekotanie przez jakieś 2-3 sek ?
    Bo ja miałem ostro wyruchany wariator że klepał mi cały czas, ale nie miałem żadnego błędu z tego powodu.

  3. #23
    bartkobe
    Gość

    Domyślnie

    Nie jestem do końca pewien co do tego klekotania. Nie przypominam sobie żebym coś takiego słyszał. Z tego co wiem to właśnie komputer pokazał tylko ten jeden błąd. Regulator został wyciągnięty i wyczyszczony ale to nic nie dalo. Kolega wyżej pisał że tylko regeneracja albo wymiana. Jutro zobaczę jak to wygląda i ewentualnie zamówię bo dzisiaj to znalazłem. Na internecie oryginały w granicach 450-600 zł niestety ale zamienników chyba nie ma.

  4. #24
    Użytkownik Znawca Avatar m4tinez
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Bieruń
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 120KM FL
    Postów
    1,062

    Domyślnie

    Kolego ja właśnie jestem po wymianie wariatora,kupiłem oryginał za 480 na allegro. Wcześniej był założony regenrowany których pochodził tylko 6tys km i zaś zaczął walić.
    Przy okazji rozkręciłem i kompletnie wymyłem i wyczyściłem elektrozawór wariatora o którym wspomniałem wcześniej. Po tych zabiegach auto dużo lepiej się zbiera.
    Polecam kupić nówkę wariatora, bo wydasz raz a masz spokój na dłuższy czas. Jeżeli byś jednak myślał o regeneracji to pamiętaj że nie każdy wariator da się zregenerować.
    Jeżeli posiada już znaczny luz na uzębieniu wewnętrznym,lub jest porysowany na panewkach lub gdzieś pęknięty to tylko i wyłącznie wymiana.
    Jak będziecie mieli go wyciągniętego to obejrzyjcie panewki wariatora. Jeżeli są już znacznie zużyte lub porysowane to wymień je odrazu, bo mogą w krótkim czasie wykończyć nowy wariator. U mnie się udało to że przy regeneracji wariatora która była 6tys km temu były wymieniane panewki wiec po ściągnięciu były jak nowe.
    Za to nie wiem co z tymi na dole, bo coś mi wali w silniku na zimnym i za tydzień jadę na sprawdzenie panewek :/

  5. #25
    bartkobe
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki, bardzo pomocna odpowiedź. Jutro powiem o tym mechanikowi. Na allegro znalazłem tylko to http://allegro.pl/alfa-romeo-147-156...589402722.html

    Natomiast samego wariatora nie ma. Jakbyś mógł jakoś link podesłać to byłbym wdzięczny.
    Pozdro i jeszcze raz dzięki.

  6. #26
    bartkobe
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał m4tinez Zobacz post
    Nie chodzi czasem o elektrozawór wariatora ? Znajduje się on nad kolektorem ssacym po lewej stronie, tuż za pokrywą rozrządu.
    Tutaj jest pokazane:


    Na allegro możesz to kupić. A spróbuj go odłączyć lub puścić na niego napiecię 12V na wolnych obrotach, jeżeli działa to silnik wtedy powinien zacząć inaczej pracować.
    Okazało się że chodzi dokładnie o tą część. Dzięki bardzo za cenną podpowiedź. Czy możecie podesłać jakiś link z allegro czy coś? Jest tego trochę a ja jestem zielony w takich sprawach. Dodam że numer VIN zaczyna się od ZAR916. BARDZO PROSZĘ O POMOC !

  7. #27
    Użytkownik Znawca Avatar m4tinez
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Bieruń
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 120KM FL
    Postów
    1,062

    Domyślnie

    Najpierw go rozbierz i wyczyść, następnie na biegu jałowym zapodaj mu napięcie 12V i obserwuj zachowanie silnika, jeżeli się zmieni jego praca to znaczy że elektrozawór działa prawidłowo. Jeżeli praca silnika sie nie zmieni, i będzie cały czas tak samo chodził to prawdopodobnie może być uszkodzony. Najpierw zrób ten test, ponieważ może być też tak że masz uszkodzoną wiązke doprowadzającą zasilanie do elektrozaworu, a nie sam elektrozawór.

  8. #28
    bartkobe
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki, tak też zrobię. Dam znać jak wyszedł test na dniach Pozdro.

  9. #29
    bartkobe
    Gość

    Domyślnie

    Witam ponownie. Niestety po założeniu drugiego elektrozaworu, który nabyłem na allegro problem dalej nie ustaje. Komputer dalej pokazuje ten sam błąd i objawy dalej takie same. Świece zmienione na nowe DENSO. W piątek jadę do innego mechanika, może on coś wykombinuje. Coś doradzacie Panowie? Jakieś inne teorie? Pozdrawiam.

  10. #30
    Użytkownik Znawca Avatar m4tinez
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Bieruń
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 120KM FL
    Postów
    1,062

    Domyślnie

    Podpinałeś na krótko elektrozawór ?

Podobne wątki

  1. wysokie zużycie oleju w 2.0 JTS
    Utworzone przez Spark w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 26-03-2016, 03:28
  2. [MiTo] 1.4T 155KM - zapach benzyny w oleju , zapach benzyny w spalinach = ?
    Utworzone przez dikileiden w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-11-2015, 10:30
  3. [GTV] ŚWIECĄCA MARCHEWKA - LEKKI SPADEK MOCY, ZAPACH BENZYNY Z WYDECHU i LEKKIE SZARPANIE
    Utworzone przez bartkobe w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-11-2013, 14:29
  4. [MiTo] Zapach benzyny
    Utworzone przez bogas w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-02-2011, 22:53
  5. Zapach benzyny 1.8TS
    Utworzone przez ducho_18 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-05-2009, 18:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory