Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: Zakup Alfa Romeo Spider 2.0TS 2000r. pod zabytek co o tym myślicie.

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Raider
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    Dębica
    Auto
    AR Giulia Veloce Blu Misano, AR Spider 3.0 V6, AR 147 Q2
    Postów
    380

    Domyślnie Zakup Alfa Romeo Spider 2.0TS 2000r. pod zabytek co o tym myślicie.

    Witam
    Skąd takie pytanie mianowicie mój znajomy ma taką do sprzedania kupił ją dwa lata temu, przeglądnięty silnik łącznie z wymianą panewek (profilaktycznie nic się nie działo), całość polakierowana (nieduża naprawa jednego tylnego błotnika poza tym była w oryginale i bez uszkodzeń), nowe opony i felgi również odświeżone wszystko w oryginalnych kolorach alfy (ale lakierowana zdaje sobie z tego sprawe).
    Alfa przeszła bardzo poślny test w wyprawie na Monte Carlo teraz stoi i zapadła decyzja sprzedaży. Cena 7000zł dla mnie.
    Cena rozsądna tylko co myśleć o tej paczce (dach elektryka) fajnie byłoby żeby to były lata 70-80.
    Na dzień dzisiejszy nie widzę się jeszcze całkowicie w tym samochodzie, pytanie czy jest sens odłożyć 7000zł na 20 letnią pólłkę.
    Pozdawiam i czekam na wasze opinie.

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Dragos
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Stara 156 1.9 8v
    Postów
    375

    Domyślnie

    Jak pod zabytek to raczej za v6 bym się rozglądał
    Podczas deszczu, gdy wiatr wieje
    słychać alfę jak rdzewieje.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2013
    Auto
    Alfa Romeo 166
    Postów
    55

    Domyślnie

    I tak i nie. Tak, bo każde leciwe dzis auto, za 20lat będzie w cenie. Patrz na ceny polonezow Nie, bo 2.0 TS w budzie spidera dlugo rarytasem nie bedzie- tym autem nie jezdzi się na co dzień, a jak ktoś dziś ma sprzedać cacko za 7tys to wielu woli je wstawić do garażu- duza podaz. Jak klasyk to tylko z vka, najlepiej 3.2 i po lifcie, albo pierwsze wypusty ze starym srodkiem. Ale to już dziś nie lada wyczyn znalezc takie auto. Ja szukam 2rok...

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Dragos
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Stara 156 1.9 8v
    Postów
    375

    Domyślnie

    Czyli moja 156 z JTD za 20 lat tez bedzie poszukiwanym autem?
    Podczas deszczu, gdy wiatr wieje
    słychać alfę jak rdzewieje.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2013
    Auto
    Alfa Romeo 166
    Postów
    55

    Domyślnie

    Dragos, nie wiem czy będzie poszukiwane, ale jeżeli będzie w oryginalnej wersji, lakierze, bez dzwona, chip tunningu i nie będzie jedną z wielu na rynku to cena będzie wyższa niż dziś. Chociażby ze względu na common raila i przełomowy dla alfy w tym okresie model. Diesle za parę lat będą takim samym reliktem jak dziś benzyny o dużej pojemności. Do V6 będzie jej jednak daleko. Zobaczcie ile kosztują dziś Spidery z lat '80 w których montowano głównie TS, a ile modele z v'ką z tamtych lat. Np. 164 z V6 w naprawdę dobrym (kolekcjonerskim) stanie to dziś wydatek ok. 25k w Polsce i co najmniej 35k u niemca. Poliftowa v'ka w budzie 156 to wydatek ok. 15k już dziś (za ok 11 letnie auto) i co najmniej 20 tys za granicą.

    Raider, jeśli nie widzisz się w takim aucie, to odpuść temat, albo szukaj naprawdę czegoś co da Ci przyjemność z posiadania.
    Ostatnio edytowane przez Damian ; 27-10-2013 o 23:48

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Tamte Spidery nie miały ani TS'a ani V6 a wyłącznie DOHC'a.

  7. #7
    Użytkownik Fachowiec Avatar szerszeń
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Astroserati | 407 coupe | Quattroporte
    Postów
    2,613

    Domyślnie

    Raczej słaba opcja na zabytek.
    Już bardziej Kappa Coupe, Thema 8.32, jakiś widelec.
    Było: 166 2.4JTD x5, 166 2.0TS x3, 166 3.0 V6 x2, 166 3.0 V6 Sportronic x2, 166 2.5 V6, 156 2.4JTD x3, 156 2.4JTD SW, 156 2.5 V6 x2, 156 1.9JTD, Kappa Coupe 2.0T

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Tylko teraz kupno 8.32 to też niezła gimnastyka, ja bym poszedł w KC, da się jeszcze kupić na rynku wtórnym, wyprodukowali ich niewiele ponad 3000 sztuk więc aż się prosi o zostanie w przyszłości youngtimerem.

  9. #9
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    lubelszczyzna
    Auto
    155 1.8 16v T.Spark 103 kW 1996r.
    Postów
    2,684

    Domyślnie

    Jak dla mnie to kappa sedan jest najlepsza W Polandii jeszcze długo będzie się kojarzyła z rządówkami.
    8.32 to jak dla mnie zupełna porażka. Prócz spojlera i deski rozdzielczej (ale te fajne można było chyba mieć za dopłatą) to nieporozumienie.
    Szukaj jakiegoś RWD!!

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar SCHNNAZZI
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Biłgoraj
    Auto
    Fiat Tipo 2020 bianca
    Postów
    1,720

    Domyślnie

    Ja kupiłem Spidera z 1996 roku. Pełen oryginał, kilka rzeczy mu brakowało które dokupiłem. Silnik to 2.0 TS przelatane ma 203tys. Auto w 2011 lub '12 roku było w Szkocji na wycieczce dwutygodniowej. Auto kupiłem z myślą ulokowania kapitału i po to aby zyskiwało na wartości. Wiem, że nie jest to zabytek, ale z czasem będzie. Spider służy mi do jazdy tylko w ciepłe, suche dni. Do tej pory nie zrobiłem nim więcej niż 3tys km a mam go od grudnia 2012. Na co dzień jeżdżę 156.

    Kiedyś nie podobało mi się to auto, ale po raz pierwszy zobaczyłem je we Włoszech i zakochałem się. trzeba zobaczyć ją na żywo. Do tej pory nie widziałem ani razu Spidera w Polsce, a naprawdę sporo jeżdżę w pracy. Jeśli nie widzisz się w Tym aucie nie kupuj na przymus.

    Ja kupiłem bo lubię posiadać coś nietuzinkowego. Złożyć dach wsiąść i pojechać to jest piękne uczucie tak jak posiadanie motocykla. Jesteś psychicznie uspokojony bo posiadasz coś co sprawia ci wielką frajdę. Jeżeli kupisz bezdasznik ostrzegam, że szybko się zakochasz. Jest to uzależaniające

    U mnie Spider na razie ma dożywocie. Prędzej sprzedam 156 i kupię inną Alfę na wożenie tyłka. Kiedyś to 156 miało mieć dożywocie ale wszystko się zmienia. Jeżeli już kiedyś będę chciał sprzedać Spidera to sprzedam i kupię... nowszego Spidera

    A tak przy okazji. Miałem już dwie propozycje sprzedaży auta na JUŻ. Więc chyba popyt jest. Ja ze swojego punktu widzenia JAK NAJBARDZIEJ POLECAM.
    Fiat Tipo 2020 - Alfa Romeo 916 Spider 1996 - Ducati Multistrada 1100 2007
    Mam chorobę zwaną ITALIA

Podobne wątki

  1. Zakup Alfa Romeo Spider
    Utworzone przez kubicze w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 14-03-2018, 19:17
  2. Zakup Alfa Romeo Spider 2.0TS 2000r. pod zabytek co o tym myślicie.
    Utworzone przez Raider w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-10-2013, 08:37
  3. Alfa Spider Jelenia Góra- zakup
    Utworzone przez Celeber w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-09-2013, 08:45
  4. Alfa Romeo 147 1.9 JTD - co o niej myślicie?
    Utworzone przez dom_free w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 13-10-2012, 19:56
  5. GTV czy Spider? Co myślicie o tym samochodzie z 3.0 V6?
    Utworzone przez lukaszzarzynski w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 14-09-2009, 06:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory