Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31

Temat: Nowy alfoholic potrzebuje pomocy w zakupie :)

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa 156 SW 2.4
    Postów
    9

    Domyślnie Nowy alfoholic potrzebuje pomocy w zakupie :)

    Cześć świrusy,

    Planuje zakup samochodu, obecnie poruszam się Corsą w TD, wcześniej miałem Hyundaia Coupe ze stadem 139 gniadych pod maską Hultaj został sprzedany i poszukuje czegoś na jego miejsce, w miarę szybkiego i komfortowego, przebieg miesięczny około 800-1000 km.
    Budżet 9000, autko muszę kupić do Świąt Bożego Narodzenia, co miesiąc będę mógł włożyć około 1000 zł w koszty eksploatacyjne, jakieś naprawy i dopieszczanie samochodu
    Zastanawiałem się nad Saabem 9-3 (TB, w ostateczności diesel), myślałem też o Hondzie Accord Coupe z 3 litrowym motorem, ale w końcu z narzeczoną zdecydowaliśmy, że musi to być ALFA, biorę pod uwagę 147 i 156 najlepiej w dieslu >140KM, to raczej wybór rozsądny, lecz sercem maże o GTV, rozglądam się od pewnego czasu co nie co, znalazłem fajny (tak mi się wydaje) egzemplarz ;

    http://allegro.pl/alfa-romeo-gtv-2-0...763997441.html

    Rozmawiałem z właścicielem, autko sprowadzone 4 lata temu z uszkodzonym cylindrem od najeźdźców zza Odry, dodatkowo wymienione tylnie zawieszenie, kpl. hamulców i regenerowana turbina, w Polce przez te 4 lata zrobiło 6-8 tys. km, przebieg podobno oryginalny, właściciel mówił, że wielu fachowców to potwierdziło. Zgodził się na sprawdzenie na stacji diagnostycznej. Autko 4 w domu. Co o nim sądzicie ? Zna ktoś ten egzemplarz, proszę o info.

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar criss2007
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Nowa Sól / Zielona Góra / Kożuchów
    Auto
    Jest: Alfa 166 3.0 V6 24V Był: Alfa Gtv 2.0 T.S '96
    Postów
    1,033

    Domyślnie

    witaj
    swego czasu też zamieniłem Hyunaia na Gtv z tym że miałem 1.6

    Co do Gtv z linku to silnik TB to bardzo delikatna jednostka i często nie trzyma fabrycznej mocy. Generalnie montowana była tylko w Gtv i 166 więc za dużego wyboru w zamiennikach nie ma. Może akurat ten egzeplarz trzyma faktycznie te 200KM. Najlepszym wyborem co do Gtv będzie wolnossące 3.0

  3. #3
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa 156 SW 2.4
    Postów
    9

    Domyślnie

    Marze o 3.0, ale w tych pieniądzach to ciężko o coś do jazdy. W ostateczności zostaje mi autko z jednostką 2.0;

    http://allegro.pl/alfa-romeo-gtv-spr...758950753.html

    Criss2007, powiedz mi jakie wrażenia odniosłeś po przesiadce z Hyundaia, nie mówie tu o mocy bo 1.6 to raczej tyłka nie urywa, chodzi mi o przestrzeń, prowadzenie, wykonanie wnętrza, pozycja za kierownicą, wyciszenie.

  4. #4
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Futrzak
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Wojkowice
    Auto
    GTV 2.0 V6 TURBO oraz VW Passat 2.8 V6 30V 4motion
    Postów
    110

    Domyślnie

    Mit o nie trzymaniu mocy V6Tb wynika z tego że mierzone są silniki wyeksploatowane.
    Jeżeli wałki są ok i pilnuje się czasów regulacji zaworów plus dba się o układ zapłonowy (sprawne świece i przewody) to o braku mocy nie ma mowy.
    Przecież ten silnik w budowie jest bardzo prostu pomimo wielu mitów.

    Co do ogłoszenia. Przebieg na bank nierealny. Dużo czasu w Niemczech przebywałem i wiem jak się tam jeździ i jakie przebiegi się robi.
    Na pewno przebieg jest zmieniony ale po stanie ze zdjęć widać że nie jest to minus 200 tys tylko drobna korekta.

    Szczerze trzeba obejrzeć bo jeżeli to co mówi właściciel to prawda to jest naprawdę okazja.
    Za tania ta Gtv.

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar supa_adam
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Gtv Sport Limited Edition 2002, 156 SW 2.4 JTDm, GT 3.2
    Postów
    1,419

    Domyślnie

    Cytat Napisał JeepersCreepers Zobacz post
    i poszukuje czegoś na jego miejsce, w miarę szybkiego i komfortowego
    Gtv nie jest komfortowa. Poza tym, zauważyłem jedną regułę - przyjemność z jazdy kierowcy jest odwrotnie proporcjonalna do przyjemności z podróżowania pasażerów jadących z nim
    Podczas, gdy ty będziesz znakomicie bawił się na wirażach, Twoja Narzeczona będzie się czuła jak worek ziemniaków w Tarpanie jadącym po wertepach

    Co do Gtv z Poznania; na zdjęciach prezentuje się dobrze, cena zachęca, jednak ten silnik to loteria. Bardzo źle znosi nieodpowiednie traktowanie, a jak ją się z nim obchodzili poprzedni właściciele, niestety nie sprawdzisz.

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar criss2007
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Nowa Sól / Zielona Góra / Kożuchów
    Auto
    Jest: Alfa 166 3.0 V6 24V Był: Alfa Gtv 2.0 T.S '96
    Postów
    1,033

    Domyślnie

    Cytat Napisał JeepersCreepers Zobacz post
    Criss2007, powiedz mi jakie wrażenia odniosłeś po przesiadce z Hyundaia, nie mówie tu o mocy bo 1.6 to raczej tyłka nie urywa, chodzi mi o przestrzeń, prowadzenie, wykonanie wnętrza, pozycja za kierownicą, wyciszenie.
    porównując Gtv do Hyundaia to Gtv trochę ciaśniejsza wewnątrz, prowadzenie bije na kolana Hyundaia wnętrze też lepsze wg mnie. W Gtv czujesz się jak w gokarcie Co do wyciszenia to specjalnie czasem jeździłem bez włączonego radia, aby posłuchać silnika choć miałem tylko 2.0 150KM

  7. #7
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa 156 SW 2.4
    Postów
    9

    Domyślnie

    Właśnie też mi się wydaję dość tania, dodatkowo cena do negocjacji. Właściciel wydaję mi się, na pokaz grał ważnego biznesmena, mówi że ma 4 auta no i to jest mu zbędne, kiedy zapytałem czy można ją sprawdzić na stacji diagnostycznej, powiedział, że spiszemy umowę wypożyczenia i sam sobie pojadę ją sprawdzać bo on prowadzi firmę i nie ma czasu zajmować się autem za 8000.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał supabache Zobacz post
    Gtv nie jest komfortowa. Poza tym, zauważyłem jedną regułę - przyjemność z jazdy kierowcy jest odwrotnie proporcjonalna do przyjemności z podróżowania pasażerów jadących z nim
    Podczas, gdy ty będziesz znakomicie bawił się na wirażach, Twoja Narzeczona będzie się czuła jak worek ziemniaków w Tarpanie jadącym po wertepach

    Co do Gtv z Poznania; na zdjęciach prezentuje się dobrze, cena zachęca, jednak ten silnik to loteria. Bardzo źle znosi nieodpowiednie traktowanie, a jak ją się z nim obchodzili poprzedni właściciele, niestety nie sprawdzisz.
    Mam autko do poruszania się na codzień, to autko raczej na weekendowe wypady na trasę, jakieś spoty ewentualnie na wakacje w 99% w 2 osoby. Mówiąc o komforcie mam na myśli ,wyciszenie wnętrza, trzymanie foteli w zakrętach, pozycję za kierownicą.
    Jak już wcześniej wspomniałem jeździłem Hyundaiem, kupiłem go z basową końcówką, komfort jazdy był równy "0", fotele skórzane, ale w zakrętach nie trzymały, 6 głośników, ale mizernej jakości i takd alej mógłbym wymieniać, nie chce cofać się do tyłu.

    A co sądzicie o tym egzemplarzu ;

    http://tablica.pl/oferta/alfa-gtv-19...tml#f32bcc0162

    Rozmawiałem z właścicielem, ale nie zalicza się do ludzi wylewnych, usłyszałem tylko, że samochód w idealnym stanie, nic przy nim nie robił, ma faktury na naprawy z Włoch :|
    Ojj czuję, że ciężko będzie znaleźć coś ciekawego.
    Ostatnio edytowane przez JeepersCreepers ; 05-12-2013 o 13:08

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar fajf
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    AR Spider 2.0TS `97 Hardtop
    Postów
    527

    Domyślnie

    wygląda ładnie ale już widze tą panią 63 letnią która nią jeździłą buhahaha, myślę że jeśli mechanicznie jest w miare ok, a lakier wygląda ładnie jak na zdjęciach to cena bardzo atrakcyjna

  9. #9
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa 156 SW 2.4
    Postów
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał fajf Zobacz post
    wygląda ładnie ale już widze tą panią 63 letnią która nią jeździłą buhahaha, myślę że jeśli mechanicznie jest w miare ok, a lakier wygląda ładnie jak na zdjęciach to cena bardzo atrakcyjna
    Wygląda fajnie, przejadę się w poniedziałek obejrzeć. Jak będzie ok to na jakaś stacje diagnostyczną i piszemy umowę

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar cuma_borek
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    była 145 BX Zender, jest 166 2.4jtd progression, GTV 2.0TS oraz 3.0v6 Cup
    Postów
    492

    Domyślnie

    63letnia pani??? to ja myslalem ze majac 26 lat wyrosłem z wielkich spoilerów, podswietlanych gałek biegów i ryflowanych czy kolorowych dywaników, a tu widze takie cos, oczywiscie te elementy latwo mozna zdemontowac ale to tez swiadczy troche o tym kto go uzytkowal i nie wydaje mi sie zeby to byla starsza pani a raczej jakis swiezy driver

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory