Strona 1 z 16 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 159

Temat: Zakup i kilka pytań

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    Brak
    Postów
    18

    Domyślnie Zakup i kilka pytań

    Witam. Przymierzam sie do zakupy gtv , przy wybieraniu obecnego auta oglądałem alfe 145 , i jakoś do tej pory jak mysle o zmianie auta to wraca mi do głowy Alfa. Zdecydowałem sie na gtv , ponieważ nie potrzebuje za dużo miejsca w samochodzie , a zakochałem sie w tej stylistyce. Do rzeczy , w związku z planowanym zakupem mam kilka pytan do Was :
    1. Opinia o silniku 1.8 TS . Czytałem ze jest bardziej trwały od 2.0 TS , jednak wole zapytać ponieważ różne osoby piszą artykuly
    2.Realna kwota zakupu . Planuje przeznaczyć 10-15 tysięcy na zakup GTV . Przypuszczam ze nie starczy na wersje po ostatnim liście , jednak czy jest to w miare rozsadna kwota za egzemplarz po 2000 roku?
    3. Warto szukać w kraju , czy od razu rozglądać się za granicą?
    Z góry dziekuje za wszystkie odpowiedzi

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar supa_adam
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Gtv Sport Limited Edition 2002, 156 SW 2.4 JTDm, GT 3.2
    Postów
    1,419

    Domyślnie

    1. Te silniki różnią się w niedużym stopniu, IMO wszystkie potencjalnie awaryjne elementy są te same.
    2. Tak, spokojnie coś znajdziesz. Te samochody długo się sprzedają, masz czas na negocjacje. Myslę że ostatni lift, czyli Ph3 z silnikiem 2.0 spokojnie kupisz. Szybko znikają jedynie 3.0 w dobrym stanie i niewygórowanej cenie lub wersje limitowane.
    3. Gdybym tylko miał możliwość i czas, szukałbym za granicą - inna kultura serwisowa.

    Masz tutaj zadanie domowe do odrobienia
    1. http://www.bozhdynsky.com/alfa-romeo...pider-history/
    2. https://pl.wikipedia.org/wiki/Alfa_Romeo_GTV/Spider

  3. #3
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    Brak
    Postów
    18

    Domyślnie

    Bardzo Ci dziękuję za szybką odpowiedź Rozglądam się narazie orientacyjnie bo zakup planuje na luty/marzec i chce dowiedziec sie jak najwięcej (zabieram sie do lektury ) . Jednak ph3 jest jak na lekarstwo , znalazłem może 2 egzemplarze w kwocie jaka podałem. Mam jeszcze jedno pytanie , ma byc to samochód na codzien, a codzien robię krótkie dystanse , pomijając wysokie spalanie (benzynka obowiązkowo) , jak takie coś znosi silnik TwinSpark?

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar Tytus9
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Gtv
    Postów
    701

    Domyślnie

    Czemu nie V6? ;)
    Co rozumiesz pod pojęciem krótkie dystanse? Dla jednego krótki dystans to 5km, a dla drugiego 15km... Przy tych autach, przynajmniej moim zdaniem, bardziej liczy się przebieg niż rocznik. Możesz znaleźć 2003 z 100k na liczniku i możesz znaleźć taką z 98 i 80k... Oczywiście jak we wszystkich autach licznik może być przekręcony, a rocznika się raczej nie zmieni, ale też nie ma co popadać w paranoję, że każde auto o małym przebiegu jest kręcone.
    Co do strony pana bozhdynsky, jest to całkiem niezłe źródło informacji, tylko zapomniał on chyba, że pierwsze Gtv było produkowane w 1967r ;)

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar supa_adam
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Gtv Sport Limited Edition 2002, 156 SW 2.4 JTDm, GT 3.2
    Postów
    1,419

    Domyślnie

    Dlaczego zapomniał?

  6. #6
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    Brak
    Postów
    18

    Domyślnie

    Mówiąc krótkie dystanse mam na myśli codziennie 3 kilometry do pracy i ogólną jazdę po mieście na odcinkach 10-20 km . Trasa dłuższą raz na dwa tygodnie. V6 odrzuciłem ponieważ mam tok myślenia, ze skoro to topowa wersja silnikową to będzie trzeba więcej wydać na zakup , po za tym ubezpieczenie i zwyżki , na ten moment place 800 zl za 1.3 w moim colcie , wiec 3.0 to mogło by byc za dużo. Dlatego chciałbym wiedzieć czy nie będzie to zabójcze w twinsparku

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar Tytus9
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Gtv
    Postów
    701

    Domyślnie

    Nie wiem czemu zapomniał. Może miał sklerozę? Był niedokładny? ;) Pierwszy model Gtv pochodzi jednak z 1967r. a nie jak widnieje na jego stronie w rubryce "timeline" z 1981. Gtv z 87 jest następcą poprzedniczek, nie jest pierwszą Gtv w historii AR.

    Wiesz, na takich dystansach każdy samochód cierpi, zwłaszcza zimą. To zależy głównie od Ciebie jak będziesz te 3km pokonywał. Różnica w awaryjności Golfa i Gtv polegałaby głównie na tym, że Gtv prowokuje do wciśnięcia, a Golf nie- jedyna różnica. Chwila zapomnienia na zimnym silniku, o którą nie trudno i będzie krucho.
    800 to jest już OC i AC, czy samo OC? Straszna kwota... Ja za swoje 3.0 płacę 700 a też mam jeszcze dodatek za wiek...
    Rozumiem racjonalny wybór. Fakty są jednak takie, że prędzej czy później i tak będziesz chciał 3.0, a skoro decydujesz się na Gtv w ogóle, znaczy to, że wcale taki racjonalny nie jesteś... ;)

  8. #8
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    Brak
    Postów
    18

    Domyślnie

    Dziekuje Ci za pomoc 800 zl to kwota za samo oc. Dodatkowo mam 60% zniżki przeniesionej jeszcze za motorower który mialem za małolata, dlatego lekko przeraza mnie 3.0 w tej kwestii . Mysle ze byłbym w stanie sie powstrzymać na tym dojeździe do roboty , chociaż łatwo sie mówi mając w tym momencie 75 koni w zaprzęgu Pewnie masz racje bo moje Mitsubishi od 2 lat nie miało żadnej awarii , co prawda włożyłem troche kasy, ale to bylo wydane tylko na moje widzimisię w tym aucie . Cały czas ciągnie mnie do alfy i wiem, ze to za dlugo trwa dlatego moja decyzja na gtv. Dodatkowo w pracy robię wydechy do aut z grupy fiata, wiec tak troche patriotycznie . Jestem zdecydowany , dziekuje wszystkim za pomoc , bede się jeszcze konsultowal jak bede przy etapie bezpośredniego zakupu

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar ArekWAWA
    Dołączył
    05 2014
    Auto
    Gtv 2.0 V6 TB
    Postów
    50

    Domyślnie

    Powiem Ci tak, po kilku miesiącach szukania Gtv-ki, obejrzeniu kilku sztuk, ostatecznie kupiłem auto z 98 roku z silnikiem takim jaki chciałem czyli 2.0V6 TB. Znalezienie egzemplarza w zadowalającym stanie czyli takiego ze zdrową podłogą/budą, nie zniszczonym wnętrzem, sprawnym i zdrowym silnikiem nie było proste ale jednak nie niemożliwe Budżet taki jak u Ciebie, dodatkowo wymiany rozrządu, olejów, filtrów, klocków i jeszcze kilku detali, teraz szykuje się do hamulców. Więc spełnianie marzeń jest jak najbardziej realne z takim budżetem

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar supa_adam
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Gtv Sport Limited Edition 2002, 156 SW 2.4 JTDm, GT 3.2
    Postów
    1,419

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tytus9 Zobacz post
    Nie wiem czemu zapomniał. Może miał sklerozę? Był niedokładny? Pierwszy model Gtv pochodzi jednak z 1967r. a nie jak widnieje na jego stronie w rubryce "timeline" z 1981. Gtv z 87 jest następcą poprzedniczek, nie jest pierwszą Gtv w historii AR.
    W dziale "timeline" omówiona jest historia typoszeregu 916, której to początek można właśnie uznać jako 1981, bo wtedy Pininfarina wymyślił tę bryłę dla Audi. W akapicie "overview" jest wyraźnie napisane, że ten tajmlajn dotyczy tylko modelu produkowanego od 1995.
    O innych GTV, czyli modelach Alfeta GTV i GTV 6, jest napisane w dziale "design", gdzie wytłumaczono genezę nazwy.
    Ostatnio edytowane przez supa_adam ; 27-09-2015 o 11:11

Podobne wątki

  1. Zakup Alfy 166 kilka pytań
    Utworzone przez therock w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-01-2016, 13:21
  2. Zakup JTD 20v i kilka pytań
    Utworzone przez MatiKraków w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 27-05-2015, 07:25
  3. Zakup 166 - kilka pytań
    Utworzone przez dcfan w dziale 166
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 24-04-2012, 05:53
  4. Kilka problemów i Kilka Pytań ALFA 147 1.6 TS
    Utworzone przez michasecp w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-02-2012, 20:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory