Strona 2 z 15 PierwszyPierwszy 123456789101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 141

Temat: Łup z pod maski, pełno dymu...

  1. #11
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Trin
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Ząbkowice Śląskie/Świdnica
    Auto
    Było Gtv 2.0 JTS, jest 406 coupe 3.0
    Postów
    414

    Domyślnie

    Ubyło mi raz ale to dolałem 0,5 i 4miesiące nic, od wymiany rozrządu nie zauważyłem ubytków, a sprawdzam razem z poziomem oleju na bagnecie

  2. #12
    Użytkownik Świeżak Avatar przema
    Dołączył
    05 2015
    Mieszka w
    Milicz/Hulst
    Auto
    GT 2.0 JTS
    Postów
    104

    Domyślnie

    Jak plyn dostal sie do oleju lub olej do plynu,to ja obstawiam uszczelke pod głowicą. Wydaje mi sie,ze panewki nie maja z tym nic wspólnego.

  3. #13
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Trin
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Ząbkowice Śląskie/Świdnica
    Auto
    Było Gtv 2.0 JTS, jest 406 coupe 3.0
    Postów
    414

    Domyślnie

    takie psychiczne uspokojenie dzięki;p ale i tak nawet jak to zrobię auto najprawdopodobniej idzie pod młotek, dużo kasy poszło a takie niespodzianki to jak dla mnie jest eliminacja. Nie spodziewałem się że mnie kiedyś laweta do mechanika odwiezie.... W tym momencie moja miłość do auta się kończy, gdybym nie dbał o bellę ok... To ma prawo się wydarzyć, ale na litość boską ja w to auto pakuję nie małą kasę a Ta mi wywija takie numery że ręce opadają. No i ci mechanicy kur...... Tylko passaty i golfy potrafią robić... Jakaś kpina i niedo......anie społeczne.

  4. #14
    Użytkownik Znawca Avatar supa_adam
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Gtv Sport Limited Edition 2002, 156 SW 2.4 JTDm, GT 3.2
    Postów
    1,419

    Domyślnie

    Gadasz jakbyś miał Alfę od miesiąca Żarcik taki...

    W sumie to każdy ma ochotę pozbyć się (dowolnego) auta po jakiejś większej kosztowniejszej awarii. Najgorsze po takim zdarzeniu jest to, że tracisz całkowicie zaufanie do samochodu i boisz się kolejnej - zwłaszcza w trasie.
    A to, że dbasz o auto tylko zmniejsza prawdopodobieństwo a nie eliminuje całkowicie możliwość zonka. Nawet nowe auta na gwarancji czasami lądują na lawecie na drugim końcu Polski. Chociaż Gtv bardzo rzadko wyjeżdzam poza Wawę, dla komfortu psychicznego już 2 rok mam OC z premium assistance (darmowa laweta do 60km, jakieś tam hotele i auta zastępcze), bo to auto ma już w sumie 16 lat

  5. #15
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Też masz problem. Moja 166 mało mnie nie zabiła tydzień (niecały) po kupnie. Takie łup to dla przypomnienia, że żyje i lubi jak się nią zająć

  6. #16
    Użytkownik Świeżak Avatar Italiano_Vero
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Brera 1750 TBi '10 + Alfa Spider 3.0 V6 24v '02, była Alfa GTV 2.0 JTS '03
    Postów
    104

    Domyślnie

    Strasznie współczuję.... Kurczę, a zawsze myślałem, że twój JTS to wyjątek potwierdzający regułę, że to fatalne silniki. Moja GTV była lawetowana chyba z pięć razy, dla mnie to nie byłoby nic dziwnego Na panewki to raczej nie wygląda, w moim przypadku gdy posypały się panewki słychać było narastający, mechaniczny stuk w silniku... nic nie trzasnęło, nie dymiło, tylko ten złowrogi stuk oznaczający parę tysięcy złotych wydatków na remont.

    Mam nadzieję, że Alfa ożyje, powodzenia!

  7. #17
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Trin
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Ząbkowice Śląskie/Świdnica
    Auto
    Było Gtv 2.0 JTS, jest 406 coupe 3.0
    Postów
    414

    Domyślnie

    Dzięki chłopaki;] No fakt za dużo w to autko wpakowałem plnów żeby teraz za pół darmo oddać... Macie rację, w każdym samochodzie to może się zdarzyć.

  8. #18
    Użytkownik Znawca Avatar bimsky
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Alwernia
    Auto
    Toyota Camry + 75 3.0M
    Postów
    1,485

    Domyślnie

    No tak, tylko jak wytlumaczyc zblokowanie walu? ;-) jak nie panewki to kolizja tlokow z zaworami. Sam nie wiem co gorsze ;-)
    http://www.facebook.com/75modificata/ <- opowieść o trudnej i burzliwej miłości ;-)

  9. #19
    Moderator Znawca Avatar Teddy84
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    156 2.0 Turbo/Giulietta 1.4TCT MY'16
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Olej remont - jak juz to pakuj tam jakiś ludzki silnik. JTS nie dość ze ponowił bledy konstrukcyjne TS(tak btw dające się ogarnąć i można z tym żyć) to dorzucił jeszcze nagar i wycieranie się wałków rozrządu (oczywiście też się zdarzają wyjątki) 3.0/3,2 ---> łatwy swap 2.0 V6 TB-----> łatwy swap (ale nie polecam tego silnika) lub cokolwiek z gamy fiata 2.0 16vT /20vT ---> trudny swap.

  10. #20
    Użytkownik Świeżak Avatar przema
    Dołączył
    05 2015
    Mieszka w
    Milicz/Hulst
    Auto
    GT 2.0 JTS
    Postów
    104

    Domyślnie

    Nie wiem czy jest łatwy swap z r4 na v6. Hamulce,zawieszenie,skrzynia to wszystko prawdopodobnie inne,wiec koszty rosną.

Podobne wątki

  1. Kłęby dymu
    Utworzone przez termit w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 19-04-2015, 08:38
  2. [159] Czarna chmura dymu
    Utworzone przez konrado90 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-10-2013, 23:45
  3. [159] Chmura dymu - turbina?
    Utworzone przez Airen w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-02-2012, 21:37
  4. Pełno paliwa w mojej belli
    Utworzone przez Pisiordini w dziale 156
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 11-12-2011, 13:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory