Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy 12345678
Pokaż wyniki od 71 do 78 z 78

Temat: GTV-ka spalanie

  1. #71
    dave
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał dave Zobacz post
    mam mieszane odczucia co do instalacji LPG w GTV, zresztą LPG w w jakimkolwiek aucie, pracuje na stacji benzynowej i jak widze te stare beemki i co najgorsze ich właścicieli, jak widze tych golfiarzy z ich lowraiderami na gaz, to mi się nóż w kieszeni otiwera, a najgorsze jest jak typ podjedzie autem pod dystrubutor przyjdzie do "kasy" i prosi żeby mu zalać gazu za 10 zł do tej czerwonej calibry lub golfa trójki. Dlatego wole sobie sam zalać ES95 niż prosić kogoś żeby mi napełnił butle LPG, ale nie przeczę, opcja taniej i ekologicznej jazdy daję do myślenia i skłania ku zakładania instalacji LPG
    Pisząc to miałem w zamyśle że irytuje mnie gdy ktoś przychodzi na stacje i tankuje lpg za 10 zł, bo często się zdarza że tak jest! Ja jako sprzedawca na stacji muszę się z takimi ludźmi użerać, i gdy słysze dzwonek do "gazu" krew mnie zalewa że trzeba się ubrać w zimową kurtkę założyć rękawice, ubrać okulary i iść tankować samochód za okrągłe 10PLN, sama fatyga nie jest warta świeczki. Stąd mam mieszane uczucia co do LPG i nie ma znaczenia czy ktoś tankuje za 5l gazu czy 32l w okresie zimowym również stanie 5-15 minut przy dystrbytorze nie należy do przyjemnych chwil. Ludzie powinni sobie tankować gaz samemu, tak jak to jest na zachodzie, często zdarza się że ktoś ma pretensje o to że się "przeleje" podczas tankowania, bywa, ale skoro ma jakiś problem to dlaczego sam sobie nie zatankuje lpg? dlaczego? bo chore przepisy bezpieczeństwa w polsce na to nie pozwalają. To tyle co do oceny sytuacji z perspektywy sprzedawcy, a jako kierowca, to pisałem wcześniej, strasznie kusi możliwość oszczędzenia 30% pieniedzy przy zasilanym autem gazem płynnym.

  2. #72
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar lukaszb
    Dołączył
    02 2011
    Auto
    Alfa Romeo Gtv '96 2.0 TS
    Postów
    309

    Domyślnie

    Rozumiem Cię i masz racje ale... taka praca Dla mnie też jest chore to że muszę czekać na pracownika stacji chcąc zatankować lpg. Kilka razy mi się zdarzyło zatankować sobie gaz samemu(no bo ileż można czekać na pracownika stacji) i było potem przy płaceniu wielkie oburzenie że jak ja mogłem sam zatankować. Ale nie o tym jest temat więc nie zaśmiecajmy.

  3. #73
    klaudiusz76
    Gość

    Domyślnie

    No to Panowie, po serwisie dużym .... Oj dużo było zrobione, GTV-ka pali w mieście 14-15 na 100 km .... w korkach i czasami wdepnę ..... więc chyba jest OK

  4. #74
    Dante[PL]
    Gość

    Domyślnie

    moim zdaniem to bardzo sensowny wynik.

  5. #75
    punkt
    Gość

    Domyślnie

    miodzio
    ale to zależy, mi czasem łyknie 13 czasem 18....

  6. #76
    Użytkownik Znawca Avatar kudlaty_bytom
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Alfa Romeo Gtv 2.0 TS
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    mnie pali ok 11,5 litrów LPG na 100km, co do benzyny, to nie sprawdzałem, ale wydaje mi się, że będzie w okolicy katalogowych 9/100

    verdebiancorosso

  7. #77
    Beny2585
    Gość

    Domyślnie

    ja tam nie wiem ile mi pali gazu bo go niemam i nie bede zakladac.
    wiem ze w miescie udalo mi sie zejsc do 10l a tak normlanie to 12-13l
    w trasie nie wiem jakim cudem ale udalo mi sie wykrecic wynik 6l jadac 120km/h-140km/h.
    wynik trasowy mnie bardzo zadowala ale wynik po miescie szkoda ze jest 100 % wiekszy

  8. #78
    Użytkownik Znawca Avatar kudlaty_bytom
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Alfa Romeo Gtv 2.0 TS
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    w ostatni weekend spaliła mi na trasie 9,5/100 gazu z klimą, trochę dynamicznej jazdy w grupie, więc wyprzedzało się, żeby się nie zgubić, jestem zadowolony

    verdebiancorosso

Podobne wątki

  1. spalanie
    Utworzone przez sixtus w dziale 147
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 22-06-2013, 22:29
  2. Spalanie na ISC a spalanie gazu
    Utworzone przez criss2007 w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-05-2013, 22:28
  3. spalanie 155 2.0 TS 8v
    Utworzone przez Gregu155 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-02-2011, 01:06
  4. [164] Spalanie AR 164
    Utworzone przez konradward w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25-06-2009, 20:30
  5. [155] Spalanie V6
    Utworzone przez wasyl w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 05-05-2009, 18:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory