Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Temat: 155 1.8 TS wymiana silnika

  1. #1
    Toofik
    Gość

    Domyślnie 155 1.8 TS wymiana silnika

    Witajcie, mam takie szybkie pytanie, a nawet dwa, może nawet i trzy

    po pierwsze primo: jak lepiej wciągnąć silnik ze 155 1.8 - czy ze skrzynią czy bez? jak latwiej? i czy wogóle jest możliwe wyjecie go bez skrzyni? czy sie wysunie z walka?
    secundo: czy jeśli silnik trzeba wyjmować ze skrzynią to jest potrzeba demontażu "sanek"? wydaje mi się że nie będą kolidować ale mogę się mylić, z Alfy jeszcze nie wyciągalem motorowni.
    tertio: Jakiś dobry sprawdzony pomysl na odpięcie cięgiel od skrzyni biegów? problem jest w tym ze na przegubach kulowych jest nakrętka ale tak się pozapiekaly czy tam pordzewialy ze odkręcając nakrętkę obraca się kulka w przegubie.

    Liczę na jakies sensowne odpowiedzi a nie wróżby bo silnik mam porozpinany kompletnie już, trzyma się na 3 śrubach, a w sobotę chcę go wyciągnąć i chce wiedzieć jak się dalej kierować, zebym nie tracil czasu na zbędne myślenie.
    pozdro

  2. #2
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    W warsztacie najlepiej wyciagnąć cały silnik ze skrzynią dołem odkręcajac sanki, można też górą ale tzreba wymontować chłodnicę razem z górnym pasem i wyjdzie wszystko razem ze skrzynią

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar gifwwl
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Wołomin
    Auto
    146 2.0 TB Junior była, teraz jedyne słuszne AR GT
    Postów
    311

    Domyślnie

    Ja wyjmowałem co prawda 1.4 ze skrzynia i wychodził bez odkręcania belki (sanek) co prawda na podnośniku i w dół. 1.8 też chyba wychodzi bez odkręcania belki, już nie pamiętam.
    Naprawa fiat, alfa romeo http://www.autokielak.pl/

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar alfapier
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Elblag
    Auto
    ALFA ROMEO 155 2.0ts 8v swap na 2.5 V6
    Postów
    668

    Domyślnie

    ja wyjmowalem silnik ze skrzynia w dol bez odkrecania sanek ( tylko chlodnice wyciagnelem zeby nie zniszczyc wrazie co )

  5. #5
    Toofik
    Gość

    Domyślnie

    no właśnie mi się wydaje że chłodnicy i pasa przedniego nie trzeba ruszać, tam miejsca a miejsca - kolektory mam zdjęte. mówicie że lepiej w dół niż do góry? a jak w takim razie wyjmujecie silnik spod auta?? chyba auto na podnośniku windujecie cale w góre? Sanki nie wydają mi się żeby przeszkadzały, miejsa jest pod dostatkiem. Czekam na dalsze sugestie i podpowiedzi

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar alfapier
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Elblag
    Auto
    ALFA ROMEO 155 2.0ts 8v swap na 2.5 V6
    Postów
    668

    Domyślnie

    ja podnioslem auto wysoko ( robilem to na podlodze i chlodnice wyjelem lepiej wiecej miejsca sie robi ) pod silnik podstawilem lewarki ( tak zwane zaby ) na kolkach i jechalem nimi do przodu i opuszczalem troche nerwowki jak samemu ale do zrobienia mowie tu o 8V

  7. #7
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar cerciarz
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Elbląg, Londyn
    Auto
    Alfa 155 1.8 TS 8V na zawsze + Lexus IS200 był + Kia Niro Hybrid jest
    Postów
    461

    Domyślnie

    dokładnie tak jak ALFAPIER pisze a wiem bo to moja Bella była i żyje

    Gdyby Alfa Była kobietą, to byłby to związek mojego życia..
    Moja Bella --->>> http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1234064

  8. #8
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał Toofik Zobacz post
    no właśnie mi się wydaje że chłodnicy i pasa przedniego nie trzeba ruszać, tam miejsca a miejsca - kolektory mam zdjęte. mówicie że lepiej w dół niż do góry? a jak w takim razie wyjmujecie silnik spod auta?? chyba auto na podnośniku windujecie cale w góre? Sanki nie wydają mi się żeby przeszkadzały, miejsa jest pod dostatkiem. Czekam na dalsze sugestie i podpowiedzi
    Wyjmuje się dołem razem ze skrzynią.Kanał nie jest potrzebny.Ale dźwig warsztatowy albo wielokrążek.Podnosisz przód auta jakiś metr w górę,podstawki(koziołki)podstawiasz za przednimi kołami w miejscu do podnośnika.Nie wiem co nazywasz sankami,ale chodzi chyba o przednia belkę.A to musisz odkręcić.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  9. #9
    Toofik
    Gość

    Domyślnie

    no dobra to opuszcze go na dół ze skrzynią. problem mam tylko taki że nie mogę odkręcić cięgieł lewarka bo się obracają kulki całe w przegubach - jakieś pomysły?

  10. #10
    TomAlf
    Gość

    Domyślnie

    W takim razie ja też dołożę jedno pytanie. Mam zamiar kupić wiosną Alfę 155 1.8 lub 2.0 Twin Spark. Możliwe że wybór padnie na wersję 16 zaworową. Wiele czytam o przypadłościach tych silników i liczę się z dużym prawdopodobieństwem remontu motoru lub jego wymiany. Na rynku wtórnym jest jednak mało 16v do Alfy 155, czy można zastosować silnik 1.8 lub 2.0 TS z Alfy 156 w Alfie 155? Bo tych akurat nie brak. Wiem, że silniki w 156 mają nieco więcej mocy, ale może technicznie nie jest trudno włożyć je do 155?

Podobne wątki

  1. [145] Wymiana silnika
    Utworzone przez misiek445 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-11-2014, 14:34
  2. [147] Wymiana silnika
    Utworzone przez Tarin w dziale 147
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 01-08-2012, 22:51
  3. Wymiana silnika.
    Utworzone przez maz00r w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-02-2010, 18:22
  4. wymiana silnika
    Utworzone przez McGarbus w dziale 166
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-08-2009, 19:36
  5. Wymiana silnika
    Utworzone przez kos w dziale 156
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 26-07-2009, 11:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory