Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Temat: "Znikajacy" plyn chlodzacy..

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kobielczak
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    GT 2.0 JTS
    Postów
    785

    Domyślnie "Znikajacy" plyn chlodzacy..

    Witam was.
    Nigdy nie narzekalem na "dziwne" temperatury w aucie, jednak 2 miesiace po zrobieniu rozrzadu, pompy wodnej i termostatu, zauwazylem ze czasem temperatura skacze mi do okolo 100stopni.
    Sprawdzilem stan plynu chlodniczego a tam.. grubo ponizej minimum.

    Pojechalem do warszatu gdzie robilem rozrzad, facet stwierdzil ze moze byc uwalona uszczelka, lub nieszczela pompa.
    Dodam iz dzisiaj (po kilku dniach) od wizytu sprawdzilem stan plynu - jest na minimium.

    Czy w sytuacji kiedy okaze sie, ze uszkodzona jest pompa wody moge liczyc na "darmowa" jej wymiane? Zalozenie nowego paska? Jak to jest?
    Jakie sa objawy uszkodzonej uszczelki? Dodam, ze bylem na hamownii i nie odnotowano zadnego spadku mocy, olej ciagle na tym samym poziomie, auto nie kopci i nie dymi.

    Ktoś poradzi co moge zrobić?

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar kudlaty_bytom
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Alfa Romeo Gtv 2.0 TS
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    pooglądaj króciec na górze zbiorniczka płynu chłodzącego, u mnie był pęknięty i jak dałem pogoniłem odrobinę, to mi tamtędy płyn uciekał, kiedy wracał do zbiorniczka pod ciśnieniem, a przy spokojnej jeździe było ok
    rurka na wymiar zdała egzamin i nic nie ubywa

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0001.jpg
Wyświetleń:	253
Rozmiar:	36.8 KB
ID:	41106

    pooglądaj wszystkie połączenia na króćcach, bo może się gdzieś sączyć i tylko masz stresa

    a co do znikającego płynu, to w Pajero mi dość szybko znikał, ale nie kopcił - popękana głowica między zaworami i tamtędy ciekło, bo gniazda wydechowe były bezpośrednio chłodzone i się sączyło i odparowywało na tyle szybko, że nie kopcił

    taka mała dygresja na jeszcze większy stres

    jedź na dobry warsztat, niech Ci sprawdzą, czy układ chłodzący trzyma ciśnienie - specjalna pompka nakręcana na zbiorniczek - przy niezbyt nagrzanym może wtedy wyjdzie jakiś wyciek, który wysycha na gorącym silniku i trudno go znaleźć

    verdebiancorosso

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kobielczak
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    GT 2.0 JTS
    Postów
    785

    Domyślnie

    Dzieki za wskazowki...
    Dolalem zielonego plynu (taki jak mialem) do zbiorniczka. Mam pomiedzy max a min, tak wiec pojezdze troche i zobacze.
    Dodam, ze przed wymiana pompy i rozrzadu jezdzielm autem prawie 7 miesiecy i nic nie zauwazylem, zadnych skokow temperatur i plyn chlodzacy byl.
    Po wymianie rozrzadu - gdzies wyparowal
    Mozliwe ze pompa gdzies puszcza.
    Zobacze za jakis czas jak pojezdze.

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar kudlaty_bytom
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Alfa Romeo Gtv 2.0 TS
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    a jaką pompę masz zamontowaną? może to jakaś lipa i nie wyrabia, a silnik się przegrzewa, albo wirnik ma luz na wałku i się nie kręci razem z nim
    do mojego kupiłem zestaw HEPU i temperatura jest w porządku

    verdebiancorosso

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kobielczak
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    GT 2.0 JTS
    Postów
    785

    Domyślnie

    Pompa zalozona jest firmy "DOLZ".

    Tak jak wczesniej pisalem. Teraz wiem ile mam plynu. Nigdzie nie widze wycieków. Pojezdze kilka/kilkanascie dni i pozniej zobacze jak sie zmienia stan plynu.
    W gre wchodza 2 rzeczy:
    Uszczelka pod glowica (Jednak nie mam ku temu zadnych powodow by tak twierdzic: Silnik nie kopci, nie widac na bagnecie sladow plynu, ani w zbiorniczku oleju.)
    Pompa wody - problem zaczal sie od wymiany rozrzadu wraz z pompa..

  6. #6
    shadow187
    Gość

    Domyślnie

    jak nie saczy sie nigdzie to odpowied zjest chyba prosta? Robota spartolona i porpawki powinny byc w cenie.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kobielczak
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    GT 2.0 JTS
    Postów
    785

    Domyślnie

    Ogolnie facet w serwisie w ktorym robilem rozrzad stwierdzil ze nie wyklucza mozliwosci takiej, ze pompa przepuszcza..
    Mam do niego podjechac jesli zauwaze ponowne "znikanie" plynu...

    Co na moim miejscu byscie zrobili?
    Nie chce "otwierac" silnika, bo w 100% jestem pewny ze uszczelka pod glowica jest cala, a nie chce zeby mnie naciagneli..
    Ostatnio edytowane przez kobielczak ; 07-12-2011 o 21:05

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar Greciu
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    Maserati Quattroporte
    Postów
    659

    Domyślnie

    Nalej płynu, zaznacz kreskę pisakiem na zbiorniczku i obserwuj. Jeżeli zacznie znikać niech sprawdzają pompę, a chłodnicę sprawdzałeś ??
    Jest:
    Maserati Quattroporte V

    Były:
    AR Spider 916 / Maserati Quattroporte V / Maserati 3200 GTA / AR 159 SW JTDm / AR 156 GTA / AR 159 SW 1,9 JTDm / AR GTV 3,0 V6 24V / AR 147 1,6 TS / AR 166 2,4 JTD / AR 156 SW 1,9 JTD / Lancia Lybra SW 1,9 JTD

  9. #9
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar tarsar
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    9-3 Aero V6 turbo ; 900S Talladega
    Postów
    123

    Domyślnie

    Kontroluj też przy okazji stan i kolor oleju - jak pójdzie w olej,to będzie widac od razu smietanę.

    Ewentualnie chłodnica sie poci delikatnie na rogu i może nie widać , a plam nie zostawia jeszcze.
    dawno temu i nieprawda: 33 1.8td rosso - 146 1.6ts nero - GTV 1.8ts nero - 156sw 2.4Jtd nero - 156sw 20v grigio luce di amalfi - GT ts blu chiaia di Luna - 156sw 20v grigio metalico - 166 Jtd cf3 nero volcano - 166 2.5V6fl - 159fl sw jtdm 16v grey indigo

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kobielczak
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    GT 2.0 JTS
    Postów
    785

    Domyślnie

    Troche czasu minelo.. zaznaczylem mazakiem poziom na zbiorniku... ale czy cos ubylo? Ciezko powiedziec..
    W oleju ani w plynie nie widze "dziwnych" rzeczy.. plam i tym podobnych magicznych zjawisk.

    Chlodnicy nie sprawdzalem.. jedynie z latarka pozaglądałem w pare miejsc to nigdzie nie widze żadnych wycieków albo wilgoci.
    Mozliwe jest problem jest w pompie.. ale tam nie mam jak sie dostac bo jest ta oslona..
    Pozostaje mi jeszcze pojezdzic i poobserwowac wszystko.

Podobne wątki

  1. Znikajacy plyn chlodniczy - problem - przewód?
    Utworzone przez kobielczak w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-02-2014, 23:09
  2. [145] znikajacy plyn hamulcowy???
    Utworzone przez wesolylukasz69 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-09-2010, 21:11
  3. [146] jak spuscic plyn chlodzacy?
    Utworzone przez kwiatu w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-01-2010, 10:51
  4. Ubywajacy plyn chlodzacy...
    Utworzone przez Zbyszek w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-11-2009, 19:27
  5. [166] AR Plyn chlodzacy
    Utworzone przez lacky w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 06-11-2008, 14:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory