Strona 19 z 24 PierwszyPierwszy ... 9101112131415161718192021222324 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 181 do 190 z 238

Temat: [147] Obniżanie zawieszenia

  1. #181
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar konrad53
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    147 FL
    Postów
    875

    Domyślnie

    Mam pytanie o eibachy -30 na seryjnym amorku. Czy będzie choć trochę sztywniej niż na serii? Ostatnio jechałem po dość krzywej nawierzchni i to auto buja się w każdą stronę. Czy raczej nie będzie różnicy w prowadzeniu? 147 po lifcie.

  2. #182
    Użytkownik Świeżak Avatar witkoszczak
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Koluszki
    Auto
    147 JTD 1.9 115km 2002rok
    Postów
    201

    Domyślnie

    Cytat Napisał konrad53 Zobacz post
    Mam pytanie o eibachy -30 na seryjnym amorku. Czy będzie choć trochę sztywniej niż na serii? Ostatnio jechałem po dość krzywej nawierzchni i to auto buja się w każdą stronę. Czy raczej nie będzie różnicy w prowadzeniu? 147 po lifcie.
    Będzie sztywniej ale nie tylko dlatego że sztywniejsze sprężyny ale też dlatego że środek ciężkości będzie bliżej ziemi

    Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

  3. #183
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar konrad53
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    147 FL
    Postów
    875

    Domyślnie

    Cytat Napisał witkoszczak Zobacz post
    Będzie sztywniej ale nie tylko dlatego że sztywniejsze sprężyny ale też dlatego że środek ciężkości będzie bliżej ziemi

    Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
    Tyle tych opinii, że człowiek nie wie co robić są też tacy co twierdzą, że jak założę na seryjne amorki to będzie bujać bardziej niż teraz

  4. #184
    Użytkownik Świeżak Avatar witkoszczak
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Koluszki
    Auto
    147 JTD 1.9 115km 2002rok
    Postów
    201

    Domyślnie

    Cytat Napisał konrad53 Zobacz post
    Tyle tych opinii, że człowiek nie wie co robić są też tacy co twierdzą, że jak założę na seryjne amorki to będzie bujać bardziej niż teraz
    Jak są amorki kompletnie do dupy już to jasne że będzie gorzej. Mówię Ci z doświadczenia a miałem nowy zestaw amorków Kayaba Excel G plus Eibach -30mm i wiem jak się prowadziło A po co miałbym Cię kłamać

    Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

  5. #185
    Użytkownik Pasjonat Avatar Nazar
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Była 156 SW 2,4JTD by Cinsoft ---Jest 159 1,9JTDm 150KM Q-tronic'08 + Mito 1,6Jtdm Distinctive'08
    Postów
    3,984

    Domyślnie

    Potwierdzam . W kilku autach przetestowane . Jest o wiele lepiej byle amory w stanie agonalnym nie były . W ostatniej 159 na serii miałem kuter rybacki mimo sprawnych amorów ( sprężyny -guma z majtek ) . Założyłem springi z Noviteca -40mm i baja .

  6. #186
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar konrad53
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    147 FL
    Postów
    875

    Domyślnie

    Cytat Napisał witkoszczak Zobacz post
    Jak są amorki kompletnie do dupy już to jasne że będzie gorzej. Mówię Ci z doświadczenia a miałem nowy zestaw amorków Kayaba Excel G plus Eibach -30mm i wiem jak się prowadziło A po co miałbym Cię kłamać

    Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
    To wiadomo, tylko właśnie miałeś nowe. I chciałbym poznać słowa kogoś kto jeździł na seryjnych

    Cytat Napisał Nazar Zobacz post
    Potwierdzam . W kilku autach przetestowane . Jest o wiele lepiej byle amory w stanie agonalnym nie były . W ostatniej 159 na serii miałem kuter rybacki mimo sprawnych amorów ( sprężyny -guma z majtek ) . Założyłem springi z Noviteca -40mm i baja .
    Według stacji mam wszystkie około 70% także chyba źle nie jest. Wiem, że to nie zawsze wiarygodne ale inaczej nie sprawdzę

  7. #187
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    to nigdy nie jest wiarygodne. a sprawdzić może dobry mechanik na drodze...

  8. #188
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar K@myk
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210KM
    Postów
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał K@myk Zobacz post
    To tak w temacie obniżania. Któryś z kolegów pytał o sprężyny H&R i że mało o nich info. Tutaj efekt u mnie. Alfa 147 1.6 TS , sprężyny H&R -30mm kupione od rychuslu89 z forum.
    Przed:]
    Efekt oceńcie sami...
    Z mojej strony, to czy to, zwłaszcza tył wygląda na -30mm? Sprężyny z tyłu są tak krótkie, że macher, które mi je wymieniał ostrzegł mnie, że przy podnoszeniu samochodu potrzeba trzech ludzi - jeden podnosi a dwóch trzyma sprężyny - bo są tak luźne, że ruszają się jak mleczaki u dzieciaka. Poza tym zwróćcie uwagę na różnicę poziomu. Tył wygląda spoko (chociaż na moje oko poszło w dół z 50/60mm czyli rzeźnia dla standardowych amorów) za to przód chociaż się trochę obniżył, jest zdecydowanie wyżej niż tył i całość wygląda jak zajechany wóz budowlańców z dupą pełną worów cementu.
    Podbijam moją wypowiedź bo od tego czasu nic się nie zmieniło, a że zbliża się sezon wiosenno-letni, kiedy wiele osób ciągnie do obniżenia zawieszenia, chce ich ostrzec przed pochopnymi decyzjami. Najważniejsza przestroga to kupowanie czegokolwiek od rychuslu89. Od niego właśnie zakupiłem ten żałosny zestaw za 280zł + wysyłka. Miał to być komplet H&R obniżający o 30mm. Jak to wygląda widzicie na zdjęciach z mojej poprzedniej wypowiedzi. Przez rok czasu wymieniliśmy dziesiątki wiadomości (mam zarchiwizowaną całą korespondencję), zwodził mnie miesiącami, że jak tylko będzie mieć inny tył to mi je wymieni i co? Nic. Jego wspaniałomyślne rozwiązanie ograniczyło się w szczytowym okresie ograniczyło się do możliwości zwrotu sprężyn. Spoko no nie? To podliczmy: montaż 4szt sprężyn 200zł + demontaż i montaż moich seryjnych 200zł + 2 x wysyłka. Innymi słowy rychuslu89 wraca do punktu wyjścia, a ja jestem w plecy 450zł i Alfa wygląda jak przed całą tranzakcją Proponowałem wymiane tyłu, gdzie i tak jestem w dupie bo muszę płacić za wymiane ale trudno. Nic z tego nie wyszło choć jeszcze trzy tygodnie temu wysyłał mi zdjęcia zestawu, który ma i na który się zgodziłem. Już leciał wysyłać...i cisza. Aha, dodam, że rychuslu89 starał się zrzucić winę na zakład, który wymieniał mi sprężyny bo mogli sprawdzić co wkładają. Pamiętajcie. Winny jest każdy, w tym forum alfaholicy bo dopuścili możliwość sprzedaży sprężyn przez rychuslu89, ja bo jak kupiłem powinienem zmierzyć, mechanicy, nawet kurier bo gdyby się rozbił po drodze to sprężyny nie dotarły by do mnie i nie było by sprawy, wszyscy tylko nie on, który oszukał przy sprzedaży. Ostatecznie Alfa wygląda jak wiecznie przeładowany wóz budowlańców, jeździ jakby zawieszenie było zespawane na sztywno, a amortyzatory tył umarły w pół roku jazdy (drugie pół samochód stał bo byłem za granicą). Decydując się na używane springi w pierwszej kolejności szukałem na forum klubowym wierząc, że nie trafię na jakiegoś handlarza z Janusz-złomex z olx, który wyśle mi niewiadomo co. Przeliczyłem się mocno i Wy, wszyscy potencjalni kupcy też uważajcie.

  9. #189
    Użytkownik Świeżak Avatar witkoszczak
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Koluszki
    Auto
    147 JTD 1.9 115km 2002rok
    Postów
    201

    Domyślnie

    Cytat Napisał K@myk Zobacz post
    Podbijam moją wypowiedź bo od tego czasu nic się nie zmieniło, a że zbliża się sezon wiosenno-letni, kiedy wiele osób ciągnie do obniżenia zawieszenia, chce ich ostrzec przed pochopnymi decyzjami. Najważniejsza przestroga to kupowanie czegokolwiek od rychuslu89. Od niego właśnie zakupiłem ten żałosny zestaw za 280zł + wysyłka. Miał to być komplet H&R obniżający o 30mm. Jak to wygląda widzicie na zdjęciach z mojej poprzedniej wypowiedzi. Przez rok czasu wymieniliśmy dziesiątki wiadomości (mam zarchiwizowaną całą korespondencję), zwodził mnie miesiącami, że jak tylko będzie mieć inny tył to mi je wymieni i co? Nic. Jego wspaniałomyślne rozwiązanie ograniczyło się w szczytowym okresie ograniczyło się do możliwości zwrotu sprężyn. Spoko no nie? To podliczmy: montaż 4szt sprężyn 200zł + demontaż i montaż moich seryjnych 200zł + 2 x wysyłka. Innymi słowy rychuslu89 wraca do punktu wyjścia, a ja jestem w plecy 450zł i Alfa wygląda jak przed całą tranzakcją Proponowałem wymiane tyłu, gdzie i tak jestem w dupie bo muszę płacić za wymiane ale trudno. Nic z tego nie wyszło choć jeszcze trzy tygodnie temu wysyłał mi zdjęcia zestawu, który ma i na który się zgodziłem. Już leciał wysyłać...i cisza. Aha, dodam, że rychuslu89 starał się zrzucić winę na zakład, który wymieniał mi sprężyny bo mogli sprawdzić co wkładają. Pamiętajcie. Winny jest każdy, w tym forum alfaholicy bo dopuścili możliwość sprzedaży sprężyn przez rychuslu89, ja bo jak kupiłem powinienem zmierzyć, mechanicy, nawet kurier bo gdyby się rozbił po drodze to sprężyny nie dotarły by do mnie i nie było by sprawy, wszyscy tylko nie on, który oszukał przy sprzedaży. Ostatecznie Alfa wygląda jak wiecznie przeładowany wóz budowlańców, jeździ jakby zawieszenie było zespawane na sztywno, a amortyzatory tył umarły w pół roku jazdy (drugie pół samochód stał bo byłem za granicą). Decydując się na używane springi w pierwszej kolejności szukałem na forum klubowym wierząc, że nie trafię na jakiegoś handlarza z Janusz-złomex z olx, który wyśle mi niewiadomo co. Przeliczyłem się mocno i Wy, wszyscy potencjalni kupcy też uważajcie.
    Rozumiem Twój żal. Kupując używane springi chyba liczyłeś się z tym że niebędą nowe ? Chciałeś oszczędzić 200zł to wyszło jak wyszło. Niestety tak juz jest jak kupuje się używki. Wez sie w garść i kup nowe sprężyny i nowe tylne amorki. Szczyt szczytów to już jest by życzyć kurierowi wypadku no kurwa co Ty masz 18 lat ?
    Niemiałem nic złego na myśli. Wycieczek osobistych też niemam.

    Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka

  10. #190
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar rychuslu89
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Poznań, Poland
    Auto
    alfa romeo 166 t.s.
    Postów
    862

    Domyślnie

    Nie oszukałem nikogo
    Napisałem Ci na początku że sprężyny możesz oddać bez problemu
    Sprzedałem troche już kpl sprężyn i nigdy ze mną nie było problemu dobicia interesu
    Czy to felgi czy inne części
    Co do zwrotu,chyba byłem ucziciwy
    Nie podoba się zwracaj
    Później to co masz zarchiwizowane zobacz na daty koedy do mnie sie odezwałeś podobnie o to żebym Ci wysłał sprężyny inne jak mam
    Przytoczyłem Ci sytuacje jaka mi sięzdarzyła z nowymi sprężynami jamex
    Gdzie tylne były mniejszej wysokości niż amortyzator
    Mechanik mój powiedział że może je założyć ale bedzie niżej niż przód
    Zakladac?
    Powiedziałem że nie
    Sprzedawca oddał kase a ja oddałem mu sprężyny
    Można ?
    Wysłałem Ci też sprężyny jakie mam potem je zmierzyłem (wysłałem zdjęcie)
    Tapatalk mi czasem wariował
    Pisałem Ci chyba że zgubiłem Twoj adres
    Jak chcesz możesz sobie wszystkie wiadomości pokazac na forum żeby niebyło że coś kłamie czy teges


    Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [159] obniżanie zawieszenia a komfort jazdy ??
    Utworzone przez fire998 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 126
    Ostatni post / autor: 05-04-2016, 10:54
  2. Obniżanie AR 156
    Utworzone przez sebsoniki w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 10-11-2011, 21:56
  3. 156 - 2.5 V6 Wymiana zawieszenia ;D
    Utworzone przez Pfourul w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-04-2011, 21:39
  4. [164] Obniżanie zawieszenia
    Utworzone przez Xofer w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 24-04-2010, 17:33
  5. [145] zawieszenia
    Utworzone przez john270 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 05-03-2010, 22:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory