Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Temat: Zawieszenie gwintowane AP w 147

  1. #11
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar CARENZO
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    SBE
    Auto
    88147
    Postów
    142

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lotek900 Zobacz post
    U siebie w 156 2,4 miałem gwint AP. Kupiłem nowy. Tragedii nie było, ale jednak za miękki jak dla mnie. Teraz jak bym miał brać to jednak dołożył bym do KW.
    Jeździłeś na innych gwintach żeby mieć jakiś odnośnik/porównanie? Co powiesz o jakości AP? Długo użytkowałeś?

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Lotek900
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Płaza
    Auto
    Były: Alfa Romeo 156 1.6 T.S, Alfa Romeo 156 1.9 JTD, Alfa Romeo 166 3.0 V6, Alfa Romeo 156Ti
    Postów
    823

    Domyślnie

    Cytat Napisał CARENZO Zobacz post
    Jeździłeś na innych gwintach żeby mieć jakiś odnośnik/porównanie? Co powiesz o jakości AP? Długo użytkowałeś?
    Na innych gwintach jeździłem ale nie w Alfie. Jeździłem właśnie na KW, HR, ale też np. na MTS. AP na pewno lepsze niż MTS, ale do KW to raczej brakuje, tak jak mówiłem jak dla mnie AP za miękkie, może też dlatego, że inne gwinty na których jeździłem to był beton totalny. U mnie w AP nie było regulacji twardości i przy ciężkim przodzie 2.4 na nierównościach potrafiło dobrze miskę przeszlifować. Swój gwint kupiłem nowy i jeździłem jeden sezon letni bo w zimie mało Alfa jeździła. Sumując AP do normalnej jazdy wystarcza spokojnie, na tor nie polecam

  3. #13
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar CARENZO
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    SBE
    Auto
    88147
    Postów
    142

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lotek900 Zobacz post
    Na innych gwintach jeździłem ale nie w Alfie. Jeździłem właśnie na KW, HR, ale też np. na MTS. AP na pewno lepsze niż MTS, ale do KW to raczej brakuje, tak jak mówiłem jak dla mnie AP za miękkie, może też dlatego, że inne gwinty na których jeździłem to był beton totalny. U mnie w AP nie było regulacji twardości i przy ciężkim przodzie 2.4 na nierównościach potrafiło dobrze miskę przeszlifować. Swój gwint kupiłem nowy i jeździłem jeden sezon letni bo w zimie mało Alfa jeździła. Sumując AP do normalnej jazdy wystarcza spokojnie, na tor nie polecam
    KW to beton totalny? Mógłbyś zastosować jakąś skalę twardości dla serii, AP i np KW ? Np 1 to seria, 10 to KW i gdzieś pomiędzy wstaw AP.
    WG Ciebie KW nadaje się do jazdy na co dzień po naszych drogach? Dużo nie jeżdżę i jajek nie wożę, ale nie chcę też cierpieć podczas jazdy na co dzień.

  4. #14
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    ale chwila chwila, bo mam dziwne wrażenie, że należałoby tu rozróżnić AP Racing od AP Fahrwerke... obie nazwy się pojawiły, ale tak naprawdę o którą chodzi?

  5. #15
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar CARENZO
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    SBE
    Auto
    88147
    Postów
    142

    Domyślnie

    Cytat Napisał siewcu Zobacz post
    ale chwila chwila, bo mam dziwne wrażenie, że należałoby tu rozróżnić AP Racing od AP Fahrwerke... obie nazwy się pojawiły, ale tak naprawdę o którą chodzi?
    Mam na myśli Fahrwerke. Jakieś duże różnice między Racing a Fahrwerke?

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Lotek900
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Płaza
    Auto
    Były: Alfa Romeo 156 1.6 T.S, Alfa Romeo 156 1.9 JTD, Alfa Romeo 166 3.0 V6, Alfa Romeo 156Ti
    Postów
    823

    Domyślnie

    KW nadaje się jak najbardziej na co dzień. W skali 1 do 10 to AP wstawił bym gdzieś 4-5.
    P.S ja miałem AP Fahrwekre, niebieskie sprężyny.

  7. #17
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał CARENZO Zobacz post
    Mam na myśli Fahrwerke. Jakieś duże różnice między Racing a Fahrwerke?
    szczerze - pojęcia nie mam, natomiast ztcp to AP Fahrwerke jest spokrewnione z KW, a AP Racing to zupełnie inna firma - a pojawiły się obie nazwy, to chyba warto to sprecyzować, żeby niedomówień nie było

  8. #18
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar CARENZO
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    SBE
    Auto
    88147
    Postów
    142

    Domyślnie

    może ktokolwiek z Was na gwint AP w obojętnie jakiej Alfie i jest z okolic woj. śląskiego ? Chętnie przetestowałbym.

  9. #19
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar konrad53
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    147 FL
    Postów
    875

    Domyślnie

    Panowie trochę odkopię temat. Czy AP poradzi sobie z problemem tarcia 18stek w 147 FL? 8j et32 na 225/40. Są na równo z rantem. Wiem, że na -30 i amorkach B6 nie trze nic w 4 osoby i pełnym bagażniku, na gwincie z eibacha przytrze tylko na dużym uskoku. Ale czy na gwincie AP w 4-5 osób też nie będzie tarło przy takich kołach?

  10. #20
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Żaden cywilny gwint nie rozwiąże problemu całkowicie, tylko ograniczy. I tak na naszych drogach czasem przytrze. ET źle dobrane i zawieszeniem tego całkiem nie wyleczysz, chyba że betonowym jakimś.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

Podobne wątki

  1. [147] Zawieszenie gwintowane
    Utworzone przez dadasiek w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-01-2015, 16:27
  2. zawieszenie gwintowane
    Utworzone przez sskamilss w dziale 147
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 27-01-2014, 18:35
  3. [145] zawieszenie gwintowane 145/146.
    Utworzone przez Phantom w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-06-2013, 07:37
  4. [147] Zawieszenie Gwintowane
    Utworzone przez strazak66666666 w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 04-04-2012, 10:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory