Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Temat: Zawieszenie gwintowane AP w 147

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar CARENZO
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    SBE
    Auto
    88147
    Postów
    142

    Domyślnie Zawieszenie gwintowane AP w 147

    Czy ma ktoś z Was zawieszenie gwintowane marki AP w AR 147(ew. inne modele)?

    Jak się to sprawuje i jakie macie odczucia/porównania do serii lub innego sportowego zawieszenia? Głównie chodzi mi o odczucia przy agresywniejszej jeździe np. po torach wyścigowych.

    Jak wygląda temat trwałości tego zawieszenia i ew. późniejszy serwis "bebechów"(koszty, dostępność części, zakłady serwisujące)?

  2. #2
    Moderator Znawca Avatar Teddy84
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    156 2.0 Turbo/Giulietta 1.4TCT MY'16
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    W teorii to KW v.1 wiec niby dobra marka w praktyce narazie nie czytałem ani nie słyszałem żeby ktoś narzekał albo nadmiernie chwalił. Co do późniejszego serwisu sądzę ze tak jak KW pewnie znajdzie się firma do regeneracji tego o ile samo KW nieprzypilnowało żeby się nie dało.
    Edit:
    http://www.nagengast.pl/regeneracja-amortyzatorow.html np tu się da w teorii.

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar CARENZO
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    SBE
    Auto
    88147
    Postów
    142

    Domyślnie

    Wiem, że AP to niby z fabryki od KW. Na czymś na pewno zaoszczędzili skoro to min. 2x tańsze, ale z tego co czytałem to użytkownicy innych marek ogólnie chwalą AP. Jednak przydałby się ktoś, kto to użytkuje już dłuższy czas taki zestaw w AR. Link się przyda, zadzwonię do nich i dowiem się jak temat serwisu wygląda.

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar wheelerwasp02
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6TS 120KM
    Postów
    1,544

    Domyślnie

    Wiesz co, myślę że w podobnej cenie zbyt dużego wyboru nie masz.. bo mts to szit.. a droższego pewnie nie chcesz..

    Jak ja kupowałem gwint do siebie.. to na rynku średnich cenowo gwintów był FK Automotive wtedy powiedziałbym że lider średniej półki.. i właśnie świeżo debiutujący AP.. ze względu na świeżość dystrybutor pewnie dostał super cenę na AP i to mi wciskał ale ja uparłem się wtedy na FK model Konigsport (czyli droższy z regulacją twardości, budowany na amortyzatorach Koni Sport) i ogółem do dziś jestem bardzo zadowolony.. ciężko powiedzieć czy dobra czy zła decyzja.. na pewno na + jest to że FK da się regenerować w razie czego.. na - jest to że FK aktualnie przestało robić gwintu do AR i w ogóle chyba zaprzestaje produkcji gwintów albo może jest w trakcie prac nad nowymi..

    Także zasada prosta stać cię na coś lepszego to bierz KW Var.3 jak nie stać to bierz AP najlepiej wyższy model z regulacją twardości i heja
    Pozdrawiam Kuba



    Pomogłem kliknij "Podziękuj"

  5. #5
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Z zawieszeniami gwintowanymi AP Racing mam złe doświadczenia z kolegi torowej A3 1.8T - miał to być zawias na start zabawy i taki tez dokładnie się okazał Amortyzatory przednie poddały się po 2 trackday'ach na tulejach ślizgowych popychacza amortyzatora, w skrócie przeciążania boczne zabiły je momentalnie. Na szybko z racji potrzeby chwili kolega kupił jakieś chińskie zawieszenie za 150funtów za nowe w UK efekta taki że nie chce się rozpaść do dzisiejszego dnia (już prawie 2 lata i kilka kompletów zjeżdżonych opon). Druga sprawa w przypadku w/w Audi dobór twardości sprężyn w zawieszeniu AP Racing do zabawy na tor jest zły, zawieszenie jest za miękkie, nadaje się raczej tylko na ulicę, podejrzewam że raczej każdy ich zestaw jest tak konfigurowany.
    Ostatnio edytowane przez GrzesiekK. ; 25-05-2015 o 08:13
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  6. #6
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar CARENZO
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    SBE
    Auto
    88147
    Postów
    142

    Domyślnie

    Cytat Napisał wheelerwasp02 Zobacz post
    Wiesz co, myślę że w podobnej cenie zbyt dużego wyboru nie masz.. bo mts to szit.. a droższego pewnie nie chcesz..

    Jak ja kupowałem gwint do siebie.. to na rynku średnich cenowo gwintów był FK Automotive wtedy powiedziałbym że lider średniej półki.. i właśnie świeżo debiutujący AP.. ze względu na świeżość dystrybutor pewnie dostał super cenę na AP i to mi wciskał ale ja uparłem się wtedy na FK model Konigsport (czyli droższy z regulacją twardości, budowany na amortyzatorach Koni Sport) i ogółem do dziś jestem bardzo zadowolony.. ciężko powiedzieć czy dobra czy zła decyzja.. na pewno na + jest to że FK da się regenerować w razie czego.. na - jest to że FK aktualnie przestało robić gwintu do AR i w ogóle chyba zaprzestaje produkcji gwintów albo może jest w trakcie prac nad nowymi..

    Także zasada prosta stać cię na coś lepszego to bierz KW Var.3 jak nie stać to bierz AP najlepiej wyższy model z regulacją twardości i heja
    Żadne MTSy i temu podobne nie wchodzą w grę. Stać, nie stać....nie w tym rzecz, chcę autko porobić do zabawy, ale żeby też można było się tym na co dzień poruszać. Nie chcę betonu z zawieszenia robić. Jednak wolę też zawsze dołożyć i mieć coś solidnego niż 3 razy kupować byle co. Jak będę chciał zrobić auto tylko do szaleństwa po torze to raczej nie będzie to AR. Planuję trochę modyfikacji pod maską i nie tylko tak więc nie chcę przesadzić z budżetem na starą "siódemkę". Z tego co widzę to FK nie ma za bardzo już gdzie kupić do AR, także temat na pewno odpada. Znowu KW 3 kosztuje swoje, a ja nie wykorzystam ich potencjału.

    Często korzystasz z regulacji twardości?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał GrzesiekK. Zobacz post
    Z zawieszeniami gwintowanymi AP Racing mam złe doświadczenia z kolegi torowej A3 1.8T - miał to być zawias na start zabawy i taki tez dokładnie się okazał Amortyzatory przednie poddały się po 2 trackday'ach na tulejach ślizgowych popychacza amortyzatora, w skrócie przeciążania boczne zabiły je momentalnie. Na szybko z racji potrzeby chwili kolega kupił jakieś chińskie zawieszenie za 150funtów za nowe w UK efekta taki że nie chce się rozpaść do dzisiejszego dnia (już prawie 2 lata i kilka kompletów zjeżdżonych opon). Druga sprawa w przypadku w/w Audi dobór twardości sprężyn w zawieszeniu AP Racing do zabawy na tor jest zły, zawieszenie jest za miękkie, nadaje się raczej tylko na ulicę, podejrzewam że raczej każdy ich zestaw jest tak konfigurowany.
    Może jakaś wadliwa seria to była? Nie doczytałem nigdzie o takich przypadkach, ale oczywiście to nie znaczy, że takich nie było. Szczerze mówiąc to kupiłbym coś lepszego jakbym wiedział, że to w pełni wykorzystam. Ma to służyć czasami na wypad na tor i ogólnie do agresywniejszej jazdy. Na co dzień to jak zrobię tym autem 1000km na miesiąc to będzie wszystko.

    - - - Updated - - -

    może ktoś z Was wie jak wyglądają w środku KW i AP bo to mnie bardzo interesuje.

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar wheelerwasp02
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6TS 120KM
    Postów
    1,544

    Domyślnie

    Cytat Napisał CARENZO Zobacz post
    Często korzystasz z regulacji twardości?
    Cały czas.. do jazdy na co dzień mam ustawione na miękko bardzo.. jeśli mam coś cięższego wieźć lub więcej osób na pokład to pokrętełko, minutka i utwardzam żeby nie obcierało.. itd. itp.. regulacja polega na kręceniu takim kluczem na kolumnach więc można to robić w każdej chwili..

    Standardowy gwint bez regulacji twardości to jego twardość jest porównywalna z prawie najtwardszym ustawieniem u mnie.. a jak ustawiam na najbardziej miękko to mam bardzo sportowo pracującą, miękką serię..
    Pozdrawiam Kuba



    Pomogłem kliknij "Podziękuj"

  8. #8
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar CARENZO
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    SBE
    Auto
    88147
    Postów
    142

    Domyślnie

    Cytat Napisał wheelerwasp02 Zobacz post
    Cały czas.. do jazdy na co dzień mam ustawione na miękko bardzo.. jeśli mam coś cięższego wieźć lub więcej osób na pokład to pokrętełko, minutka i utwardzam żeby nie obcierało.. itd. itp.. regulacja polega na kręceniu takim kluczem na kolumnach więc można to robić w każdej chwili..

    Standardowy gwint bez regulacji twardości to jego twardość jest porównywalna z prawie najtwardszym ustawieniem u mnie.. a jak ustawiam na najbardziej miękko to mam bardzo sportowo pracującą, miękką serię..
    Masz jakieś porównanie swojego zawiasu do 159 TI? Jeśli jeździłeś 159 TI to napisz mniej więcej jak się to ma do Twoich ustawień.

  9. #9
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał CARENZO Zobacz post
    Może jakaś wadliwa seria to była? Nie doczytałem nigdzie o takich przypadkach, ale oczywiście to nie znaczy, że takich nie było. Szczerze mówiąc to kupiłbym coś lepszego jakbym wiedział, że to w pełni wykorzystam. Ma to służyć czasami na wypad na tor i ogólnie do agresywniejszej jazdy. Na co dzień to jak zrobię tym autem 1000km na miesiąc to będzie wszystko.

    - - - Updated - - -

    może ktoś z Was wie jak wyglądają w środku KW i AP bo to mnie bardzo interesuje.

    Chodzi o coś innego - auto stricte torowe a takie jest to Audi o którym piszę, na dogrzanej oponie typu slick generuje całkowicie inne przeciążenia boczne na działające na amortyzator w kolumnie McPersona. Na przykład taka angielska firma GAZ jak chcesz kupić od nich zawieszenie pierwsze co pyta to czy tor/rally i opona slick, czy ulica i opona z homologacją drogową E - jeśli slick to tylko serię GAZ Gold Ci zaoferują, właśnie z racji dużo mocniejszych panewek popychacza amortyzatora itp.
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Lotek900
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Płaza
    Auto
    Były: Alfa Romeo 156 1.6 T.S, Alfa Romeo 156 1.9 JTD, Alfa Romeo 166 3.0 V6, Alfa Romeo 156Ti
    Postów
    823

    Domyślnie

    U siebie w 156 2,4 miałem gwint AP. Kupiłem nowy. Tragedii nie było, ale jednak za miękki jak dla mnie. Teraz jak bym miał brać to jednak dołożył bym do KW.

Podobne wątki

  1. [147] Zawieszenie gwintowane
    Utworzone przez dadasiek w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-01-2015, 16:27
  2. zawieszenie gwintowane
    Utworzone przez sskamilss w dziale 147
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 27-01-2014, 18:35
  3. [145] zawieszenie gwintowane 145/146.
    Utworzone przez Phantom w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-06-2013, 07:37
  4. [147] Zawieszenie Gwintowane
    Utworzone przez strazak66666666 w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 04-04-2012, 10:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory