Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 45

Temat: Zawieszenie gwintowane do GT, pytania.

  1. #11
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Bez rolowania się nie uda mój plan. Własciwie nie plan bo wszystko już mam tylko gwint blokuje.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  2. #12
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Küsnacht ZH/Warszawa/Puławy
    Auto
    AR 156 3.0 V6 '02
    Postów
    192

    Domyślnie

    Cytat Napisał siewcu Zobacz post
    taki gwint ma to do siebie, że jak będzie za miękko to możesz zawsze skręcić sprężynę, auto się podniesie ale będzie twardsze a komplet części do ap znajdziesz w katalogu kw
    Nie bardzo rozumiem. Którą sprężynę chcesz skręcić? Co to wogóle znaczy "skręcić sprężynę"? I jak niby ma to wpłynąć na twardość?
    Pozdrawiam,
    Adam

  3. #13
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    zobacz jak działa zawieszenie gwintowane, jak jest skonstruowane i czym jest napięcie wstępne sprężyny(preload). będziesz wiedział o co chodzi.

  4. #14
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Küsnacht ZH/Warszawa/Puławy
    Auto
    AR 156 3.0 V6 '02
    Postów
    192

    Domyślnie

    Możesz zapodać jakiś link opisujący to napięcie wstępne? Tak się przyglądam mojemu B14 i za bardzo nie wiem, jak niby miałbym to ustawić.
    Pozdrawiam,
    Adam

  5. #15
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Küsnacht ZH/Warszawa/Puławy
    Auto
    AR 156 3.0 V6 '02
    Postów
    192

    Domyślnie

    Tu masz za to komentarz KW na temat "skręcania sprężyny" (http://www.speedhunters.com/2013/06/...our-questions/)

    When setting up a coilover on a light vehicle with a high spring rate, how much should you preload the shock when the vehicle’s weight doesn’t compress the spring very much. I’ve helped people compress the spring and install the camber plate to pre-load the spring, but I mean the opposite where the shock isn’t at the top of its travel.
    In cases where the vehicle doesn’t compress the spring very much, you should go for a softer spring. Furthermore, what do you mean by pre-load of the spring- have you wound up the perch until the main spring was pre-compressed in the normal ride height of the car? This is probably the worst thing you can do! Step back and go for a softer spring in order to create drop and travel as otherwise this won’t work!

    Tłumacząc na polski: bzdura, nie ma robi się czegoś takiego, bo to nie będzie działać, jak chcesz zmienić twardość, to zmień sprężynę na twardszą/miększą
    Ostatnio edytowane przez alterro ; 17-03-2016 o 15:37
    Pozdrawiam,
    Adam

  6. #16
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    za tłumaczenie się nie bierz, bo fakt - nie powinno się tego tak robić, tylko że jakimś dziwnym trafem samo kw sprzedaje zawieszenia, gdzie wysokość jest tym preloadem regulowana.

  7. #17
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Küsnacht ZH/Warszawa/Puławy
    Auto
    AR 156 3.0 V6 '02
    Postów
    192

    Domyślnie

    Cytat Napisał siewcu Zobacz post
    samo kw sprzedaje zawieszenia, gdzie wysokość jest tym preloadem regulowana.
    Obawiam się, że nie masz pojęcia o czym piszesz, a w szczególności, jak działają sprężyny w zawieszeniu, jak nawet nie potrafisz wytłumaczyć, co to jest ten "preload" i jak niby wpływa na twardość zawieszenia.

    http://docs.kwsuspension.de/ea-KWGFwEA-h68615001.pdf
    Instrukcja montażu i regulacji zawieszenia gwintowanego KW, słowa nie ma o "preloadzie", więc nie wiem, skąd bierzesz swoje informacje. A wysokość nie reguluje się "preloadem", tylko nakrętkami, które ustalają pozycję sprężyny na amortyzatorze. Druga mniejsza sprężyna służy jedynie dociskania pierwszej, gdy amortyzator jest całkowicie rozciągnięty, i normalnie jest całkowicie ściśnięta.
    Pozdrawiam,
    Adam

  8. #18
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    wiesz co, chyba trochę więcej niż Ty miałem do czynienia z tego typu zawieszeniami ale ok, niech będzie, że wiesz lepiej jak to działa a ja nie wiem co piszę. fizykiem nie jestem, teoretykiem też nie więc nie dostaniesz ode mnie ładnego rysunku z opisem działających sił ani wykładu jak to działa. wiem, że ściskając sprężynę nakrętkami ona się utwardzała, auto się podnosiło a w gwintach typu kw nie masz innej możliwości regulacji wysokości auta, niż ściskając sprężynę - bo kręcąc nakrętkę w górę, gdyby ona tylko podnosiła sprężynę i jej nie ściskała, nie stawiałoby to żadnego oporu i wyciągało lagę. a jak zmierzysz długość kolumny(od topmounta do np mocowania do amortyzatora) w pozycji na przykład po wyjęciu z pudełka, to idąc Twoim tokiem rozumowania po dokręceniu nakrętki do końca gwintu w górę - wysokość powinna być większa o tyle, o ile dokręcisz nakrętkę. a tu zonk - dokręcisz nakrętkę, wysokość się nie zmieni. wytłumacz też proszę w takim razie, dlaczego dokręcając sprężynę, im wyżej jesteś z nakrętką tym trzeba użyć większej siły do jej przekręcenia - bo gdyby sprężyna się nie ściskała, cały czas opór powinien być taki sam. a nie jest. spróbuj poświęcić tyle czasu ile ja na regulacje twardości sprężyny i amortyzatora w gwincie(gdzie wysokość była stała, bo wysokość była regulowana na mocowaniu do zwrotnicy na oddzielnym elemencie mcphersona) - a to wcale dużo czasu nie było - to zrozumiesz co mam na myśli.

  9. #19
    Użytkownik Romeo Avatar kolekszy
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Namysłów
    Auto
    AR 156 SW 1.9JTDm-jet 140km powered by
    Postów
    978

    Domyślnie

    Moze mi ktos powiedziec ile zaleca skrecic sprezyne producent? Chodzi mi o ten plik pdf, niestety nie bylem pilny na niemieckim.
    Ostatnio edytowane przez kolekszy ; 17-03-2016 o 20:17
    Alfa Romeo 156 SW 1.9Jtd m-jet
    HONDA CBR 1000RR REPSOL

    Moja śliczna http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...jtd_m_jet.html
    Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi
    Kasowanie błędów -Namysłów i okolice pisać PW

  10. #20
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    sprężynę skręcasz tak żeby auto stało na wysokości takiej jak chcesz. wynika to z ustawienia preloadu, natomiast jest to parametr pojawiający się dopiero w zawieszeniach do sportu. tłumaczyć nie chcę, bo być może zrobię to źle, a nie o to chodzi.

Podobne wątki

  1. Zawieszenie gwintowane AP w 147
    Utworzone przez CARENZO w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 10-03-2018, 23:04
  2. zawieszenie gwintowane
    Utworzone przez sskamilss w dziale 147
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 27-01-2014, 18:35
  3. [145] zawieszenie gwintowane 145/146.
    Utworzone przez Phantom w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-06-2013, 07:37
  4. [147] Zawieszenie Gwintowane
    Utworzone przez strazak66666666 w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 04-04-2012, 10:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory