Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 45

Temat: Zawieszenie gwintowane do GT, pytania.

  1. #21
    Użytkownik Romeo Avatar kolekszy
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Namysłów
    Auto
    AR 156 SW 1.9JTDm-jet 140km powered by
    Postów
    978

    Domyślnie

    No to bedziemy krecic w przyszlym tygodniu po montarzu. Co do autora tematu, pochwal sie co planujeszczuje ze bedzie nisko i szeroko
    Alfa Romeo 156 SW 1.9Jtd m-jet
    HONDA CBR 1000RR REPSOL

    Moja śliczna http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...jtd_m_jet.html
    Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi
    Kasowanie błędów -Namysłów i okolice pisać PW

  2. #22
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Küsnacht ZH/Warszawa/Puławy
    Auto
    AR 156 3.0 V6 '02
    Postów
    192

    Domyślnie

    Cytat Napisał siewcu Zobacz post
    wytłumacz też proszę w takim razie, dlaczego dokręcając sprężynę, im wyżej jesteś z nakrętką tym trzeba użyć większej siły do jej przekręcenia - bo gdyby sprężyna się nie ściskała, cały czas opór powinien być taki sam. a nie jest.
    Wytłumaczę ci z największą przyjemnością, bo miałem okazję zapoznać się z tym zjawiskiem jak instalowałem gwint w swojej Alfie. W zawieszeniu gwintowanym, takim jak KW czy moim przypadku Bilstein B14, masz dwie sprężyny, główną i pomocniczą. Kiedy samochód stoi i sprężyny są obciążone, pomocnicza sprężyna jest maksymalnie ściśnięta, jest zblokowona, natomiast główna sprężyna skróci się od swojej długości nominalnej, powiedzmy o 10 cm. Jak podniesiesz samochód, aby zmienić wysokość zawieszenia, sprężyna robocza się rozciągnie do swojej nominalnej długości i odblokuje sprężynę pomocniczą, której rola polega właśnie na dociskaniu sprężyny roboczej w takich właśnie sytuacjach (ang. "full droop"). Jeśli zaczniecz podnosić nakrętkę celem podniesienia samochodu, to będziesz coraz bardziej obciążać sprężyny, przez co sprężyna pomocnicza będzie mocniej naciskać na nakrętkę i będzię się nią trudniej kręcić. Następnie jak opuścisz samochód stanie się dokładnie to samo co wcześniej, sprężyna pomocnicza się całkowicie ściśnie, a sprężyna główna skróci się dokładnie o 10 cm, bo przecież obciążenie się nie zmieniło. Bez względu na to, czy samochód jest obniżony o 30mm, czy 60mm, sprężyny są identycznie ściśnięte, główna o 10 cm, a pomocnicza całkowicie.

    Cytat Napisał siewcu Zobacz post
    to idąc Twoim tokiem rozumowania po dokręceniu nakrętki do końca gwintu w górę - wysokość powinna być większa o tyle, o ile dokręcisz nakrętkę. a tu zonk - dokręcisz nakrętkę, wysokość się nie zmieni


    I w moim przypadku o tyle jest większa. A obciążyłeś sprężyny masą samochodu? Czy po prostu doszedłeś do maksymalnego wyciągnięcia tłoczyska amortyzatora?

    Następnym razem jak będziesz zmieniał wysokość, to zmierz sobie długość sprężyn roboczych, obciążonych oczywiście masą samochodu i sam zobaczysz, że się nie zmienia.
    Pozdrawiam,
    Adam

  3. #23
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    No sam nie wiem co będzie. Blokuje mnie brak gwintu,bez niego nic nie można mierzyć. Będzie szeroko, a reszta jak przyjedzie zawias. Ma dać się jeździć bez większego stresu przy maksymalnym lansie a jak będzie to aż się boję.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  4. #24
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Siewcu nie mąć ludziom w głowach, rzadno zawieszenie o których tutaj rozmawiacie nie zachowa się w sposób jaki opisujesz.
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  5. #25
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Podsumowanie pytań o komfort i wybór zawieszenia.
    Gwint AP na aucie. W skrócie jest dużo sztywniej, trochę twardziej i czuć więcej drobnych nierówności z drogi. Ale spodziewałem się gorszych doznań. Nic nie podskakuje, nie kołysze, przechyły poprzeczne i w dłużne szybko "gaszone" bez wywoływania mdłości.
    Wiedziałem na co z drżeniem serca się decyduje ale po kilku kółkach po moim dziurawym mieście moje obawy prysły. Jak dla mnie czysto subiektywnie jest jeszcze komfortowo. Choć mam znajomych dla których seria na eibachach to był beton.
    Pozdrawiam.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  6. #26
    Użytkownik Świeżak Avatar Borys-Tech
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Fiat Bravo II
    Postów
    70

    Domyślnie

    Fajnie że się sprawdziło bo sam zastanawiam się nad AP do siebie, więc opinia przydatna.

  7. #27
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    Ktos moze jakies opinie o gwintach vmaxx?
    Kusi dobra cena za gwint z regulacja twardosci.
    Do wyboru mam ap, fk, vogtlanda w podobnych cenach lecz bez regulacji twardosci.


    Wysłane z iPhone 6s Plus za pomocą Tapatalk

  8. #28
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Daruj sobie. Przerabiałem temat długo, i ap to chyba najbardziej przyzwoita opcja. Nie wyobrażam sobie abym chciał jeszcze utwardzać to zawieszenie. Opinie o tych tanich zawieszeniach są niepochlebne, na miękko są już twardsze a potem to jak sespawane, no i lubią się szybko posypać. Więc jak z rególacją to markowe albo nic.
    Takie moje zdanie.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  9. #29
    Użytkownik Rowerzysta Avatar arquadiusy
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Kęty
    Auto
    Było GT 3.2 Q2 Jest Giulietta QV i Brera 2.4
    Postów
    485

    Domyślnie

    Omen wszystko zależy co chcesz od tego zawiasu jak chcesz zeby auto ładnie wyglądało i było praktyczne czyli komfortowe to bierz AP.
    Jak chcesz posadzić jak najnizej, zrobic dobry spas to raczej jest nieuniknione że siądzie na odbojach i nie ma co przepłać bierz wtedy TA Tesco

    Powiem od siebie mam KW V3 pelna regulacja , fajne jezeli chcesz tym autem poszaleć, dajesz trochce nizej niz seria koło -50 , fajnie wybiera, jest sztywno ale i w miare komfortowo
    Teraz przy nowych felgach chciałem zejść duzo nizej w dół, tył na odbojach prawie siedzi a w przodzie jest na max w dół i ten zawias prawie by nie pracował, szkoda mi go jest dlatego wyciągłem go z auta i wsadziłem prawie nowe TA technix i o dziwo w TA jest krótsza przednia laga, wiecej gwintu za to w tyle nie ma fasolek ale to najmniejszy problem bo u mnie i tak są koła w ori ustawione

  10. #30
    Użytkownik Romeo Avatar Iwan87
    Dołączył
    01 2013
    Auto
    GT 1.9 JTD 150 KM Distinctive
    Postów
    538

    Domyślnie

    w jakiej cenie ten gwint AP kupowaliście ?

Podobne wątki

  1. Zawieszenie gwintowane AP w 147
    Utworzone przez CARENZO w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 10-03-2018, 23:04
  2. zawieszenie gwintowane
    Utworzone przez sskamilss w dziale 147
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 27-01-2014, 18:35
  3. [145] zawieszenie gwintowane 145/146.
    Utworzone przez Phantom w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-06-2013, 07:37
  4. [147] Zawieszenie Gwintowane
    Utworzone przez strazak66666666 w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 04-04-2012, 10:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory