Strona 9 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 99

Temat: 147,156 Najtańszy upgrade hamulców na tarcze 305x28mm

  1. #81
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Teoretycznie można było pomęczyć w lesie, ale to zależało od grupy. Ja z przodu miałem Alfę, którą cały czas doganiałem, a potem Rio instruktora- tak więc mi to marnie wyszło
    Tak jak mówiliśmy, jak zaciski do regeneracji klocki i tarcze do wymiany to taki zestaw jest bardzo dobrym pomysłem, a przy okazji koszta nieco większe od zrobienia tego w serii, a jednocześnie dużo mniejsze od Brembo. A co do Brembo to mówiłem ci o tych pięknych nakładkach i na tym zacisku by to jakoś wyglądało Z tym ze pewnie nie wejdą, albo na szczęście nie wejdą

    Z masą nieresorowana to 2 kilo nie jest złe, bo felgi w Alfach są dość mocne i lekkie jednocześnie, w odróżnieniu do Niemiaszków- a jak dla mnie właśnie na kołach się dużo traci.
    Mam do Ałdi Slik Rajdowy na oryginalnych S-line 18 cali i sama felga tam waży 18 kilo, a razem z oponą to nawet nie chciało mi się ważyć. I z drugiej strony mam do jazdy nacodzień kute Enkei Wakasa z Hankookami S1 Evo2 i tam taki nowy komplet waży 19,5 kilo. Oczywiście rozmiar ten sam opony jak i felgi.

  2. #82
    Użytkownik Rowerzysta Avatar imtm
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa 147 1.6
    Postów
    304

    Domyślnie

    To ja latałem za STI i nawet okolice 160 dobijałem. Może zrobię próbę po ilu hamowaniach ze 160 do zera zniknie hamulec.

  3. #83
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    Moje Rondell 18 cali z Sport maxx RT ważą 19 kilo chyba. Nieźle. A co do tych opon to na deszczu jak dla mnie nie są aż tak wybitne, są dobre, ale istnieją lepsze modele.

    Dzięki za odpowiedzi dot. nowego zestawu.

  4. #84
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Cytat Napisał kylo1986 Zobacz post
    Tak wiec jak ktoś nad Brembo i zabawie w dystanse itd. się zastanawia to to jest naprawdę porządna alternatywa
    Ty tak serio??!!
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  5. #85
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    zastanów się najpierw, ile osób z tych, które założyły brembo zrobiło to po to, żeby lepiej wyglądało i trochę lepiej hamowało - i jaki odsetek jest w stanie REALNIE wykorzystać potencjał tych hamulców. to jest alternatywa dla małego brembo, rozmiar tarczy ten sam, skuteczność myślę, że podobna tylko sporo taniej.

  6. #86
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał imtm Zobacz post
    To ja latałem za STI i nawet okolice 160 dobijałem. Może zrobię próbę po ilu hamowaniach ze 160 do zera zniknie hamulec.
    Za Rio 130 to chyba było maks, na powrocie było pod 140, ale to wsio.
    Cytat Napisał koskar Zobacz post
    Moje Rondell 18 cali z Sport maxx RT ważą 19 kilo chyba. Nieźle. A co do tych opon to na deszczu jak dla mnie nie są aż tak wybitne, są dobre, ale istnieją lepsze modele.
    Ja te opony zaraz po kupnie zabrałem na Jastrzębia i pojawiła się ulewa. i naprawdę dupę urywały
    Cytat Napisał siewcu Zobacz post
    zastanów się najpierw, ile osób z tych, które założyły brembo zrobiło to po to, żeby lepiej wyglądało i trochę lepiej hamowało - i jaki odsetek jest w stanie REALNIE wykorzystać potencjał tych hamulców. to jest alternatywa dla małego brembo, rozmiar tarczy ten sam, skuteczność myślę, że podobna tylko sporo taniej.
    To samo bym napisał

  7. #87
    Użytkownik Rowerzysta Avatar imtm
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa 147 1.6
    Postów
    304

    Domyślnie

    Panowie, jak ktoś szuka wyglądu i ma felgę 18 czy 19" to założy Brembo. Jak ktoś chce mieć lepsze heble niewielkim kosztem, powinien zainteresować się zestawem od Diablo. Dla tych co jeżdżą godzinę lub dwie bez przerwy na torze Poznań to duże Brembo i klocek Ferodo DS Uno.
    Jako że czasem lubię szybciej pojeździć samochodem (Ci, którzy mnie znają wiedzą co znaczy szybciej w moim rozumieniu), mogę powiedzieć że zestaw od Diablo wystarczy. Jak wjedzie 2.0 Turbo i samochód zacznie się zdrowo napędzać to wjadą klocki DS2500 lub DS3000.

  8. #88
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Szkoda tylko imtm, że zostałem zbeszczeszczony, iż te hamulce gówno dadzą. A Ty przynajmniej pokazałeś jak jest i wygląda, że jest dobrze.

    Jak byłem teraz na Chorwacji to by mi się przydały takie heble bo Austria nie grzeszy w zakrętach na lokalnych drogach
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  9. #89
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaboleq Zobacz post
    Szkoda tylko imtm, że zostałem zbeszczeszczony, iż te hamulce gówno dadzą. A Ty przynajmniej pokazałeś jak jest i wygląda, że jest dobrze.

    Jak byłem teraz na Chorwacji to by mi się przydały takie heble bo Austria nie grzeszy w zakrętach na lokalnych drogach
    Tylko głupki się nie mylą
    A co do tych serpentyn to tam Textar na zwykłej tarczy starczy- ale się nie znam

  10. #90
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Cytat Napisał kylo1986 Zobacz post
    Tylko głupki się nie mylą
    A co do tych serpentyn to tam Textar na zwykłej tarczy starczy- ale się nie znam
    Czyli przyznajesz, że ma to sens? Ja po prostu wolę mieć zapas.

    Wiesz, zaskoczenie jest jak wpadasz zjazd 16% a tu zaraz zakręt ponad 90 stopni ... i tak w kółko.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

Podobne wątki

  1. 147 - upgrade hamulców
    Utworzone przez siewcu w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 121
    Ostatni post / autor: 11-06-2018, 06:44
  2. 1.75TBi upgrade!
    Utworzone przez acab w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 02-02-2017, 19:39
  3. upgrade zawieszenia
    Utworzone przez mjrLeeVox w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-01-2016, 19:10
  4. [Giulietta] Upgrade oprogramowania
    Utworzone przez Maciek-156 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 20-09-2012, 09:41
  5. AR 156 2.4JTD Wymiana przednich hamulców (klocki, tarcze)
    Utworzone przez Izane w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-08-2009, 18:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory