Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 53

Temat: 147 - gwint AP

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar konrad53
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    147 FL
    Postów
    875

    Domyślnie

    Cytat Napisał siewcu Zobacz post
    to sugerowałbym wizytę u okulisty, bo TA nie daje rady w żadnym samochodzie. ewentualnie wsiądź i się przejedź autem na TA zamiast czytać fora - przynajmniej będzie jakaś wiedza praktyczna, a nie teoretyczna - i to tylko zasłyszana.
    Żadne fora, opinia znajomych, którzy używają.

  2. #12
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    AP spoko to najlepszy gwint jak się dużo nie wymaga

    Cytat Napisał Camey Zobacz post
    Konrad piszesz, że w VAGach daje radę. Weź pod uwagę 2 rzeczy. Pierwsze z tych aut ma już tak wyj#*@ne zawieszenie, że taki "gwint" już wiele nie popsuje i nie potroi wartości samochodu a te drugie te w dobrej kondycji nie mają tego zawiasu założonego do jazdy tylko do toczenia się i udziału w zlotach. Chłopaki zakładają do tego 20" felgi niejednokrotnie droższe od samochodów i gumy o wysokości 30%. Dzięki temu może wygrają parę zlotów ale w mieście objeżdzają ich auta z "elką" na dachu..
    Nie jest tak do końca, gdyż jestem właścicielem Audi i się czyta to i owo, i tak ogólnie to oni próbują dbać o auta, ale jak się tego naczytasz to dowiesz się że turbo można samemu na gruszce wyregulować, tak jak w warsztacie, marki gratów które uznawałem za trefne są wyśmienite, felgi które ja uważam za gnioty z plasteliny to wspaniałe obręcze najważniejsze aby były duże, a opony na nie najtańsze, bo to nie ważne (dobrym zwyczajem jest nie podawanie marki i modelu, a pytania o to traktować jakby ich nie było), tarcze Mikody i klocki TRW katapultują ciebie z fotela.
    Zresztą przykład, auto z którym chcę się złapać- zawsze jedzie spokojnie, jak ja w prawo to on w lewo i w palnik
    A i dostaje to to nagrody na zlocie wieśków
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	13589052_897569747053209_1220806507_oa(1) (1).jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	95.1 KB
ID:	217038
    Zawieszenie:
    Sprężyny: -35 Vogtland > Gwint MTS GOLD
    Pełne tuleje i reszta gum R32/S3
    A kur.. co to ten gold w zawiasie za 1000 złotych i co ci da stabilizator o 1,5 mm grubszy???????????
    Bo dla mnie stabilizator nic, a za tyle to ja 2 amortyzatorów nie kupię w moim mniemaniu


    Cytat Napisał siewcu Zobacz post
    to sugerowałbym wizytę u okulisty, bo TA nie daje rady w żadnym samochodzie. ewentualnie wsiądź i się przejedź autem na TA zamiast czytać fora - przynajmniej będzie jakaś wiedza praktyczna, a nie teoretyczna - i to tylko zasłyszana.
    Cytat Napisał konrad53 Zobacz post
    Żadne fora, opinia znajomych, którzy używają.
    Ja też znam ludzi co pieprzą ze super, a potem w kolejnym Aucie już tego nie wsadzają- why jak było takie super?????????

    A co do koni to w miejscowości obok mam sparaliżowanego od pasa w dół człowieka, co zabił 3 osoby 80 konnym autem, tak więc mając 105 możesz wybić pół autobusu
    Ostatnio edytowane przez kylo1986 ; 11-12-2016 o 21:21

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar konrad53
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    147 FL
    Postów
    875

    Domyślnie

    Cytat Napisał kylo1986 Zobacz post
    A co do koni to w miejscowości obok mam sparaliżowanego od pasa w dół człowieka, co zabił 3 osoby 80 konnym autem, tak więc mając 105 możesz wybić pół autobusu
    Miałem tu bardziej na myśli, że auto nie jest szykowane pod tor ani nic z tych rzeczy.

    A tak w ogóle co wy byście zrobili na moim miejscu, chcąc ładnie obniżyć auto na 17 bez gleby? Gwint czy sprężyny? Może ten eibach po czasie się jakoś układa, że tył będzie w miarę równo z przodem.

    Wrzucę jeszcze raz zdjęcie jaki efekt by mnie satysfakcjonował, pytanie też czy gwint da się ustawić tak wysoko

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	alfa-romeo-147-collezione-02.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	79.6 KB
ID:	217041

  4. #14
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Sprężyny to Eibach, H&R i zobaczyłbym jeszcze czy Kayaba nie ma niższych, Koni lub OMP i wziął najtańsze, bo ustawiłem je tak jakby jakościowo w kolejności- ale wszystkie te firmy są dobre
    I one w połączeniu z standardowym amortyzatorem będą działały mniej więcej tak- na wprost będzie nieco sztywniej i spoko, ale w zakręcie będzie gorzej, ale dla normalnie jeżdżącego człowieka niewyczuwalnie

  5. #15
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał konrad53 Zobacz post
    pytanie też czy gwint da się ustawić tak wysoko
    AP się da. I nie gadaj tu o jakiś torach czy innym szykowaniu auta do nie wiadomo czego. Na tor można pojechać każdym samochodem tylko trzeba chcieć, gwint jest odpowiedzią na twoje zachcianki ale trochę kosztuje i wyczuwam tu pobożne życzenie o przepis na tanie obniżenie. I w dodatku tak jak na zdjęciu....... nikt Ci takiego nie da. Gwint? Owszem.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar konrad53
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    147 FL
    Postów
    875

    Domyślnie

    Cytat Napisał kylo1986 Zobacz post
    Sprężyny to Eibach, H&R i zobaczyłbym jeszcze czy Kayaba nie ma niższych, Koni lub OMP i wziął najtańsze, bo ustawiłem je tak jakby jakościowo w kolejności- ale wszystkie te firmy są dobre
    I one w połączeniu z standardowym amortyzatorem będą działały mniej więcej tak- na wprost będzie nieco sztywniej i spoko, ale w zakręcie będzie gorzej, ale dla normalnie jeżdżącego człowieka niewyczuwalnie
    Raczej myślałem od początku o eibachach i na nich bym został jeśli o sprężyny chodzi. A co do wchodzenia w zakręty - będzie gorzej niż na prostej rozumiem? Ale chyba gorzej niż na serii to nie?

    Cytat Napisał slavol Zobacz post
    AP się da. I nie gadaj tu o jakiś torach czy innym szykowaniu auta do nie wiadomo czego. Na tor można pojechać każdym samochodem tylko trzeba chcieć, gwint jest odpowiedzią na twoje zachcianki ale trochę kosztuje i wyczuwam tu pobożne życzenie o przepis na tanie obniżenie. I w dodatku tak jak na zdjęciu....... nikt Ci takiego nie da. Gwint? Owszem.
    Nie tyle tanie obniżenie, co w moich planach były sprężyny a pomysł z gwintem wyszedł spontanicznie. A jak wiadomo ceny różnią się znacznie.

  7. #17
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Przy wartościach granicznych będzie gorzej niż na serii

  8. #18
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar konrad53
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    147 FL
    Postów
    875

    Domyślnie

    Teraz mnie trochę zaniepokoiłeś...

  9. #19
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    To czy gorzej czy lepiej to temat rzeka. Jeden będzie zachwycony drugi zawiedziony. Trzeba być zdeterminowanym i świadomym do czego to obniżenie. 147 jest seryjnie dosyć komfortowe, GT natomiast dużo sztywniejsze. Mnie AP pasuje, komfort się dużo nie pogorszył bo wiele go nie było natomiast w 147 (156) może zaboleć.
    A co do wartości granicznych? Mnie lepiej się auto prowadzi w górnych rejonach gwintu ale to gusta i guściki.
    Gdybym dziś miał wybierać - sprężyny czy gwint pokroju AP wybrałbym ponownie gwint. ( jeździłem rok na eibachu i B4)
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  10. #20
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Camey
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa 156 V6
    Postów
    494

    Domyślnie

    Konrad skoro ProKit jest dla Ciebie za wysoki to jest jeszcze Jamex -40mm (nigdy nie miałem go w ręku) i Eibach ProStreet -40mm. Jest twardszy od ProKita. Tylko takie sprężyny na seryjnych amorkach nie wróżą nic dobrego a amorki też zbyt długo nie pociągną. Dużo zależy też od tego w jakim stanie są seryjne amortyzatory.


    Kylo u nas takich "kwiatków" też nie brakuje. Wystarczy poczytać ten dział. Ile tu jest zapytań o TA i MTS. Przejrzeć dział "Nasze Belle" gdzie ktoś wydaje kupę kasy na 159 w bardzo fajnym stanie, chipuje 2.4 a później do tego ważącego ponad półtorej tony wozu ładuje za przeproszeniem opony z kraju w którym jeszcze 20 lat temu opony robiono z drewna, moc "pojazdów" wynosiła przeważnie dwa woły a marka opon przywodzi na myśl raczej jakiś egzotyczny gatunek motyla. Opony które zatrzymają ten samochód o 1/3 dalej niż wcale nie najdroższe opony ze Starego Kontynentu, które w czasie jazdy w deszczu zmuszą go do jazdy " z duszą na ramieniu" wolniej od niejednego leciwego Golfa. Tacy Kierownicy znajdą się wszędzie.

    Slavol na jakim obniżeniu jeździsz nacodzień ?
    Ostatnio edytowane przez Camey ; 11-12-2016 o 23:20

Podobne wątki

  1. Gwint do 166 ;)
    Utworzone przez kML w dziale 166
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 15-06-2015, 21:49
  2. [155] Gwint w 155
    Utworzone przez flyberry.pl w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 03-09-2014, 19:34
  3. Gwint w GT
    Utworzone przez Aleks_K w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-04-2013, 17:32
  4. [156] Gwint
    Utworzone przez Ziomek w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 27-09-2010, 21:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory