Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 53

Temat: 147 - gwint AP

  1. #21
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał konrad53 Zobacz post
    Żadne fora, opinia znajomych, którzy używają.
    No popatrz, a ja miałem okazję jeździć na TA i MTS. Jedyne tego zastosowanie to drift, bo jest sztywne(i nic poza tym) i wkłada się to jak nie ma pieniędzy na jakiś normalny zawias - ale tam nie ma nic z normalnego zawieszenia, poza tym, że jest jakaś regulacja na gwincie - i to jedyny wspólny mianownik. Charakterystyki na przykład nie ma w tym syfie - bo to beton. Wybieranie dziur czy nierówności - a co to takiego? kylo1986 bardzo trafnie podsumował jak działają opinie jak się trafi "niewygodny temat". Wszystko fajnie pięknie, ale przypuszczam, że gdyby wprowadzić coś na zasadzie odpowiedzialności finansowej za polecanie takiego syfu to szybko by się skończyła za...istość tych zawieszeń.

  2. #22
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Camey Zobacz post
    Slavol na jakim obniżeniu jeździsz nacodzień ?
    Opiszę to tak.... z tyłu prawie palca nie wcisnę, a z przodu tak z półtora (palca) Gwintu może ze dwa centymetry w górę, i osiem w dół. Miałem opony równo z błotnikami ale coś mi nie pasowało, nie wspomnę o tarciu wydechem o koleiny. Po podniesieniu o te 1,5 cm znacząco poprawiło wrażenia z jazdy. Może w innych modelach (innych kierowcach) jest inaczej, nie wiem. Ale i tak jeździ się pewniej i z zachowaniem przyzwoitego komfortu niż wspomniany eibach i B4.
    Jedyny minus jaki zauważyłem to głośny odgłos jakby dobicia zawieszenia po wjeździe w dziurę lub duży dołek, myślę że to zwoje sprężyn uderzają o siebie (drut jest cienki i gęsto zwinięty).
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  3. #23
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar konrad53
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    147 FL
    Postów
    875

    Domyślnie

    Najlepiej to by wyszło takie przód -30 / tył -40. To byłoby w miarę równo do wiosny będę myślał ale wydaje mi się, że jednak szkoda trochę brać gwint, kiedy jeżdżę na 17" z oponą 215/45 przez co nie będę glebił auta. Koła 18" w przyszłości chciałbym, ale znowu przy tych 105km to może być nie najlepszy pomysł

  4. #24
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał slavol Zobacz post
    myślę że to zwoje sprężyn uderzają o siebie (drut jest cienki i gęsto zwinięty).
    pamiętaj o tym, że opuszczając auto na gwincie wpływasz na pracę sprężyny - im niżej tym jest miększa.

  5. #25
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar konrad53
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    147 FL
    Postów
    875

    Domyślnie

    Przy tej samej wysokości na sprężynach jest większa szansa, że koło będzie ocierać o nadkole niż na gwincie?

  6. #26
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał konrad53 Zobacz post
    Teraz mnie trochę zaniepokoiłeś...
    Wcześniej że do normalnego użytkowania chcesz, teraz jesteś zaniepokojony wartościami granicznymi?????????
    Zawija ci Opony w zakręcie????
    Jak nie to nawet nie będziesz miał sytuacji żeby to zauważyć, a chodzi o końcówkę zakrętu i taka właściwość że może ci pobujać budą bardziej- gówno, ale widziałem jak przez to auta robiły piruety na drodze

    Miałem 4 setupy zawiasu przez 3 i pół roku, żeby dojść do tego co dla mnie jest ideałem i tanie mięso psy jedzą- jak zrobisz po taniości to graty będziesz często zmieniał (tego też w internetach nie znajdziesz, ale tak jest niestety)

    Sławkowy gwint na GT widziałem i naprawdę przyjemnie auto wygląda, do mnie idzie ISC Racing i minimalne opuszczenie to 25 mm, czyli tyle ile chyba ma S3 w standardzie względem normalnej A3 ja jeszcze ja opuszczę o 1,5 cm maks


    Kuśwa tak sobie czytam jeden temat audi i żeby była pokraka to oni tną podłużnice, dystanse na półosie wkładają itd.
    Jestem pełen podziwu
    Ostatnio edytowane przez kylo1986 ; 12-12-2016 o 10:41

  7. #27
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał siewcu Zobacz post
    pamiętaj o tym, że opuszczając auto na gwincie wpływasz na pracę sprężyny - im niżej tym jest miększa.
    Kręcąc nakrętką wsuwa lub wysuwa się tłok w amortyzatorze i zmienia się położenie jego pracy w rurze, wysokość (ugięcie) sprężyny pozostaje niezmienne. Niezależnie od obniżenia dźwiga ten sam ciężar. Nie bardzo mogę wyobrazić sobie jak sprężyny mogą być "miększe". Zmienia się pewnie sposób pracy (tłumienia) amortyzatora, wahaczy jeśli nie popuścisz śrub trzymających zwulkanizowane tuleje, ale na pewno nie mają wpływu same sprężyny.
    Zawieszenie to całość i każdy element przy różnych ustawieniach wysokości ma wpływ na "wrażenia" i zachowanie samochodu (oprócz sprężyn)

    Cytat Napisał konrad53 Zobacz post
    Koła 18" w przyszłości chciałbym, ale znowu przy tych 105km to może być nie najlepszy pomysł
    Jeśli felgi nie będą ważyły dużo więcej niż twoje siedemnastki to możesz sobie i dwudziestki założyć. Moc stracisz jak założysz szersze opony o większym oporze toczenia. Jakiś tam wpływ mają dystanse ( w zakrętach, bo troszkę zmienia się geometria całego auta) ale niewielki. Jak nie zapodasz 235/18 to nic się nie zmieni. To "urban legend" z większymi felgami i małą mocą.

    Cytat Napisał konrad53 Zobacz post
    Przy tej samej wysokości na sprężynach jest większa szansa, że koło będzie ocierać o nadkole niż na gwincie?
    I tak i nie. W tym samym setupie koło-felga nic się nie zmieni, ale jeśli opona może przytrzeć to szybciej to zrobi na nie "sportowym" zawiasie bo bardziej się takie ugina niż gwint który przeważnie jest twardszy i o krótszym skoku pracy.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  8. #28
    Użytkownik Znawca Avatar Intruz
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    147 2.0 TS, 159 2.0 Jtdm SW
    Postów
    1,189

    Domyślnie

    Cytat Napisał slavol Zobacz post
    Jak nie zapodasz 235/18 to nic się nie zmieni. To "urban legend" z większymi felgami i małą mocą.
    A to ciekawe...To może wytłumaczysz dlaczego niektórzy producenci podają zuzycie paliwa,a nawet osiągi samochodów rożne w zależnośći od zastosowanych opon? U mnie w 159 różnica w masie kompletu kół pomiędzy stalowymi zimówkami, a alu to 20 kg na niekorzyść alusów. Zwykle większa felga, to szersza opona, czyli większe opory toczenia, jak jeszcze dojdzie większa średnica koła, to znów zabierze coś z mocy...przy 105 Km moim zdaniem różnica może być wyczuwalna...

  9. #29
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Intruz Zobacz post
    jak jeszcze dojdzie większa średnica koła, to znów zabierze coś z mocy
    Czytałeś całość mojej wypowiedz? Jeśli tak to nie zrozumiałeś.
    Przykład, obecne moje osiemnastki ważą 0,5 kilograma mniej niż poprzednie siedemnastki, opony o szerokości 225 tam i obecnie, straciłem na mocy czy nie??? No przecież większe koło założyłem
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  10. #30
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar konrad53
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    147 FL
    Postów
    875

    Domyślnie

    Cytat Napisał Intruz Zobacz post
    A to ciekawe...To może wytłumaczysz dlaczego niektórzy producenci podają zuzycie paliwa,a nawet osiągi samochodów rożne w zależnośći od zastosowanych opon? U mnie w 159 różnica w masie kompletu kół pomiędzy stalowymi zimówkami, a alu to 20 kg na niekorzyść alusów. Zwykle większa felga, to szersza opona, czyli większe opory toczenia, jak jeszcze dojdzie większa średnica koła, to znów zabierze coś z mocy...przy 105 Km moim zdaniem różnica może być wyczuwalna...
    Slavol napisał, że decydujące znaczenie ma szerokość opony. Czyli wniosek - szukać 18" na oponę 215
    [MENTION=8725]kylo1986[/MENTION]
    do normalnej jazdy, ale odebrałem to jakby miało całą budą rzucać przy szybszym wejściu w zakręt. Już rozumiem

Podobne wątki

  1. Gwint do 166 ;)
    Utworzone przez kML w dziale 166
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 15-06-2015, 21:49
  2. [155] Gwint w 155
    Utworzone przez flyberry.pl w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 03-09-2014, 19:34
  3. Gwint w GT
    Utworzone przez Aleks_K w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-04-2013, 17:32
  4. [156] Gwint
    Utworzone przez Ziomek w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 27-09-2010, 21:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory