Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 53

Temat: 147 - gwint AP

  1. #31
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    miałem Vogtlanda, miałem jeden z najdroższych gwintów do 147czyli KW var 3, miałem serie a przy okazji tych kilku lat spotów przejechałem się nie jednym samochodem na eibachu, MTSie i TA. Brakuje mi doświadczenia jazdy na AP ale to już nie długo

    Konrad pisałeś w innym wątku, że powoli będziesz musiał też myśleć o tylnych amortyzatorach.. Na Twoim miejscu poszedłbym w kompletny kit Vogtlanda ewentualnie zabawę z spręzyny eibach/vogtland/AP,novitec( jeżeli 45mm też będzie Ci odpowieadało ) i do tego powoli dokupił sobie amortyzatory koni sport. Dlaczego ? Sprężyny obniżą niewiele auto a twardość zawieszenia będziesz mógł sobie regulować. Niestety koszta mogą być wyższe niż kupno gwintu AP bo same amortyzatory będą kosztować ok 600e z wysyłką.

    Mity o tym jak MTS/TA jest super biorą się również stąd, że te Janusze nigdy nie miały okazji prowadzić samochodu na dobrym sprawnym gwincie.

  2. #32
    Użytkownik Znawca Avatar Intruz
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    147 2.0 TS, 159 2.0 Jtdm SW
    Postów
    1,189

    Domyślnie

    może faktycznie opacznie zrozumiałem, bo nieprecyzyjnie sie wyraziłeś Bo najpierw piszesz, że straci moc jak założy szersze opony, a potem że to urban legend, że większe koła zabieraja moc...Zapominasz ze przedmiotowe auto wyjechało z fabryki na oponach 185 mm...chyba nie bez powodu? Założenie 215 lub 225 moim zdaniem może byc juz odczuwalne na tak małej mocy, tym bardziej że zwykle większa felga, to większa masa. Nie wiem jaka ty masz felgę, ale jesli 18. jest lżejsza od 17. to gratuluje wyboru. I nie - nie stracisz na mocy przy zachowaniu tej samej szerokości, masy i obwodu koła nawet jak założysz 22 cale nawet jakbyś stracił kilka z 260. to nie odczujesz. A kilka mniej ze 105?

  3. #33
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Auto
    signiore Giuseppe Busso
    Postów
    743

    Domyślnie

    Cytat Napisał slavol Zobacz post
    Opiszę to tak.... z tyłu prawie palca nie wcisnę, a z przodu tak z półtora (palca) Gwintu może ze dwa centymetry w górę, i osiem w dół. Miałem opony równo z błotnikami ale coś mi nie pasowało, nie wspomnę o tarciu wydechem o koleiny. Po podniesieniu o te 1,5 cm znacząco poprawiło wrażenia z jazdy. Może w innych modelach (innych kierowcach) jest inaczej, nie wiem. Ale i tak jeździ się pewniej i z zachowaniem przyzwoitego komfortu niż wspomniany eibach i B4.
    Jedyny minus jaki zauważyłem to głośny odgłos jakby dobicia zawieszenia po wjeździe w dziurę lub duży dołek, myślę że to zwoje sprężyn uderzają o siebie (drut jest cienki i gęsto zwinięty).
    Niech zgadne, na bocznych nierównych drogach 20 - 30 km/h max a generalnie na takie w ogóle się nie pchasz ?

  4. #34
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał slavol Zobacz post
    Kręcąc nakrętką wsuwa lub wysuwa się tłok w amortyzatorze i zmienia się położenie jego pracy w rurze, wysokość (ugięcie) sprężyny pozostaje niezmienne. Niezależnie od obniżenia dźwiga ten sam ciężar. Nie bardzo mogę wyobrazić sobie jak sprężyny mogą być "miększe".
    od kiedy to tak działa? wytłumacz mi w takim razie jedną sytuację. ustawialiśmy gwint, który miał oddzielne regulacje napięcia wstępnego sprężyny i wysokości. ustawiliśmy wysokość auta, ale nie pasowała nam praca sprężyny - więc odkręciliśmy nakrętkę(czyli, wg tego co piszesz, wsunęlismy tłok w amortyzator). auto zrobiło się miększe i siadło, chociaż w pozycji neutralnej wysokość kolumny się nie zmieniła. skręciliśmy nakrętkę w drugą stronę, auto zrobiło się twardsze i się podniosło - wysokość kolumny od samego początku sie nie zmieniła, jedynie co to kręciliśmy nakrętką, co nie wpływało w żaden sposób na wysokość kolumny. czary czy co?

  5. #35
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar konrad53
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    147 FL
    Postów
    875

    Domyślnie

    [MENTION=734]omen[/MENTION] chyba mnie z kimś pomyliłeś, swoją drogą też pamiętam taki post. Ja mam komputerowo pokazane ~70% na wszystkich. Pisałem kiedyś, że zastanawia mnie gwint gdyby w przyszłości doliczyć koszta wymiany amorków bo na tą chwilę zostawiłbym seryjne.
    [MENTION=17843]Intruz[/MENTION], co do szerokości opon. Od 2 lat jeżdżę w lecie na 215/45/17 i szczerze powiem, że nie odczuwam różnicy między nimi a zimowym 185/65/15. Oczywiście w mocy tylko gdybym chciał znaleźć 18" do opony 215, to chyba max 7,5j bo 8 to naciąg będzie, czy się mylę? chociaż nowe koła to i tak nie na najbliższy sezon. Póki co zastanawiam się czy eibachy czy zbierać do AP. Bo jeśli miałbym od razy wydawać więcej (sprężyny i amorki) to raczej bez wahania padłoby na gwint AP

  6. #36
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    amortyzatory to najlepiej testować na drodze, na stacji diagnostycznej pokazuje bzdury... bardzo łatwo to oszukać np manipulując ciśnieniem w oponach.

  7. #37
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał carramba Zobacz post
    Niech zgadne, na bocznych nierównych drogach 20 - 30 km/h max a generalnie na takie w ogóle się nie pchasz ?
    Nie zgadłeś, jeżdżę wszędzie i szybko nie jestem jakimś młodym oszołomem który zglebił auto dla szpanu.

    Cytat Napisał siewcu Zobacz post
    od kiedy to tak działa?
    Kłóciliśmy się kiedyś o to samo. Nie wiem co tam wykombinowałeś ale mój gwint tak działa jak opisałem. Jak nie przypniesz auta pasami do ziemi to kręcąc nakrętką w górę sprężyna dzwiga karoserię w górę nie zmieniając swojego ugięcia bo niby jak, cały czas naciska na nią ta sama masa. Przesuwamy ją (sprężynę) tylko względem kolumny amortyzatora. A różnice w "twardości" muszą brać się z różnego położenia tłoka z zaworkami w rurze. Co było by całkiem logiczne bo trzeba zwiększyć tłumienie w granicznych zakresach by uniknąć dobicia.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  8. #38
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    szkoda tylko że ci którzy się zajmują zawieszeniami twierdzą co innego ja też jak kręciłem gwintem to podnosząc auto robiło się twardsze a opuszczając miększe, no ale cóż, niech będzie, że masz rację.

  9. #39
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał siewcu Zobacz post
    twardsze a opuszczając miększe
    To ustalmy jedno, czego ta twordość-miękkość w/g Ciebie dotyczy? Sprężyn czy amortyzatora?
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  10. #40
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Küsnacht ZH/Warszawa/Puławy
    Auto
    AR 156 3.0 V6 '02
    Postów
    192

    Domyślnie

    Cytat Napisał siewcu Zobacz post
    od kiedy to tak działa? wytłumacz mi w takim razie jedną sytuację. ustawialiśmy gwint, który miał oddzielne regulacje napięcia wstępnego sprężyny i wysokości. ustawiliśmy wysokość auta, ale nie pasowała nam praca sprężyny - więc odkręciliśmy nakrętkę(czyli, wg tego co piszesz, wsunęlismy tłok w amortyzator). auto zrobiło się miększe i siadło, chociaż w pozycji neutralnej wysokość kolumny się nie zmieniła. skręciliśmy nakrętkę w drugą stronę, auto zrobiło się twardsze i się podniosło - wysokość kolumny od samego początku sie nie zmieniła, jedynie co to kręciliśmy nakrętką, co nie wpływało w żaden sposób na wysokość kolumny. czary czy co?
    Co to był za gwint? Producent, model, a najlepiej zdjęcie owego gwintu.
    Pozdrawiam,
    Adam

Podobne wątki

  1. Gwint do 166 ;)
    Utworzone przez kML w dziale 166
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 15-06-2015, 21:49
  2. [155] Gwint w 155
    Utworzone przez flyberry.pl w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 03-09-2014, 19:34
  3. Gwint w GT
    Utworzone przez Aleks_K w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-04-2013, 17:32
  4. [156] Gwint
    Utworzone przez Ziomek w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 27-09-2010, 21:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory