Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Temat: Klocki OMP 971C

  1. #1
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie Klocki OMP 971C

    Zna ktoś tę mieszankę? A może ktoś używał? Z tego co widzę po ofertach to OMP można znaleźć jedynie Road&Sport, co stawiam że jest zwykłym drogowym klockiem, no i ten 971C, niby "racing", ale przydałby się chociaż rozkład skuteczności względem osiąganych temperatur, żeby oszacować, czy to może mieć jakikolwiek sens również w cywilnej jeździe.

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Oswiecim
    Auto
    BMW
    Postów
    571

    Domyślnie

    Wyszukaj w google - jest trochę o tych klockach.
    Np:
    http://wiki.seloc.org/a/Brake_pads

    Jakiś wykres też można znaleźć ale skuteczność prawie niezmienna w całym zakresie temperatur, co raczej dyskwalifikuje go jako wiarygodny.

  3. #3
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    A powiedz mi coś - po co szukać jakichś wynalazków, skoro masz dużo sprawdzonych możliwości?

  4. #4
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Cytat Napisał ap2 Zobacz post
    Wyszukaj w google - jest trochę o tych klockach.
    Np:
    http://wiki.seloc.org/a/Brake_pads

    Jakiś wykres też można znaleźć ale skuteczność prawie niezmienna w całym zakresie temperatur, co raczej dyskwalifikuje go jako wiarygodny.
    Dzięki, link się przyda, nie trafiłem na niego wcześniej! "Jakiś wykres" znalazłem na stronie czeskiej, ale tak jak piszesz, średnio wiarygodnie wygląda: >0,45 w zakresie 150-900st. Co do googlowania opinii to widziałem akurat jakąś pozytywną, ale nic konkretnego z niej nie wynika.

    Cytat Napisał siewcu Zobacz post
    A powiedz mi coś - po co szukać jakichś wynalazków, skoro masz dużo sprawdzonych możliwości?
    Siewcu, nie rozumiem pytania. OMP nie jest raczej no name'ową marką, więc nie wiem na jakiej podstawie mam oszacować "wynalazkowatość" tych klocków. Jeśli mam dużo sprawdzonych możłiwości to chętnie o nich się dowiem. Na razie spędziłem kilka godzin przeczesując różne katalogi i oferty i jakoś te możliwości nie chcą mi się narzucić. W katalogu Pagida dobrałem klocki po kształcie i wymiarach(mają fajną szukajkę!), ale nie dość, że cena powala to jeszcze bez gwarancji że będą pasować.

  5. #5
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    Nie nie, nie chodziło o no name, tylko o samą mieszankę. Jest milion sprawdzonych, i IMO nie ma co szukać dalej - choć w tym przypadku ja bym pytał producenta o charakterystykę, najlepsze źródło informacji. No i jeśli byś kupił to kwestia tego, że musiałbyś je sam przetestować w praktyce, nie w teorii - i dopiero wtedy Ty byś mógł powiedzieć jak działają, bo nie masz tak naprawdę skąd wziąć informacji o tym, bo za mało popularne... A Pagid to już inna historia, połowa ludzi bardzo zadowolona z jakości klocków, druga połowa ma je za syf choć to też często wynika ze złego dobrania mieszanki względem oczekiwań.

    I tak cieszy mnie, że nie kopiesz w ebc, bo co byś nie zrobił to większego syfu chyba nie ma

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Oswiecim
    Auto
    BMW
    Postów
    571

    Domyślnie

    Na Ferodo jest jest wykres ich klocków. 90% ludzi poleca na drogę DS2500 lub DS3000.
    Ja w innym aucie mam Textara i niestety musi się zagrzać. Na zimno 'poleruje' siebie/tarczę i nie jest to zbyt fajne. Za to ciepły hamuje jak wściekły. Wada taka że mocno pyli - podobno DS'y też

    W AR mam tarcze i klocki oryginał i jest lepiej niż na tarczach Zimmermann i klockach Ferodo Standard.

    EBC Green miałem i musiał się zagrzać ale hamował OK.
    Podobno Yellow i Red są lepsze, ale dużo 'mieszanych' opinii o nich jest.

  7. #7
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,296

    Domyślnie

    Jacku, a gdzie te OMP znalazłeś ? kiedyś trafiłem na road&sport na wyprzedaży w Rallyshop.pl , ale tych bardziej racingowych nie. Zresztą jak zapytałem to i tak nie było już. Wojtek - [MENTION=8725]kylo1986[/MENTION] zdaje się na tych Road&sport jeździł trochę w 156.
    Parametry ciekawe, ale OMP samo przecież fabryki klocków nie ma, więc pewnie to coś pod ich oznaczeniami sprzedawane a pierwotnie nie wiem - Ferodo któreś ?
    Może L. Wójcik coś o nich będzie wiedział (hamulce.net) ?

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Teraz mam Mintexy 1055 na Niemcu i z czystym sumieniem nie polecam, klocek sam w sobie nie najgorszy, ale czucia zero jeszcze mi takie coś pod nogą sie nie zdarzyło co mam z nimi. Poza tym pyli i piszczy jak DS3000, ale hamuje gorzej
    Wracam do Ferodo w najbliższym czasie jak te się skończą- a nastąpi to szybko. Z tym że teraz albo sprawdzone 3000, ale raczej Uno, bo Mateusz z Clio sie nachwalić nie może

    Zresztą Wójcik zdecyduje, bo jakoś po jego wytycznych zawsze jest dobrze

  9. #9
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Andrzeju, OMP są na ebay'u, ale nie ma zbyt dużego wyboru. Założyłem, że skoro są to jest jednak jakaś szansa by ściągnąć je do kraju.

    Siewcu, EBC nie szukam, bo nie ma w ofertach do 33ki innych niż std, podobnie z Ferodo. Choć... teraz znalazłem jakiś katalog Ferodo, który mówi, że powinny występować w mieszance DS 2500/3000, także może coś się znajdzie.

    Cytat Napisał ap2 Zobacz post
    Na Ferodo jest jest wykres ich klocków. 90% ludzi poleca na drogę DS2500 lub DS3000.
    Ja w innym aucie mam Textara i niestety musi się zagrzać. Na zimno 'poleruje' siebie/tarczę i nie jest to zbyt fajne. Za to ciepły hamuje jak wściekły. Wada taka że mocno pyli - podobno DS'y też
    ap2, ja w zasadzie kupiłem kiedyś przypadkiem klocki Textara z wyprzedaży allegrowej, ale w życiu bym nie pomyślał, że to może być coś aż tak "sportowego". Wiesz, jeszcze pytanie do czego się porównuje, bo np. jak masz klocki za parę dyszek, jakąś taniochę, to może one wcale nie hamują lepiej, nawet na zimno? Pytanie pomocnicze - czy są w ogóle gdzieś takie porównania skuteczności klocków tzw. zwykłych, nienajlepszej jakości, do klocków "sportowych"?

  10. #10
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,296

    Domyślnie

    Egzotyczny wóz to i problemy z częściami... A zapytaj z ciekawości na brakes.pl o galfer 1055 może występują ? Jak tak to przyzwoite, choc sportowosci ich nie badalem szczególnie w sensie przegrzewania. Ale brdzo przyjemne - Alfowe w dobrym tego słowa znaczeniu w czuciu i dozowaniu sily hamulca.

Podobne wątki

  1. klocki tył
    Utworzone przez Harnas84 w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 04-12-2013, 00:13
  2. Klocki
    Utworzone przez groda w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31-01-2013, 18:25
  3. Klocki i tarcze
    Utworzone przez garlic w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-01-2011, 18:17
  4. klocki hamulcowe
    Utworzone przez tomekb w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-01-2011, 18:13
  5. [145] klocki tył
    Utworzone przez lukaswisniewski w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-01-2008, 13:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory