Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 31

Temat: Jakie tarcze pod duże Brembo?

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Pininfarina
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    AR 147 jtdm 150 2006r
    Postów
    68

    Domyślnie

    Cytat Napisał kylo1986 Zobacz post
    Tylko żeby te Galfery nie były takie jak Mintexy 1055, bo wtedy to można się wku.... . Ogólnie każdy klocki porównuje do Ferodo- z jakiegoś powodu tak jest i dodatkowo cena, w ostatnich dniach kupowałem DS3000 do Alfy na tarczę 286 i DS2500 do Niemca na zacisk z S klasy i cena była lepsza niż za Mintexy
    Co do płynu to chyba ATE ma płyn jakiś taki lepszy o zwiększonej wytrzymałości i wytrzymuje dwa lata z palcem w ...., mam go w Alfie i dobrze jest, a Motula mam w Audi i też nie narzekam
    A tarcze- jak ma być dobrze to Blade'y i w zestawie z DS2500 lub 3000. Sprawdzony klocek tarcza też w porządku. Wady to dźwięk w przypadku 3000 i podwyższone pylenie
    Nie, z tego co czytałem każdy kto użytkował Galfery to je poleca i zakłada ponownie. A co do DS2500 i 3000 to są o ponad połowę droższe, a ja nie wykorzystam ich potencjału więc nie będę dopłacał. Wiem że ds-y to klasa sama w sobie ale ja nie jeżdżę (na razie) po torze No to zobaczę na to ATE, ale czy jest też do ABS, ASR i ESP, czy nie zwracać uwagi na to bo każdy jest?? A jak brzmi pełna nazwa tych Blade? bo wyskoczyły mi tylko do rowera hehe.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Suzumushi Zobacz post
    brembo oro
    tylko nie wiem czy ta seria w ogole jeszcze istieje, dawno sie nie interesowalem

    w
    Nie chcę nawiercanych tarcz, chcę gładkie.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał kylo1986 Zobacz post
    Jeżeli to nie jest tylko przypadkowa zbieżność nazw to jak tak ma klocek wyglądać po 7- 10 tysiącach to chyba coś nie tak.
    Załącznik 231393
    Załącznik 231394
    Opierając się na bzdetach firmy to jest odpowiednik DS2500 czyli wspaniały półśrodek miedzy jazdą miejską, a upalaniem. Zrobiły one ze mną 4Nano na Kielcach, ostatniego Jastrzębia i jednego do połowy. Hamuje to to mizernie, na ta chwilę mam założone klocki TRW Cotec (DS2500 w zapasie garażowym czeka), czyli taka budżetówka do tego zacisku i nie hamuje wcale słabiej . Zużycie klocka na tak mizernym przebiegu to też porażka, na jednym tłoczku miałem więcej klocka po 30 tysiącach (DS2500) niż tu po 10 i przed rokiem nie było miesiąca bez co najmniej jednego wyjazdu.
    Ale to są te Mintexy 1055 prawda? Nie Galfery?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    to samo uważam, jedynie ze względów kosmetycznych to jak będą do wyboru - jakieś z zabezpieczonymi powierzchniami nie-ciernymi (krawędź, wokół piasty), bo momentalnie rdza łapie. Ale to kosmetyka.
    I tak najważniejszy jest sprawny 100% zacisk i zapewniony luz klocka w zacisku, blokują się w brembo te wewnętrzne często przez korozję pod blaszkami prowadzącymi klocek.
    A płyn RBF600 nie szkodzi ABSowi\

    Co do klocków Galfer 1055 i Mintex 1055 też mnie zastanawia zbieżność nomenklatury ? - może oba wykorzystują jakieś podobne składniki mieszanek ? diabli wiedzą.
    Co do porównań do DS'ów to jednak Galfer 1055 to drogowe , dopuszczone do użytku na drogach publicznych klocki.v Na pewno mniej w sensie zakresu temperatur zniosą. Ale czy to potrzebne będzie koledze? sam musi wiedzieć. I mają fajne podkładki antywibracyjne. DSy - do minusów dodałbym jeszcze dość szybkie zużycie i zużycie tarcz i to że, aby optymalnie działały trzeba ich konkretnie używać - jakby wciąż "docierać".
    A nie wiesz czy teb RBF600 trzeba co rok wymieniać czy można raz na dwa lata?
    A co do klocków to odpuszczę DS, Galfery mi w zupełności wystraczą.

  2. #12
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    A masz jakieś techniczne uzasadnienie niechęci do tarcz innych niż gładkie czy to tylko widzimisię?

  3. #13
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Eee, no nie przesadzaj, a ile by miało zostać klocków po 2 i pół długich trackdayach na sucho w mocnym i jednak dość ciężkim wozie. i tylu tysiącach gdzie raczej się podejrzewam nie turlasz delikatnie ;-)
    I przecież wiemy że Jastrząb zużywa klocki że hej. A na 4 nano było sucho więc też oberwały.
    Na tych zdj nie widać, ale czy one były ścięte skośnie na brzegach jak były nowe ? bo Galfery 1055 są w odróżnieniu od pełnych litych kwadratowych DSów. I tu nie pamiętam na 100%, ale zdaje się że galfery nie mają nacięcia na środku. Ja tam je lubię, w 156 Vce mam i jest bardzo ok z gładkimi jakimiś Ferodo czy innymi zwykłymi tarczami i Brembo 305mm, ale to użytek drogowy. W dodatku przez notoryczne serwisowanie z innych przyczyn nie było mio dane zrobić przebiegów pozwalających ocenić zużycie . Ale są bardzo przyjemne w sensie łapania zdecydowanego ale łagodnego i dozowania siły hamowania. Z tym że to podkreślam - z zakresach daaaaalekich od granic temperaturowych. Tu jak wiemy chyba lepiej od DS3000 czy DS Uno to nie wiem czy coś istnieje. Tylko czy trzeba aż tak Pininfarinie? nie wiem.
    Galferów nie miałem, i z racji zmiany podejścia nie będę miał, żeby porównać- po moich perypetiach z zawiasem przestaję ufać doradcom z neta, tylko tych sprawdzonych się słucham. Siewcu raz mi na RF dobrze doradził- ale tam mam inny nick, to nawet nie wie kiedy
    Stary jeden tłoczek na tarczy 312 obrobił z 10 Jastrzębi i Poznań- została połowa klocka
    Tu czterotłoczkowe Brembo na tarczy 334- jedne Kielce, półtora Jastrzębia i została 1/3, dodatkowo są zeszklone
    Mintexy z wyglądu wyglądały jak DS, bo nie było skośnego nacięcia na brzegach i rowek środkiem, ale było mało żelastwa w klocku, co różni je od 2500 wzwyż, jak brać zawartość żelastwa na oko to Performance jest najbliżej

    Cytat Napisał hagi Zobacz post
    U mnie gładkie Brembo niecałe 10 tys. Biją niemiłosiernie. Po przetoczeniu 100 km i znowu biją. Do wymiany..
    Jest Brembo i Brembo, miałeś te dupne Brembo, jak brałem od jednego sprzedawcy z Allegro Maxy to giołem je notorycznie, dostawcę zmieniłem, tarcza wygląda inaczej, w pudle więcej fantów i się giąć przestały

    Cytat Napisał Pininfarina Zobacz post
    Nie, z tego co czytałem każdy kto użytkował Galfery to je poleca i zakłada ponownie. A co do DS2500 i 3000 to są o ponad połowę droższe, a ja nie wykorzystam ich potencjału więc nie będę dopłacał. Wiem że ds-y to klasa sama w sobie ale ja nie jeżdżę (na razie) po torze No to zobaczę na to ATE, ale czy jest też do ABS, ASR i ESP, czy nie zwracać uwagi na to bo każdy jest?? A jak brzmi pełna nazwa tych Blade? bo wyskoczyły mi tylko do rowera hehe.

    - - - Updated - - -



    Nie chcę nawiercanych tarcz, chcę gładkie.

    - - - Updated - - -



    Ale to są te Mintexy 1055 prawda? Nie Galfery?

    - - - Updated - - -



    A nie wiesz czy teb RBF600 trzeba co rok wymieniać czy można raz na dwa lata?
    A co do klocków to odpuszczę DS, Galfery mi w zupełności wystraczą.
    50% opinii w necie jest robiona przez osoby, które w życiu tego produktu na oczy nie widziały. Sugerując się takimi opiniami nabyłem wspaniały gwint ISC, ci co znają tą historie wiedzą ile firm próbowało go ustawić i kto go ustawił ostatecznie
    W tym konkretnym przypadku Andrzej pisze, ze są dobre, a jemu akurat na słowo wierzę, aczkolwiek ja bym się zastanowił nad Performace, bo naprawdę wolno znikają i pylenie znośne
    Chodzi o te tarcze
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	0005660_honda_civic_fn2_ebc_blade_brake_discs.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	69.9 KB
ID:	231403

    Co do tarcz nacinanych to ja je ładuję z tego powodu, że widzę kiedy się kończą i tak to są zdjęcia Mintexów

  4. #14
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Czyli na nacinanych tarczach się klocki zeszkliły ? Bo Ty masz swój cel - znacznik zużycia, ale "w netach" jest podkreślane nacinanie jako remedium na zeszklenie klocków właśnie.
    W przeszłości nacięcia i nawiercenia miały pomagać uciekać gazom wytwarzanym z klocków, ale materiały klocków zmieniły i gazów nie ma, więc nie ma co uciekać. Może w niektórych gatunkach klocków są jeszcze . Ale nie w DSach na pewno. I nie w Galferach.

    Inna sprawa że to tzw zeszklenie to dość subiektywna ocena wizualna, ale nie wykluczam że istnieje, choć mam poważne wątpliwości. Przecież klocek używany nie będzie nigdyu wyglądał jak nowy. No ale to na bok.

    Co do : gładkie vs nawiercane vs nacinane : ten gość tutaj się zna, bez dwóch zdań. Warto posłuchać i popatrzeć co mówi:
    https://www.youtube.com/watch?v=78wbht355R8

    Jak się komuś nie chce to proponuję sam koniec - jakie tarcze stosuje WRC i LMP - no gdzie jak gdzie, ale w Le Mans to mają co robić i jakie ? - gładkie. WRC - lekko nacinane ? -być może ma to związek jakiś z nawierzchniami - inne rajdowe, inne wyścigowe.

    Dziurkowane - tylko i wyłącznie wyglądają. Zmniejszają ilość materiału tarczy więc pojemność cieplną ( tam gdzie dziurka nie ma żelastwa) a i są punktami osłabienia tarczy. Gładkie tarcze też wykazują pęknięcia ale nie dochodzą raczej od srodka do brzegu, a między otworkami naweiercanej jak połączy je pęknięcie to chyba strach już jeździć. Ale jak dobrze go rozumiem - w użytku drogowym są wystarczająco dobre i wytrzymają, torowy - nie.

    Nacinane jednak jakieś tam szybsze zużycie klocków i hałas powodują - przyznasz na pewno. Do drogowego użytku raczej nie ma co. Po (skromnych ale zawsze + cały puchar Alfy 156 przecież a mogli co chcieli zastosować) doświadczeniach torowych na co innego niż gładkie uważam że nie ma co patrzeć. Po prostu nie ma po co. A na drogę to już w ogóle.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał hagi Zobacz post
    U mnie gładkie Brembo niecałe 10 tys. Biją niemiłosiernie. Po przetoczeniu 100 km i znowu biją. Do wymiany..
    Na pewno zaciski są tip top ? i dotarte dobrze + montaż ok ? bo ja też kląłem na Brembo gładkie ale odszczekałem jak zobaczyłem jak po może roku od montażu się blokował kolcek wewnętrzny w zacisku = ciągłe przegrzewanie nierównomierne (po zatrzymaniu choćby) itd. Po uwolnieniu go, plus przejechaniu kilku dni na agresywnych DS Uno - aby zedrzeć to co się nałożyło nierównomiernie z klocka na tarczę , bez żadnego toczenia - bicia brak. Zjechałem te tarcze później do poniżej minimum bez bicia, z tym że oczyszczałem prowadzenie klocków z raz czy dwa jeszcze.
    Albo może faktycznie jakieś podróbki Brembo.

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar hagi
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    kujawsko - pomorskie
    Auto
    159 2,4 JTDm
    Postów
    510

    Domyślnie Jakie tarcze pod duże Brembo?



    Jest Brembo i Brembo, miałeś te dupne Brembo, jak brałem od jednego sprzedawcy z Allegro Maxy to giołem je notorycznie, dostawcę zmieniłem, tarcza wygląda inaczej, w pudle więcej fantów i się giąć przestały


    Może masz racje. Skąd zatem polecasz. Choć z drugiej strony brałem z AS24, więc żadnej lipy raczej nie powinno być.

    No z tego co obserwuję bo przekonywałem majstra że może to zacisk, to rzeczywiście wszystko dobrze, gładko chodzi, czyszczone przy mnie, więc sam nie wiem. Chyba sam je rozbiorę i przeczyszczę itd. Chodzi o to żebym z nowymi tarczami nie powtórzył tematu choć na chwile obecna to jednak wydaje się że tarcza się poddała sama.
    Ostatnio edytowane przez hagi ; 11-07-2017 o 06:41

  6. #16
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał kylo1986 Zobacz post
    Galferów nie miałem, i z racji zmiany podejścia nie będę miał, żeby porównać- po moich perypetiach z zawiasem przestaję ufać doradcom z neta, tylko tych sprawdzonych się słucham. Siewcu raz mi na RF dobrze doradził- ale tam mam inny nick, to nawet nie wie kiedy
    Stary jeden tłoczek na tarczy 312 obrobił z 10 Jastrzębi i Poznań- została połowa klocka
    Tu czterotłoczkowe Brembo na tarczy 334- jedne Kielce, półtora Jastrzębia i została 1/3, dodatkowo są zeszklone
    Mintexy z wyglądu wyglądały jak DS, bo nie było skośnego nacięcia na brzegach i rowek środkiem, ale było mało żelastwa w klocku, co różni je od 2500 wzwyż, jak brać zawartość żelastwa na oko to Performance jest najbliżej
    Kiedy?

    A z tym podejściem do neta coś jest, różnie wychodzi. Na przykład dużo ludzi poleca ebc red stuff jako zamiennik DS2500(choć ostatnio się to zmieniło na yellow), jak miałem okazję porównać to porównania nie było. No ale CCC... jak klocek kosztuje 1/2-1/3 ceny, to jednak sporo osób się skusi.

    BTW jeśli chodzi o Mintexy to kiedyś rozmawiałem z nim z gościem z pizza brakes - choć o nim coś w tym wątku już wspomniałem.

  7. #17
    Użytkownik Znawca Avatar SliwusBuu
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Mazda MX5 NBfl 1.8l, Alfa Romeo 159 2,4 JTDm 2006r.; Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115KM - była
    Postów
    1,075

    Domyślnie

    Cytat Napisał hagi Zobacz post
    Może masz racje. Skąd zatem polecasz. Choć z drugiej strony brałem z AS24, więc żadnej lipy raczej nie powinno być.

    No z tego co obserwuję bo przekonywałem majstra że może to zacisk, to rzeczywiście wszystko dobrze, gładko chodzi, czyszczone przy mnie, więc sam nie wiem. Chyba sam je rozbiorę i przeczyszczę itd. Chodzi o to żebym z nowymi tarczami nie powtórzył tematu choć na chwile obecna to jednak wydaje się że tarcza się poddała sama.
    Też słyszałem już kilka opinii od znajomych, że gładkie duże brembo im się pogięły i to w użytku drogowym. Natomiast u siebie mam je od roku, również kupione w Autosklep24 z dodatkową warstwą antykorozyjną. Przy demontażu starych klocków jeden stał dosyć sztywno w zacisku, więc oczyściłem wszystko porządnie, spiłowałem lekko i klocek chodził bez oporów. Po pierwszym wyjeździe na tor miałem wrażenie, że tarcze lekko biją. Okazało się jednak, że piasta wymiany, po wymianie ustało. Później byłem jeszcze 2 razy na torze, w tym raz zagrzałem je porządnie i nadal nic im nie jest, więc ze swojej strony polecam. Klocki mam Galfera, ale nie wiem jaki model.

  8. #18
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Pininfarina
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    AR 147 jtdm 150 2006r
    Postów
    68

    Domyślnie

    Cytat Napisał siewcu Zobacz post
    A masz jakieś techniczne uzasadnienie niechęci do tarcz innych niż gładkie czy to tylko widzimisię?
    Kolega Andrzejsr opisał wszystko dlaczego chce gładkie ale tak w skrócie: Nacinane tarcze szybciej zużywają klocki i hałasują, nawiercane w noramlnym ruchu rzadko kiedy osiągają optymalną temeraturę i często posiadają mikro pęknięcia które się rozszerzają, a nacinane i nawiercane nadają się głównie na tor i mają wady wcześniej wymieninych oczywiście jest to moja wiedza teoretyczna, którą zdobyłem czytając nasze forum. Mam nadzieję, że na naszym forum w większości są udzielane rzetelne informacje, a nie jak napisał kylo1986, że w necie 50% odpowiedzi jest udzielanych przez ludzi którzy takich części nawet w życiu na oczy nie widzieli Jeśli macie inne doświadczenia z nacinanymi/nawiercanymi tarczami to chętnie posłucham, bo nie ukrywam, że bardzo mi się podobają wizualnie

  9. #19
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    Nie wszystkie pękają... Najgorsze pod tym względem były chyba ebc turbo groove, które nie miały jakichś mikropęknięć, tylko to: http://photobucket.com/gallery/user/...Mi5qcGc=/?ref= ale to raczej pojedynczy przypadek. Fakt, zużywają szybciej klocek, ale z drugiej strony przy jeździe, która wymaga skuteczności, nacięcia/nawiercenia usuwają pył z klocka... I niby lepiej się chłodzą. W normalnej jeździe nawet tego nie zauważysz... ale, moim zdaniem, jak już kupować to raczej tarcze typu Brembo Max/ATE Power Disc, niż kombinować z np. ebc. Choć niektórzy chwalą Speedmaxy z intercarsu, głównie ze względu na cenę - choć raczej do ostrego upalania się nie nadają, ale patrząc na cenę...

  10. #20
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Czyli na nacinanych tarczach się klocki zeszkliły ? Bo Ty masz swój cel - znacznik zużycia, ale "w netach" jest podkreślane nacinanie jako remedium na zeszklenie klocków właśnie.
    Inna sprawa że to tzw zeszklenie to dość subiektywna ocena wizualna, ale nie wykluczam że istnieje, choć mam poważne wątpliwości. Przecież klocek używany nie będzie nigdyu wyglądał jak nowy. No ale to na bok.
    Nigdy w życiu nie widziałem zeszklonego klocka to momentu jak te mi dali i serio zrobiła się warstewka takiego gładkiego materiału- tylko jak to możliwe na takiej tarczy to się mogę tylko domyślać, dodatkowo dwa klocki zaczęły pękać na połączeniu z podstawą, co już kiedyś miałem w Premierach. Dodatkowo lakier na felgach z tych kół jest przypalony- co się zmieniło. Tylko to że z racji małej ilości aut zrobili 20 minutowe serie po 6 aut w każdej, wolno nie było, bo po 50 kilometrach upalania zatankowałem coś w granicy 30 litrów paliwa
    Jutro jakieś focie wrzucę

    Cytat Napisał hagi Zobacz post
    Może masz racje. Skąd zatem polecasz. Choć z drugiej strony brałem z AS24, więc żadnej lipy raczej nie powinno być.
    Tylko ze faktycznie nie wiesz skąd on je ma, bo raczej nie bierze bezpośrednio od Brembo. Nie pamiętam od kogo mam aktualne w Alfie, bo wziąłem najtańsze Maxy z neta i przyszło takie same pudło, ale nawet kolor tarczy był inny. W Niemcu miałem od Wojcika i było git. Napisz do niego, opisz co się teraz stało, budżet i daj mu wolna rękę
    Cytat Napisał siewcu Zobacz post
    Kiedy?

    A z tym podejściem do neta coś jest, różnie wychodzi. Na przykład dużo ludzi poleca ebc red stuff jako zamiennik DS2500(choć ostatnio się to zmieniło na yellow), jak miałem okazję porównać to porównania nie było. No ale CCC... jak klocek kosztuje 1/2-1/3 ceny, to jednak sporo osób się skusi.

    BTW jeśli chodzi o Mintexy to kiedyś rozmawiałem z nim z gościem z pizza brakes - choć o nim coś w tym wątku już wspomniałem.
    Aaaa był taki moment- ogólnie to mnie podbudowałeś w tym czy dam radę coś ogarnąć. Swoja drogą na RF jest też sporo wróżbitów
    Ci co robią na zasadzie CCC to ten statyczny racing trenują raczej- ostatnio widzę te 6 tłoczkowe banany z Porsche (auto 400 kunia prawie), pacze na to a tam Bozarto lub Mikoda i pewnie klocek dupny. Na wygląd było, tylko na skuteczność już nie
    Inna sprawa, że założyłem większy kit hebli- "bo do zwiększania mocy musi tak być" wedle znachorów z neta. A ogarnął bym to na starym jednym tłoczku, a tak sobie masę nieresorowaną bardzo zwiększyłem, co czuję na kierownicy. Ale ma to swoje dobre strony, bo czuje najmniejszy luz i wymieniam na nowe graty- w tym tygodniu przekładnia kierownicza wylatuje- bo po montażu BBK pojawił się wyczuwalny luz na krzyżakach
    Ostatnio edytowane przez kylo1986 ; 11-07-2017 o 20:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory