Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Temat: [33] Dystans pod sworzeń wahacza

  1. #11
    Użytkownik Znawca Avatar r-sokol
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Puławy (Jaroszyn), woj. Lubelskie
    Auto
    AR 156 2.0TS '98 ecu: M1.5.5 żona, AR 33 1,7 16v P4 stoi i czeka na..., AR 156 2,5 V6 '02 ecu ME 3.
    Postów
    1,006

    Domyślnie

    Myślałem o zrobieniu wahaczy ale nie pod unibale tylko standardowy sworzeń i tuleje gumowo-plastikowe (albo poliuretany).

    W innych samochodach być może ale w ar33 nie da się tak ugiąć amora żeby wciągało koło z powrotem.

    Nie wiem czy fabryka oferowała niższe wersje (jestem prawie pewien że nie) - jeśli tak to działo sie to kosztem miękkosci sprężyn.
    Do 33 szły tylko 3 rodzaje sprężyn:
    do I serii (miała mniejszą ilość zwoi niż do II serii - przez co nie pasuje do II serii),
    do II serii,
    do III serii (nuova - te bez łożyska na dole, na 3 śruby).

    Tył miał dwie wersje:
    standard
    do 4x4 (chyba były krótsze)

    wszystkie obniżane wg mojej wiedzy to sprężyny tuningowe niefabryczne (tzn ja nigdy nie spotkałem się z fabrycznymi obniżanymi)
    Sprzedam skrzynię do crosswagona, 750 do uzg r-sokol@wp.pl

  2. #12
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Nieno, w III serii, po tym jak wprowadzono silnik 16V to właśnie wersje "sportowe" z tym silnikiem dostały niższą zawiechę, do tego jeszcze "obniżające" progi, tarcze z tyłu i inne bajery.

    PS. Nie wiem jak oznaczasz serie, ale "III seria" albo "Nuova" to jest nazewnictwo dla aut z rocznika 90-94(95) z VINem ZAR907, a zmiana typu zawieszenia na 3-śrubowe macpersony nastąpiła 2 lata później i była to zwykła modyfikacja.

  3. #13
    Użytkownik Znawca Avatar r-sokol
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Puławy (Jaroszyn), woj. Lubelskie
    Auto
    AR 156 2.0TS '98 ecu: M1.5.5 żona, AR 33 1,7 16v P4 stoi i czeka na..., AR 156 2,5 V6 '02 ecu ME 3.
    Postów
    1,006

    Domyślnie

    III lub nuova to dokładnie tak jak piszesz. Co do zawiechy to nie bedę sie spierał bo faktycznie nie jestem ekspertem.
    Sprzedam skrzynię do crosswagona, 750 do uzg r-sokol@wp.pl

  4. #14
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    pod standardowy sworzeń będziesz miał bardzo duży problem. dobrać sworzeń to nie jest prosta sprawa... więcej sensu ma uniball, pozytywnie wpływa na poprawę prowadzenia - choć jest ciut sztywniejszy. jeśli byłyby też zamiast tulei(choć tu raczej tylko poliuretany, 75 sha są jak zwykłe tuleje met-gum) to już byłby hardcore

  5. #15
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Jakoś wydaje mi się, że różnica między tym co się nazywa uniballem, a klasycznym sworzniem, jest nie do wychwycenia. Przynajmniej w układzie, gdzie choćby jeden element to guma/PU. Może tylko wtedy gdy zawiecha chodzi w całości na przegubach metalowych, a sprężyna jest twarda na beton, ale tutaj wracamy znowu do czegoś, czego trwałość można pewnie policzyć w tygodniach, więc nawet nie zamierzam wzdychać w stronę półki z takimi rozwiązaniami.
    Co do opcji do 33 to ja na razie czekam na info od Grześka. Jak nic nie wymyśli to czytałem gdzieś o regeneracjach sworzni do samochodów z _nietrwałym_ i _drogim_ zawieszeniem, czyli jak się okazuje grupa VAG. , więc może będzie trzeba użyć tego tropu.

Podobne wątki

  1. Sworzeń wahacza górnego problem
    Utworzone przez chery w dziale 147
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 21-05-2019, 14:15
  2. Dystans a tarcie
    Utworzone przez konrad53 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-03-2017, 14:36
  3. Jak wybić sworzeń wahacza przedniego górnego.
    Utworzone przez grabsoon w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-07-2015, 07:33
  4. [Giulietta] Dolny sworzeń wahacza Giulietta
    Utworzone przez barnio w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-06-2015, 19:28
  5. Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-07-2011, 12:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory