Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Temat: Alfa Romeo 156 SW 2.4 JTD 20 V Lepsze hamulce

  1. #11
    Użytkownik Świeżak Avatar lukros
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 FL 2,5 v6
    Postów
    89

    Domyślnie

    Poczytaj, jak nie masz wielkich wymagań, to pasuje zacisk ATE z nowego Doblo i do tego tarcza 305mm.

  2. #12
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    Cytat Napisał Masterius Zobacz post
    Witam wszystkich po długiej nieobecności. W mojej Alfie kończą się klocki hamulcowe z przodu. Moja miłość ma 175 km podniesione na 200km, buda nie jest lekka, a chciałbym wzmocnić hamulce. Tu pytanie czy nie kombinować i założyć tarcze nawiercane i nacinane o standardowej średnicy czy rozpocząć projekt i próbować założyć tarcze i zaciski od wersji GTA, gdzie jest większa tarcza, zaciski i klocki. Przerabiał ktoś już taki temat ? Dużo jest przeróbek ? Osobiście lubię majsterkować i zajmuje się sprzedażom części więc chciałbym coś ulepszyć. Czekam na jak najszybszy odzew.
    Zależy jakim budżetem dysponujesz i co chcesz osiągnąć. Wariantów jest kilka:

    Zacisk brembo (4-pistons) od MiTo, 500 Abarth, lub Grande Punto Abarth kupiony z adapterami pasuje plug&play do zwrotnicy 156
    Tarcza 305x28 mm z GTA sprzed modyfikacji

    Zacisk brembo (4-pistons) od 166, Kappa oraz dorobienie adapterów do zwrotnicy 156 plus poszerzenie zacisku o 4mm podkładkami dystansowymi
    Ten zaciski i adaptery możesz ożenić z tarczą 310x32mm (Ulysse/807/Phedra) albo z tarczą 330x32mm z GTA po modyfikacji
    Ewentualnie zacisk brembo od Peugeota 607 którego nie trzeba poszerzać do 32mm, ale też potrzebne będą adaptery do zwrotnicy 156

    Jeśli zaś nie masz ciśnienia na zaciski brembo, to możesz też zastosować zaciski pływające do tarczy 305x28mm

  3. #13
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał kylo1986 Zobacz post
    Mówisz że nic nie ma i pewnie jeszcze chodzi i o serię Ceramic
    ATE to jest średnia póła i to nawet nie ta powyżej pasa, jedyna dobra w nich rzecz (tej serii dokładnie) to minimalne pylenie
    I cos czuję, że chyba szybciej po serii hamowań się zatrzymam na 286 niż ty ma Brembo i obojętnie czy małym czy dużym. O tak o
    skoro ate jest średnią półką, to co jest wysoką? trw?

  4. #14
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,296

    Domyślnie

    Było już tu wielokrotnie powtarzane - ATE nie produkuje ani tarcz, ani klocków. Co się trafi w pudełku do końca nie wiadomo.
    Co jest wysoką odnośnie klocków ? to proste - Ferodo. Co do tarcz - Brembo, Zimmerman. A pewnie są i wyższe, ale to aż nadto nawet do wymagających zastosowań nie mówiąc o ulicznych.

    Co do powiększania przednich hamulców w 156 - wspomniane przez cuoreventi rozwiązanie na 305mm z Grande Punto Abartha nie wymaga żadnych kombinacji, ani z tarczami, ani z zaciskami, najwygodniejsze, klocki dostępne aż do DS Uno więc top , z tarczami może mniejszy wybór ale jest jakiś.

  5. #15
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał siewcu Zobacz post
    skoro ate jest średnią półką, to co jest wysoką? trw?
    Serio czy se jaja robisz???
    Do hamowania w normalnych pieniądzach to tylko Brembo i Ferodo jak ma być lepiej.
    Hebel na przód składał mi pan z RF ogólnie polecany i ponoć jak sam mowi robi układy do sportu, miałem 312 na jednym tloczku na DS2500 i Brembo przód i tył, hamowało dobrze, ale chce się lepiej teraz mam 334 z R32 i 4 tłoka koleś dał mi do tego EBC Blade i Mintexa. Do rekreacyjnego sportu to to nie było wiele lepsze od starego seta, a klocki to jakiś żart dosłownie. I mógłbym to fachowy wytłumaczyć, ale za wiedzę sie płaci jak to jeden tuner mi powiedział
    Teraz mam zestaw od pana Lecha i hamuje lepiej, ale jest kilka powodów, które składania mnie po zarżnięciu komponentów do powrotu dla starego seta

Podobne wątki

  1. [MiTo] Alfa Romeo Mito Quadrifolgio Verde rozdząd, hamulce, oleje, skrzynia
    Utworzone przez vee w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-02-2015, 15:04
  2. [164] Hamulce Alfa Romeo Q4
    Utworzone przez Piotrek1987 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-06-2007, 14:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory