Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26

Temat: Wybór gwintu 156 SW

  1. #11
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Ja nie wiem czym się denerwujesz? dostajesz rady które pozwolą Ci zaoszczędzić sporo pieniędzy, zawodu i rozczarowań, pytasz o uwagi co do planu dotyczącego zawieszenia, dostajesz te uwagi (od osób z amatorskim, ale jednak doświadczeniem trackdayowym, które conieco wtopiły i wiedzą co w praktyce ma znaczenie, a co nie) i oburzasz się, że nie są zgodne z Twoim pomysłem, ba nazywasz to hejtem ?!

  2. #12
    Użytkownik Świeżak Avatar Kacper_96
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    156 SW 2.5 V6 2002
    Postów
    58

    Domyślnie

    Trochę się zapędziłem z tym stwierdzeniem i się nie oburzam, druga wypowiedź kylo w moim odczuciu taka jest, bo mając auto bez modyfikacji nie można próbować różnych technik jazdy?
    Poza tym nie pisałem w żadnym stwierdzeniu że zamierzam zostawić fabryczny dyfr co mi Kylo zarzucił.
    Za całą resztę wypowiedzi jestem wdzięczny, bo wiem już że KW V3 nie będę kupował bo nie widzę sensu natomiast nadal jestem uparty na zawieszenie z regulacją twardości.
    I nadal czuję przekonanie montażu poliuretanu w zawiasie, podczas składania fabrycznego zawieszenia widziałem jak niektóre tuleje potrafią pracować przy samym skręcaniu śrub co też powoduje u mnie chęć założenia podczas robienia zawiszenia poliuretanu.

    pierwszą 156 z JTD miałem na standardowym zawiasie, natomiast druga 156 V6 która jest w tej chwili w stanie do rozbióki miała sporta i pomimo iż komfort był nieco gorszy niż w mojej aktualnej 3ciej 156 to prowadzenie było na plus i to gigantyczny względem tego co mam teraz.
    Q2 ma wpaść nie wiele dłużej po zawieszeniu w zamyśle (aktualnie jestem na etapie zdobywania namiarów na osobę która jest je w stanie w dobrych pieniądzach zdobyć), więc nie rozumiem tego hejtu na zrobienie zawieszenia już na odpowiednim gwincie, zdaje sobie sprawę co może być konsekwencją katowania fabrycznego dyfra,
    ale nie spodziewam się też nie wiadomo jak katować auta dopóki nie zostanie przygotowane do tego.
    Zresztą jak Kylo pisze opony też będą póki co ograniczeniem.
    Piszę jeszcze raz to nie ma być typowo auto torowe na pewno nie będę siedział co tydzień na torze

    EDIT:
    Stąd też moje zapytanie o wybór gwintu żeby nie przepłacać bezsensownie, ale żeby też nie załadować np ta tesco które jest makabryczne (jechałem 156 na takim) pomijając fakt braku helperów na przodzie, zbyt duże skręcenie powoduje przy wjechaniu w np dziurę że koło traci przyczepność bo sprężyna lata luźno.
    Ostatnio edytowane przez Kacper_96 ; 13-01-2019 o 15:46

  3. #13
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    Jesli zalezy Ci na regulacji twardosci to szukaj amorow KONI. Jest to bardzo ciezkie ale do zrobienia. Eibachy od reki sa.
    Ja jezdze na gwincie Bilstein B14 bez regulacji i czasem jest slabo, ale do przezycia. Sztywno, ale bardzo sympatycznie wybiera dziury- na poczatku bylem mega zaskoczony.

  4. #14
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Komu się mechanizm roźnicowy nie wysrał nie zrozumie. Mi w Vce się skonczyła skrzynia przed mechanizmem, ale delikatnie i auto było jeżdżące, ale lepiej za wczasu wydać forsę niż potem na lawete oddać.
    Dlatego plan:
    1. Zawias
    2. Q2
    Dla mnie jest z dupy

    Gwintu jak miałbym sie lądować to w AP, prosty, bez udziwnień z w miarę dobrym dostępem do regulacji. W innej opcji bedzie problem z tylnymi pokrętełkami i w przypadku wymienionych przezemnie braci ISC dodatkowo zapewne będą regulowane łączniki stabilizatorów z przodu co dodaje nieco roboty. A zapewne o tym sie dowiesz dopiero po otwarciu kartona, bo ci goście serio nie wiedzą co sprzedają. Dodatkowo nie ma informacji na ile trzeba ścisnąć sprężyny żeby zaczęły działać. Ja sie tego dowiadywałem ratalnie, a do tyłu sam doszedłem. Dlatego chcesz kupić, to zadzwoń i sie spytaj, jak koleś bedzie sie za długo zastanawiam to olej człowieka.

    Koni to dobra opcja jak sie chce mieć regulacje twardości bez udziwnień, ale dostępność jest różna, kiedyś chciałem kupic do S3 to mnie przedstawiciel na Polskę normalnie olał dwa razy, a B8 mialem w domu po 48 godzinach od zamówienia i były wysyłane z Niemiec. Dodatkowo tylna regulacja w Koni będzie pewnie ciężko dostępna poprzez plastiki zabudowy bagażnika, tak samo jak bedzie to miało w przypadku gwintu- góra to jedyne sensowne miejsce, gdzie nie idzie brud, jak by to miało miejsce na dole lagi

    Poliuretanty ja mialem czerwone Strongflexy i pomyłka, o żółtych sie nie wypowiem, bo znam użytkowników ale nie w Alfie, ale dla mnie gumy lepiej zeby były fabryczne, bo komfort użytkowania lepszy, a i trwałoś w opcji oryginału jest lepsza i dla mnie za twardo- a za twardo to też nie dobrze

    Ja to pisze mając w każdym aucie po 4 sety zawiasy co najmniej i ostatecznie mam tu i tu B8 Eibacha i stabilizatory o wymiarach Eibacha z regulacją lub bez w opcji z GTA

    Lewa noga spoko, z tym że nauka jakby była od młodości to cos da, takie stare byki jak ja i Andrzej to chyba już nie to- Poza tym rozstaw pedałów mi nie pasuje w 156, w S3 idzie mi lepiej. Co do rozłączania gazu to trza robić jak robili panowie w latach 80 w wyścigach i bościk zostaje pod butem w przypadku JTDka

    Możesz to olać twoja sprawa tak samo jak i resztę, przed dwoma laty nieco inaczej myślałem, ale pare nietrafionych zmian mi zmieniło światopogląd, dlatego u mnie nie ma ochów i achów, tylko co z czego wynika i o czym mozesz nie pomyśleć, a w tematyce hamulców które przyjdą potem jest tego sporo
    A z tą moja tezą to wybacz, ale jak słyszę o pakietach aetodynamicznych to napełnia mnie zwątpienie, no chyba że bedziesz na Pyry latał, no a mnie na to nie stać częściej niż raz na rok maksymalnie
    Ostatnio edytowane przez kylo1986 ; 14-01-2019 o 22:17

  5. #15
    Użytkownik Świeżak Avatar Kacper_96
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    156 SW 2.5 V6 2002
    Postów
    58

    Domyślnie

    Spoko, w pełni rozumiem, dzieki za wiedzę.
    Na tą chwilę jak przeglądałem to o Q2 jest ciężko, w ASO pewnie i by dostał tylko chyba lepiej chwilę odczekać i kupić w przystepniejszej kwocie, w sumie muszę napisać do Jata Świdnica i tanifiat z tego co wiem to mogą być jedne z tańszych miejsc gdzie można zdobyć ten cud techniki.
    Kurczę jest jedna 156 z 2.5 za 3600 z niby Q2 ciekawe czy.siedzi tam naprawdę, to sprzedając na części taką furę to q2 by wyszło za darmo

    Wysłane z mojego ASUS_Z017D przy użyciu Tapatalka


    A jeszcze kylo1986 możesz coś więcej powiedzieć nt poliuretanu, czy tylko kwestia sztywności przemówiła za odrzuceniem?
    Ostatnio edytowane przez Kacper_96 ; 15-01-2019 o 01:13

  6. #16
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Zakupiłem Alfe na poliuretanach z przodu, miały wtedy przelatane 20 tysięcy, ostatnie wywaliłem po 10 tysiącach i było to w 2013 roku, być może do tej pory zmienili smar w zestawie, bo to przez niego w suche dni auto tak skrzypiało że ludzie sie oglądali, dodatkowo poliuretan w dolnym wachaczu przy takich durnych zabawach pękł na środku na pół i tuleja wylazła z ubudowy.

    Tak więc na oryginalnym trw robie 100 tysi, to wolę to niż skrzypiącą taczkę, bo z tym nowym smarem- mam strongflexy do montażu w niemcu i serio cos innego pisze niż kiedyś, ale to to 60 tysięcy nie przeżyje u mnie.
    I ogólnie jak jednak chcesz wkładać to bezpośrednio od producenta lub oficjalnego przedstawiciela na kraj, pośrednicy to strata czasu, a rabat można wszędzie dostać. To sie tyczy wszystkiego co jest związane z motoryzacją
    Ostatnio edytowane przez kylo1986 ; 16-01-2019 o 15:22

  7. #17
    Użytkownik Świeżak Avatar Kacper_96
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    156 SW 2.5 V6 2002
    Postów
    58

    Domyślnie

    Ciekawe spostrzeżenia.
    Dostęp raczej mam bezpośredni. Prawdopodobnie uda mi się nabyć z rabatem ponieważ mój znajomy mówił że ma tam znajomości.
    Oraz ich (strongflex) bezpośrednia dystrybucja znajduje się we Wrocławiu w którym akurat mieszkam
    Wydaje mi się że wiem już chyba na tą chwilę to co potrzebuję, teraz tylko upolować te przedmioty i założyć do auta.
    A w sumie jeszcze jedno pytanie gdzieś na którymś forum (chyba nawet na tym w innym dziale) wyczytałem że największy efekt w prowadzeniu daje zmiana tylnego stabilizatora z zostawieniem przedniego mniej usztywniajacego (w sensie np ori ze zwykłej wersji przód a tył GTA) czy tył robi większą robotę względem przodu?


    Wysłane z mojego ASUS_Z017D przy użyciu Tapatalka

  8. #18
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    To do GrześkaK. lub Andrzeja pytanie, ja na tą chwilę mam stabilizatory zapięte ale na lato i będę je rozkręcał i zobaczymy co to da
    Ogólnie to zazwyczaj sprzedają komplety przód i tył i to co piszesz mozna osiągnąć rozkręcając łączniki w razie potrzeby

  9. #19
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Rozkręcenie łącznika to nie lada wyzwanie choć zakupiłem jakieś, które mają mocowanie wydające się być bardziej "rozkręcalnym", ale leżą bo nie chciało mi się w to bawić. Tak samo jak z regulacjami wysokości. Dostęp marny, namęczy się człowiek, naschyla, nabrudzi, zgagi dostanie i rwy kulszowej a i tak znacznie więcej techniką i oponami można zyskać.

    A co do twardości to zasada z grubsza jest taka, że usztywniając (czy stabilizator czy sprężyny) tył (lub zmiękczając przód) zwiększamy przyczepnosć przodu i mamy mniejszą podsterowność, i odwrotnie - usztywniając przód zwiększamy przyczepność tyłu i mamy mniejszą nadsterowność . Z grubsza bo też czy równa czy nierówna powierzchnia (asfaltu oczywiście, czy są podbicia itp ) ma znaczenie.
    To by się zgadzało ze sprężynami - w pucharówce tylne mają 170 Niutonów/mm a przednie 130. I po części dzięki temu ta 156tka, robi tak z ujęcia gazem samego , bez ręcznego oczywiście:
    https://www.youtube.com/watch?v=1GeS...=youtu.be&t=29

    No , i brudnymi i twardymi oponami prawdę mówiąc.
    Ostatnio edytowane przez Andrzejsr ; 16-01-2019 o 21:05

  10. #20
    Użytkownik Świeżak Avatar Kacper_96
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    156 SW 2.5 V6 2002
    Postów
    58

    Domyślnie

    Nigdy w życiu bym się nie spodziewał że tak będzie w stanie się zachować przód napędowe auto O.O
    jestem doprawdy zdumiony.
    Na pewno takiego efektu jak na filmie nie oczekuję ale dobrze wiedzieć że tak się to zachowuje, teraz rozumiem dlaczego przód nie może być za sztywny.
    I chyba zaczynam rozumieć dlaczego PU może nie być zbyt dobrym rozwiązaniem, a przynajmniej PU zamiast każdej gumowej tulei.
    Czy jesteście mi w stanie powiedzieć które gumy w przednim zawieszeniu 156 nie powinny być za sztywne?
    Żeby było łatwiej rozróżnić o których tulejach będziecie mówili zaposiłkuję się schematem ze strony strongflexa:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kompletny-zestaw-zawieszenia.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	36.3 KB
ID:	254056

Podobne wątki

  1. wymiana gwintu na serię
    Utworzone przez karolmaj w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-03-2017, 21:01
  2. Zmiana gwintu na standard
    Utworzone przez osdazee w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-09-2016, 09:34
  3. rozmiar i skok gwintu
    Utworzone przez polo811 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-03-2014, 20:47
  4. Naprawa zerwanego gwintu zestawem naprawczym ???
    Utworzone przez sebawroc w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 05-06-2013, 06:13
  5. [155] Rozmiar gwintu w świecach zapłonowych
    Utworzone przez korbi15 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 19-11-2010, 18:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory