Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: [147] Obniżone zawieszenie

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar blackjet
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Dzierżoniów/Wrocław
    Auto
    Alfa 147 1,9 JTD 16v 140KM 2003r
    Postów
    88

    Domyślnie [147] Obniżone zawieszenie

    Witam!
    Niedawno kupiłem pierwszą swoją Alfę. Szukałem odpowiedniej długo, aż w końcu trafiła się odpowiednia. Sprowadzona jest z Niemiec, na obniżonym i utwardzonym zawieszeniu. Pomyślałem sobie-fajnie wygląda, biorę. Niestety w praktyce nie jest tak kolorowo-Wrocławskie drogi nie dają żyć - zaczepiam o większość kolein a przy każdej dziurze czy przejeździe przez torowisko dostaje "uderzenia" jakbym jechał taczką. Zdjąłem koło i przyjrzałem się amortyzatorom. Niewiele mi to powiedziało, znalazłem coś takiego:



    Powiedzcie mi-da się coś z tym zrobić? Jest możliwość regulacji wysokości (bo do twardości idzie się przyzwyczaić)? Rozmawiając przez tel. z jednym z warsztatów usłyszałem, że to nie takie proste-po zmianie wysokości trzeba ustawiać geometrie zawieszenia (o ile dobrze pamiętam co mi koleś mówił).

    Z góry dzięki za odpowiedź.

  2. #2
    ViP Romeo Avatar robak#21
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    coś tam wrzeszczy...
    Postów
    881

    Domyślnie

    Cześć ładnie trafiłeś nie jeden by sie dał pociąć za taki komplecik
    szukam po numerach katalogowych, ale nie mogę znaleźć :/ dokładnie, jaki wariant masz np Variant 1 Basic ocynk regulacja gwintowa wysokości natomiast stała twardość amortyzatora a przy Variant 3 INOX jest już 2 zakresowa regulacja amora no i cenowo Variant 1 koszt ponad 4 tyś a Variant 3 to już prawie 8 tyś,ale możesz mieć 1, 2, 3, sprawdź najlepiej http://www.kwpolska.pl/cennik.html zadzwoń myślę ze jak podasz nr to powinni ci pomóc
    [*]


  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar -BamBosZek-
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    156 3.0 24v
    Postów
    2,281

    Domyślnie

    Masz mozliwosc regulacji wysokosci bo to gwint. Sprawdz na jakiej wysokosci tego gwintu masz sprezyne, pozatym domyslam sie ze sa to uzywki ktore moga juz byc padniete wiec jedz na stacje diagnostyczna zeby Ci test zrobili bo moga juz nie wybierac nierownosci, za regeneracje amora zaplacisz ewentualnie 150zl od sztuki jesli okaze sie ze sa slabe. Kolejna rzecza jest jakie sa tam sprezyny? Weitec, Eibach?
    Genetics makes the champions, want to compare?!

  4. #4
    siwy144
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał -BamBosZek- Zobacz post
    Masz mozliwosc regulacji wysokosci bo to gwint. Sprawdz na jakiej wysokosci tego gwintu masz sprezyne, pozatym domyslam sie ze sa to uzywki ktore moga juz byc padniete wiec jedz na stacje diagnostyczna zeby Ci test zrobili bo moga juz nie wybierac nierownosci, za regeneracje amora zaplacisz ewentualnie 150zl od sztuki jesli okaze sie ze sa slabe. Kolejna rzecza jest jakie sa tam sprezyny? Weitec, Eibach?
    Sprężyny raczej KW. A na stacji może mu pokazać że sa 100 % sprawne choć bede wylane...

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar blackjet
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Dzierżoniów/Wrocław
    Auto
    Alfa 147 1,9 JTD 16v 140KM 2003r
    Postów
    88

    Domyślnie

    Robiłem sprawdzenie w fiacie zanim ją kupiłem. Poinformowalimnie, że mieszczę się w dolnym zakresie jeżeli chodzi o zdolność amortyzacji ale koleś od diagnostyki powiedział, że komputer może wywalać słabsze wyniki właśnie z takiego powodu, że to utwardzone zawieszenie. Co do sprężyn to nie bardzo jestem w stanie zorientować się co to takiego-odróżniają się od zwykłych tylko kolorem (są żółte), nie ma na nich żadnych napisów. Co do wieku tego ustrojstwa - na pewno nowe nie jest bo żółta farba z co poniektórych sprężyn częściowo poschodziła.
    A jeszcze jedno pytanko-mówią coś te liczby napisane największą czcionką (150 i 1001)czy to tylko nr modelu?

  6. #6
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    za cholerę nie mogę nigdzie odnaleźć nr 10315102 - w ogóle nie widziałem z początkiem nr 103

    http://shop.kwsuspension.de/kwshop/i...reset_filter=1 - nawet w online shop nie ma takiego zestawu do 147


    p.s.
    rzeczywiście nie jeden by chciał takie u siebie ( tyle że sporo kosztują )
    Ostatnio edytowane przez bocian ; 19-07-2010 o 09:13








  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar -BamBosZek-
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    156 3.0 24v
    Postów
    2,281

    Domyślnie

    bocian sprzedam Ci moje po atrakcyjnej cenie 3k chcesz? apropo tego set-upu... moze to byc seria ktora juz dawno temu skonczyli robic a teraz jest kontynuowana pod innymi numerami, daj je sobie do regeneracji jesli Cie stac na to- ja za komplet zaplacilem 600zl a amory sa jak nowe wiec warto.
    Genetics makes the champions, want to compare?!

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar dejv667
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    zza chorej rzeki
    Auto
    Lancia Delta HPE HF
    Postów
    334

    Domyślnie

    Cytat Napisał robak#21 Zobacz post
    Cześć ładnie trafiłeś nie jeden by sie dał pociąć za taki komplecik
    szukam po numerach katalogowych, ale nie mogę znaleźć :/ dokładnie, jaki wariant masz np Variant 1 Basic ocynk regulacja gwintowa wysokości natomiast stała twardość amortyzatora a przy Variant 3 INOX jest już 2 zakresowa regulacja amora no i cenowo Variant 1 koszt ponad 4 tyś a Variant 3 to już prawie 8 tyś,ale możesz mieć 1, 2, 3, sprawdź najlepiej http://www.kwpolska.pl/cennik.html zadzwoń myślę ze jak podasz nr to powinni ci pomóc
    Kiepsko szukasz
    Pokazany na zdjeciu elemnt to: KW Gewindefahrwerk Variante 1
    basic Stahl verzinkt
    -> http://shop.kwsuspension.de/kwshop/i...&pg=160&page=1

    Tutaj odnosnik do ABE/TUV Gutachten (informacje techniczne na temat produktu w jezyku niemeickim i angielskim): http://docs.kwsuspension.de/gaKWGFW15003-13_1044-10.pdf

    Zestaw pozwala na regulacje wysokosci pojazdu w zakresie 35-65mm. Nie posiada regulacji twarosci.

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar -BamBosZek-
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    156 3.0 24v
    Postów
    2,281

    Domyślnie

    Cytat Napisał dejv667 Zobacz post
    Kiepsko szukasz
    Pokazany na zdjeciu elemnt to: KW Gewindefahrwerk Variante 1
    basic Stahl verzinkt
    -> http://shop.kwsuspension.de/kwshop/i...&pg=160&page=1

    Tutaj odnosnik do ABE/TUV Gutachten (informacje techniczne na temat produktu w jezyku niemeickim i angielskim): http://docs.kwsuspension.de/gaKWGFW15003-13_1044-10.pdf

    Zestaw pozwala na regulacje wysokosci pojazdu w zakresie 35-65mm. Nie posiada regulacji twarosci.

    nie wiem jak Ty ale ja tam nie widze podobnych numerow?
    Genetics makes the champions, want to compare?!

  10. #10
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    a skąd pewność że to to ?
    bo w twoim linku art no jest zupełnie inny


    p.s.
    Bamboszek - dzięki ale nie
    Ostatnio edytowane przez bocian ; 20-07-2010 o 19:16








Podobne wątki

  1. [Giulietta] Obniżone zawieszenie - co wybrać?
    Utworzone przez Doblo w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 25-04-2020, 13:08
  2. Obniżone zawieszenie a zużycie tylnych opon.
    Utworzone przez jan dukat w dziale 147
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 05-09-2013, 16:01
  3. Obniżone zawieszenie, a 17" felgi, jakie opony?
    Utworzone przez robert_t18 w dziale 156
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 03-04-2013, 19:10
  4. Obniżone zawieszenie w Alfa 147
    Utworzone przez tomwol w dziale 147
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 22-08-2011, 21:28
  5. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-07-2006, 22:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory