Strona 2 z 46 PierwszyPierwszy 123456789101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 453

Temat: [147] Dobór sportowego zawieszenia, felg, opon

  1. #11
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Właśnie problem w tym, że chyba nie znajdzie się ktoś kto używa zestawów MTS'a w AR 147 by coś o tym napisać, a każdy poleci gwint KW. To że gwint KW jest dobry jak już napisałem wiem i drogiego rozwiązania nie szukam. Przedmiotem poszukiwań jest zestaw z klasy ekonomicznej dzięki któremu uzyskam pewność prowadzenia i lepsze trzymanie w zakrętach (bez nadmiernego przechyłu jak jest w serii). Nie potrzebuję drastycznej "gleby" bo do felg 17" za mocno obniżyć się nie da, zeby pewien poziom komfortu pozostał.






    Co do samego gwintowanego zawieszenia zgadzam się z "Pawłem".

  2. #12
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał drift-r Zobacz post
    chyba nie znajdzie się ktoś kto używa zestawów MTS'a w AR 147 by coś o tym napisać

    Nie potrzebuję drastycznej "gleby" bo do felg 17" za mocno obniżyć się nie da, zeby pewien poziom komfortu pozostał.
    MTS technics - czy jakoś tak ? ktoś to chyba jednak ma ale czy znajdziesz tego kogoś albo czy ten ktoś odpisze to już nie wiem ( ale coś kojarzę )

    do 17" 215/45 starczą ci dobre amory coś koło B6 ( chyba do 147 coś koło 1600 zł /kpl)
    i sprężynki choćby używki -30mm eibach ( 200-300zł )

    czy cena dla ciebie dobra - nie wiem

    ja śmigałem sporo czasu na seryjnych amortyzatorach i -30 eibach i 215/45/17 -- było ok ale w planach i tak była wymiana amortyzatorów








  3. #13
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Cytat Napisał bocian Zobacz post
    MTS technics - czy jakoś tak ? ktoś to chyba jednak ma ale czy znajdziesz tego kogoś albo czy ten ktoś odpisze to już nie wiem ( ale coś kojarzę )
    Dokładnie firma nazywa się MTS Technik i komplet (amortyzatory + sprężyny) do AR 147 kosztuje u nich 899zł. Ktoś to pewnie ma i może się w tym wątku udzieli (na co po cichu liczę) i wtedy będzie konkretna opinia. Na chwilę obecną nie czuję pośpiech gdyż będę pewnie zmieniał zawieszenie po zimie.

  4. #14
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Nawet jak by ktoś miał MTS to i tak będzie trudno o obiektywną opinię bo raczej porównania do wyższej półki mieć nie będzie... Jeśli u mnie się nic nie zmieni na przyszły sezon zawita jakiś zawias i całkiem możliwe, że będą to amory MTS + sprężyny Eibacha no chyba, że wpadnie troch luźnej gotówki to się pomyśli nad czymś lepszym...

  5. #15
    Użytkownik Embrion Avatar mielnik
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    146 1.6 Twin Spark
    Postów
    3

    Domyślnie

    Mts i wszystkie pseudo niemieckie firmy to zwykle chinskie badziewie. Nie oczekuj od kompletu za 900 zl cudow. Bedzie skrzypialo, bedzie nienaturalnie twardo, a w zakretach dalej nieciekawie. Jezeli cos skladac to porzadnie- H&R, koni, KW, kayaba, bilstein sprezyny eibacha. Mialem focusa na gwincie KW, dziury lepiej wybieral niz seryjny zawias a w zakretach sztywny niesamowicie. Nowy zestaw 800 euro, ale dorwalem uzywke w bdb stanie. Naprawde w szajs nie ma co inwestowac.

    Przypuszczam, ze najlepszy wybor to eibach pro kit + kyb excel g
    Ostatnio edytowane przez mielnik ; 21-11-2010 o 16:31

  6. #16
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Cytat Napisał mielnik Zobacz post
    Nie oczekuj od kompletu za 900 zl cudow. Bedzie skrzypialo, bedzie nienaturalnie twardo, a w zakretach dalej nieciekawie.
    Nikt nie napisał, że oczekuje od tego zawieszenia cudu. To, że będzie skrzypiało, nienaturalnie twardo i nieciekawie to opinia użytkownika takiego kompletu czy wróżenie z fusów? (czyt. nie miałem ale tak mi się wydaje). Miałem okazję przejechać się oplem z kompletem tej firmy i złego słowa powiedzieć o nim nie mogę. Nie mam porównania co prawda z KW i innymi zawieszeniami dobrych marek, ale nie zauważyłem by było nienaturalnie twardo, coś skrzypiało a w zakrętach było jednak całkiem przyzwoicie.


    Zakładając temat liczyłem, że pojawi się ktoś kto używał takiego zawieszenia lub podobnego - chodzi mi konkretnie o przedział cenowy. Za wypowiedzi osób które nigdy takiego zawieszenia nie miały dziękuję, ale takie opinie w zasadzie nic nie dają.

  7. #17
    Użytkownik Embrion Avatar mielnik
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    146 1.6 Twin Spark
    Postów
    3

    Domyślnie

    Moj dobry kumpel ma opla astre. Dosc czesto nia podrozuje. Prawdziwe WRC- Warcy, Rycy, Cescy. Zawiecha twarda jak taczka, pekl az kielich. On sam nawet mowi, ze wiecej takiej nie kupi, a jezdzi w kajtkach. Jak widac mam doswiadczenie z budzetowymi zawieszeniami i tymi z wyzszej polki.

    Nie odradzam Ci zmiany, ale odradzam Ci kupowanie szajsu. Regulacji wysokosci bys praktycznie pewnie nie uzywal, bo komu sie chce za kazdym razem jezdzic na geometrie. Dlatego kupowanie gwintu dla gwintu sensu nie ma.

    kit -30mm, kayaby excel g, do tego felga 17 jest fajnym kompromisem miedzy twardoscia a komfortem, a cenowo wychodzi tylko troche wiecej.

    Mozesz tez poszukac uzywek na szrotach, czasami mozna trafic naprawde niezle rzeczy w dorbym stanie, za psie pieniadze. Tak samo allegro.

    Jeszcze jedna opcja jest by wsadzic same sprezyny obnizajace o 30mm eibacha do seryjnych amortyzatorow. Do tego felgi 17stki i tez dawalo naprawde rade. Seryjne amory wtedy troszke szybciej sie zuzywaja ale wydatek rozlozony jest w czasie i mozna pozniej dokupic komplet amorow.

  8. #18
    Administrator ds. zlotów Romeo Avatar LIGAR
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    było sobie 156 SW 2.4 JTD 2001 rok 180 ps...
    Postów
    809

    Domyślnie

    Nie ma to jak wymiana same springi na seryjnych amorach.......OMG


    No ale skoro jedyna roznica bedzie jedynie w trwalosci seryjnego amora to czemu nie, prawda?
    Przygody z naprawą "sprawnego" 2.0 TB V6 - http://www.forum.alfaholicy.org/gtv_...e_2_0_tb.html?

    Gtv 2.0 V6 TB '99 + bonusy -> http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ioholikow.html

  9. #19
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Cytat Napisał mielnik Zobacz post
    Moj dobry kumpel ma ... polki.
    Wybacz ale tego akapitu nie rozumiem. Co do gwintu to pisałem już wcześniej, że nie potrzebuję.

  10. #20
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał mielnik Zobacz post
    kit -30mm, kayaby excel g, do tego felga 17 jest fajnym kompromisem miedzy twardoscia a komfortem, a cenowo wychodzi tylko troche wiecej.
    Nie ma to jak polecać amortyzatory, które są dedykowane do seryjnych sprężyn.... Jak już kupować nowe amortyzatory z zamiarem obniżenia auta to tylko i wyłącznie te o skróconym skoku przystosowane do sprężyn progresywnych w innym wypadku szkoda kasy już lepiej wsadzić tymczasowo na te seryjne amory ( w sumie excel g też można nazwać seryjnym miałem takie w poprzednim aucie) i za jakiś czas kupić coś sensownego...
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 21-11-2010 o 23:31

Podobne wątki

  1. [159] Podniesienie zawieszenia (z obniżonego sportowego do normalnego)
    Utworzone przez epsonix w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-10-2015, 13:31
  2. Alfa 147 1.9 JTDm 16V bez sportowego zawieszenia
    Utworzone przez piotrwachnik w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-01-2013, 22:54
  3. zmiana zawieszenia ze sportowego na zwykłe
    Utworzone przez asterix w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-02-2010, 16:26
  4. Zmiana sportowego zawieszenia
    Utworzone przez Carlos 1979 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 04-06-2008, 14:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory