Strona 1 z 46 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 453

Temat: [147] Dobór sportowego zawieszenia, felg, opon

  1. #1
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie [147] Dobór sportowego zawieszenia, felg, opon

    Przeglądałem tematy dotyczące zawieszenia sportowego w AR 147. Jest ich kilka, jednak nie znalazłem tego co mnie interesuje.

    Chciałbym żeby wypowiedzieli się tu użytkownicy sportowych zawieszeń - by wypowiedzieli się jakiej firmy zawieszenia używają, obniżenie,rozmiar felg i opon, oraz jakie są ich odczucia na temat ich zestawów.


    Pytam gdyż zamierzam zamontować zestaw (amortyzatory+sprężyny) z obniżeniem około 30mm oraz felgi 17 calowe. Co jest dla mnie ważne? - by samochód lepiej trzymał się drogi i nie wychylał się na zakrętach jak seria, by nic nie obcierało i nie tłukło. Może dałoby radę jeśli będzie tych wypowiedzi sporo stworzyć w tym temacie taki mały poradnik dotyczący doboru odpowiedniego kompletu żeby wszystko działało jak należy.


    Móje pierwsze dwa typy (w wersji ekonomicznej) po przejrzeniu alledrogo to:
    TA Technix - cena 1119zł - obniżenie 30mm/30mm lub 45mm/40mm
    SUPERSPORT- cena 1079zł - obniżenie 35mm/35mm

    Może ktoś używa i podzieli się spostrzeżeniami na ich temat?


    Jeśli chodzi o felgi i opony to przeglądając ten wątek można wywnioskować (uśredniając), że większość poleca 16-calowe i opony w okolicach 205/45 (nie są to balony i ładnie wyglądają ale też nie robią problemów w koleinach i całkiem nieźle trzymają)
    Ostatnio edytowane przez drift-r ; 07-11-2010 o 22:15

  2. #2
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    u mnie w 156
    -30mm eibach czerwone ( nie doczekały na zmianę amortyzatorów - wypadek )
    215/45/17
    w zakrętach bdb
    nic nie obciera ,

    używki eibach -30mm ok 200-300zł kpl
    amory nowe -- sprawdź sam np bilstein B6
    ale nie licz na cenę 1100zł za kpl amorów i sprężyn








  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar twardy
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Bielawa/Wroc
    Auto
    Była 156 20V, chwilowo jakieś Mitsu
    Postów
    1,765

    Domyślnie

    - dobry gwint i uważać, żeby nie przesadzić z kątami ujemnymi //==\\ Maksymalnie -2st, bo będzie "wiocha";
    - 215/R17/45;

    Póki co widze, że jeszcze nie znalazłeś odpowiedzi a szukasz kompromisu z felgami 16-kami... Jak chcesz poprawy prowadzenia, to może zacznij najpierw od felg 17 i dobrych opon... Jak będzie mało to amory i sprężyny (przedział raczej 2000-3000zł, a nie okolice tysiąca)

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar marshall
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    śląsk kręcę się tu i tam
    Auto
    jakieś alfy
    Postów
    1,055

    Domyślnie

    w pierwszej 147 na seryjnym zawiasie miałem 18" 225/40 potem przybyły spreżyny -20mm było ok ale dalej wysoko
    teraz wraz z nabyciem 147 bedzie gwint i 17
    miałem tez okazje latac 147 na gwincie KW z regulacja twardosci amorków i 18 i było bardzo konkretnie nie za twardo ale to sa koszta za taki zawiasik
    Zaczęło się niewinnie od pięknej 147 po 30sztuce tej marki stwierdzam że virus Alfa działa
    Aktual:
    AR 166FL 3.0 v6
    AR GT
    AR 166FL 2.4jtd 20v
    Zastava 750

  5. #5
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał drift-r Zobacz post


    Móje pierwsze dwa typy (w wersji ekonomicznej) po przejrzeniu alledrogo to:
    TA Technix - cena 1119zł - obniżenie 30mm/30mm lub 45mm/40mm
    SUPERSPORT- cena 1079zł - obniżenie 35mm/35mm

    Może ktoś używa i podzieli się spostrzeżeniami na ich temat?
    Na jedno i drugie zawieszenie szkoda pieniędzy ... minimum szukaj gwintu KW.
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Cytat Napisał GrzesiekK. Zobacz post
    Na jedno i drugie zawieszenie szkoda pieniędzy ... minimum szukaj gwintu KW.
    No jasne i bardzo fajnie ale zawieszenie gwintowane KW to koszt około 4 tys. czyli trochę dużo a piszesz, że to minimum....

  7. #7
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Wiesz kolego tylko bogatych stać wyrzucać pieniądze w błoto ... ale rób co chcesz. Nie masz kasy na dobry gwint to kup dobre zwykłe zawieszenie np. Bilstein B8 + dobre sprężyny ale też wyjdzie koło 3000zł.
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Ja rozumiem jak najbardziej, że zawieszenia gwintowane KW są bardzo dobre i tu nie ma wątpliwości. Natomiast szukam optymalnego rozwiązania w zakresie cena/jakość. Dlatego właśnie pytałem o te dwa przykłady kompletów zawieszenia. Jeśli ktoś miał takie to niech podzieli się wrażeniami z użytkowania.

    Jechałem oplem z zawieszeniem MTS Technik i było całkiem przyzwoicie (kleił się drogi, nie podbijało itp.) a zawieszenie w tym samochodzie jeździło już około rok. Wiadomo, że elementy zawieszenia w oplu i alfie się różnią dlatego pytam użytkowników alfy.
    Ostatnio edytowane przez drift-r ; 08-11-2010 o 23:37

  9. #9
    Administrator ds. zlotów Romeo Avatar LIGAR
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    było sobie 156 SW 2.4 JTD 2001 rok 180 ps...
    Postów
    809

    Domyślnie

    drifte-r to ci piszą użytkownicy alfy.... Nie oczekuj tu ze ktoś potwierdzi ci że te dwa zawieszenia będą ok. Myślę też że niewiele osób miało okazje spróbować tych kit-ow w alfie....ale mogę sie mylić Jeśli chcesz poczytać dobre opinie o tych zawieszeniach to wejdź sobie na forum golfa Weź tylko pod uwagę ze różnica w prowadzeniu golfa i alfy jest kolosalna Jak do kanapowatego klocka wstawisz MTS-a to będziesz sie nim zachwycał. Jak wstawisz do alfy gdzie w zamyśle konstruktorów zawias nie koniecznie był strojony pod dziadka Staszka to powiesz ale padaka....
    Sam jakiś czas temu stałem przed tym dylematem. Wybrałem cały zestaw Eibacha. Nie wiem czemu koledzy polecają gwinty, wybór jest dużo szerszy i zaczyna sie o półeczkę niżej. Napisz sobie do gościa co prowadzi sklep mapet tunig cos tam cos tam. Z tego co pamiętam miał w ciekawej cenie kit weitec-a - cena w okolicy 2 k, oraz jeszcze inne w ofercie ( chyba najszersza jaką znalazłem przez neta ).
    Niestety musisz sie z tym pogodzić że za markowy zestaw będziesz musiał wydać najmniej 2k. Nie masz tyle kasy to zrezygnuj na razie z felg. Albo kup felgi i dozbieraj do porządnego kit-u.
    Tańsze zestawy sa fajne ale do sejczento i golfa
    Co do felg to mam chyba większe balony niż każdy kto tu pisał bo 205/50 r17 i nic nie obciera. Oczywiście auto posadzone - 30. W zakrętach rewelacja
    Jeszcze taka moja rada z tego co pamiętam to user KUBACIK zapakował do swojego SW zestaw springów obniżających i B4 i niezbyt był zadowolony - podobno buja
    Przygody z naprawą "sprawnego" 2.0 TB V6 - http://www.forum.alfaholicy.org/gtv_...e_2_0_tb.html?

    Gtv 2.0 V6 TB '99 + bonusy -> http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ioholikow.html

  10. #10
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał GrzesiekK. Zobacz post
    minimum szukaj gwintu KW.
    Po co komu gwint jak ktoś chce auto posadzić w granicach 30mm? Do takiego obniżenia po stokroć lepiej kupić dobry kit niż pchać się w najtańszą wersje gwintu KW. Gwint jest dobry:
    a) do lansu gdy kładziesz auto na ziemi
    b) na tor gdy często zmieniasz charakterystykę zawieszenia.
    W codziennej jeździe i tak raz ustawisz wysokość i już nie tykasz regulacji chyba, ze na zimę w górę co przy obniżeniu tylko o 3cm nie jest konieczne...

    Co do tematu w internecie tyle samo pozytywnych co negatywnych opinii na temat MTS'a jednak słyszałem, że z low-endu amory MTS o skróconym skoku + sprężyny eibach dają rade więc jeśli ma być koniecznie tanio to mozna zaryzykować. Zestaw amorów super drogi nie jest więc w razie gdyby nie spełniały twoich oczekiwać wymienisz na coś lepszego np koni z regulacją siły tłumienia...

    P.S Nie zapomnij, że obniżona 147 nie spełnia wymogów określonych w przepisach

Podobne wątki

  1. [159] Podniesienie zawieszenia (z obniżonego sportowego do normalnego)
    Utworzone przez epsonix w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-10-2015, 13:31
  2. Alfa 147 1.9 JTDm 16V bez sportowego zawieszenia
    Utworzone przez piotrwachnik w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-01-2013, 22:54
  3. zmiana zawieszenia ze sportowego na zwykłe
    Utworzone przez asterix w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-02-2010, 16:26
  4. Zmiana sportowego zawieszenia
    Utworzone przez Carlos 1979 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 04-06-2008, 14:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory