Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Temat: [156]Całe zawieszenie przód (nowe) - porady

  1. #1
    Użytkownik Znawca Avatar Izane
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Mysłowice- Śląskie
    Auto
    Alfa 159 1.9JTDm, MiTo 1.4 155KM Były: Alfa Romeo Giulietta QV TCT,Alfa Romeo 156 2.4JTD
    Postów
    1,888

    Domyślnie [156]Całe zawieszenie przód (nowe) - porady

    WItam,

    Czytałem i czytałem i licze na indywidualniejsze porady no więc:

    Posiadam Alfe 156 2.4 JTD więc jest to silnik dosyć ciężki dodatkowo mam sportpacka więc jest już obniżone (i tutaj rodzi się pytanie, ile taki sportpack jest obniżony w standardzie?)


    Mam już nowe oryginalne wahacze lecz nie założe ich bo lewy amortyzator przód ma 17%... reszta jest w stanie bd.


    Jakie amortyzatory kupić przod (tył mnie nie interesuje bo wszystko jest tam ok) ?
    Myśle nad Bilsteinem B6 i zostawić te sprężyny co mam (tylko jestem ciekaw czy po 10 latach ich stan nie nadaje się już do wymiany) i czy taki zestaw będzie ok bo są różne zdania.

    Lub B8 i sprężyny -30 z Eibacha


    Doradzcie co najlepiej pasowałoby zrobić skoro i tak całe zawieszenie przód wymieniam i jedynie sprężyny może zostaną. Oczywiście im taniej i macie jakieś ciekawe strony z tanimi propozycjami to będe wdzięczny.

    Oczywiście musi być niżej niż standard i na lato będą 17' założone.


    Pozdrawiam
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150@190 KM
    Alfa Romeo MiTo 1.4 T.B. 155KM
    Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde TCT '16

    Alfa 156 2.4 JTD CF2 136@175 KM 370 NM Sportpack

    "Moja jest tylko racja i to święta racja. Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza. Że właśnie moja racja jest racja najmojsza!"

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał Izane Zobacz post
    Posiadam Alfe 156 2.4 JTD więc jest to silnik dosyć ciężki dodatkowo mam sportpacka więc jest już obniżone (i tutaj rodzi się pytanie, ile taki sportpack jest obniżony w standardzie?)
    Pozdrawiam
    - 20mm.
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    159sw 1.9 8v
    Postów
    507

    Domyślnie

    Cześć.
    Sportpack to chyba -20mm

    Ja wczoraj założyłem nowe wachacze na przód + nowe amortyzatory o skróconym skoku.
    Wcześniej chwilę jeździłem na sprężynach eibacha -50mm + seryjny amor = bujanie i dobijanie jak na łajbie. Po założeniu amorów o skórconym skoku jest OK, ale dodatkowo alfa zeszła w dół o jakieś 1,5cm.
    Do -20mm możesz spokojnie dać B6, bo B8 mają skrócony, czyli potrzebne przy większych obniżeniach.

    Im taniej tym lepiej? więc zostaw B6, B8 i kup Ta Technix/MTS technix. w cenie dobrego barszczu...

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Jeśli zastanawiasz się nad amortyzatorami Bilstein to warto przytoczyć wykład Grześka na ich temat:

    Cytat Napisał GrzesiekK. Zobacz post
    Sprawa ma sie tak, B4 to całkowicie miekki seryjny dwururowy amorek, B6 to juz amortyzator powiedzmy sportowy, inna konstrukcja, jednorurowy, rozbieralny, pod innym cisnieniem gaz, inaczej to calkiem pracuje, dzieki wiekszemu cisnieniu gazu wewnatrz zminimalizowane zjawisko pienienia sie oleju w trakcie pracy i dzieki temu duzo lepsza skutecznosc, B6 sprawdz sie bardzo dobrze ze sprezynami do -40mm, ponizej stosuje sie juz B8 ktore ma budowe wewnetrzna jak B6 tyle ze skrocony skok i zwiekszone tlumienie dobicia i powrotu - ale komfort wiadomo, duzo nizszy niz przy B6.

    Jako ze bawie sie w sport motorowy na poziomie KJS itp. mam sporo do czynienia z roznymi zestawieniami zawieszen, do codziennej jazdy polecam B6 + sprezyna seryjna lub max. -40mm i auto swietnie sie zachowuje, przy tym komfort jest niezly. B8 to juz zawieszenie bardziej do wyczynu, na tor itp, na ulicy i naszych drogach bedzie gorzej spisywalo sie od zestawu z B6

    pzdr. Grzesiek
    Wypowiedź pochodzi z TEGO tematu.

    Czyli podsumowując jeśli chcesz zostawić oryginalne sprężyny lub dać -30 i mieć sporo frajdy z jazdy, ale tak żeby jakiś poziom konfortu pozostał to najlepiej do tego nadadzą się B6.

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar Izane
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Mysłowice- Śląskie
    Auto
    Alfa 159 1.9JTDm, MiTo 1.4 155KM Były: Alfa Romeo Giulietta QV TCT,Alfa Romeo 156 2.4JTD
    Postów
    1,888

    Domyślnie

    O nie spodziewałem się wypowiedzi tak szybko i bardzo dziękuje


    hehe, Jarek nie im taniej tym lepiej jeśli chodzi o zamienną i dziwnej firmy część ( bo na Belli nie oszczędzam i wsadzam tylko sprawdzone i markowe części, raz tylko włożyłem zamienniki tj FAST wahacze i teraz już leżą po niecałym pół roku TRW .... )
    Tylko jeśli np B6/B8 w cenie ciekawszej gdzieś ktoś znalazł lub ma to bym prosił o kontakt
    Bo tak to B6 widze w kwotach 410 zł / sztuka i nie wiem czy znajde taniej?


    Kolejna kwestia to Aktualne sprężyny.... jest jakiś sposób na sprawdzenie ich "elastyczności" ? starałem się gdzieś doczytać o tym no ale słabo mi chyba poszło, wiadomo jak jest pęknięta to moja dziewczyna to zauważy ale jak jest z elastycznością i materiałem czy się już nie przejadł.

    Bo jeśli aktualne sprężyny -20 mm są ok to zostawie je a jeśli nie to Eibach -30 mm kupuje (akurat sprężyny to może wejść w sprawe nawet część używana - po wypowiedziach najopłacalniejsza sprawa) chyba że są inne ciekawe firmy

    Zależy mi na tym aby było niżej niż seria czyli 20/30 i ciekawie się jeździło nawet lepiej niż aktualnie na sportpacku ale też komfort się przyda

    No to narazie jestem za kupnem Bilstein B6 i zostawić sportpackowe sprężyny -20.

    Pozdrawiam
    Izane
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150@190 KM
    Alfa Romeo MiTo 1.4 T.B. 155KM
    Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde TCT '16

    Alfa 156 2.4 JTD CF2 136@175 KM 370 NM Sportpack

    "Moja jest tylko racja i to święta racja. Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza. Że właśnie moja racja jest racja najmojsza!"

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar -BamBosZek-
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    156 3.0 24v
    Postów
    2,281

    Domyślnie

    Chcesz wsadzic b8,b6 na przod a co z tylem? to sie ma nijak do zamierzonego efektu. No chyba ze tyl tez zmienisz na bilsteina w niedlugim czasie
    Genetics makes the champions, want to compare?!

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar Izane
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Mysłowice- Śląskie
    Auto
    Alfa 159 1.9JTDm, MiTo 1.4 155KM Były: Alfa Romeo Giulietta QV TCT,Alfa Romeo 156 2.4JTD
    Postów
    1,888

    Domyślnie

    Cytat Napisał -BamBosZek- Zobacz post
    Chcesz wsadzic b8,b6 na przod a co z tylem? to sie ma nijak do zamierzonego efektu. No chyba ze tyl tez zmienisz na bilsteina w niedlugim czasie
    Hmmm nad tyłem nie myśle ponieważ od niedawna dopiero zacząłem .... poważniej zarabiać ale na tył jeszcze nie wystarczy.

    Dodatkowo nie wiem czy sens jest ruszać tył bo jest prawie idealny co wyszło na rolkach itd, a jeśli zostawie sprężyny które już mam tj sportpack'a a tylko wymienie amorek na B6 który ma chyba podobne właściwości techniczne co moje amortyzatory aktualne to jaki sens bawić się z tyłem?

    Co innego jeśli wsadze Eibach -30.... wtedy sprawa tyłu zrobi się już w zainteresowaniu
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150@190 KM
    Alfa Romeo MiTo 1.4 T.B. 155KM
    Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde TCT '16

    Alfa 156 2.4 JTD CF2 136@175 KM 370 NM Sportpack

    "Moja jest tylko racja i to święta racja. Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza. Że właśnie moja racja jest racja najmojsza!"

  8. #8
    emiloss19
    Gość

    Domyślnie

    ....
    Ostatnio edytowane przez emiloss19 ; 22-12-2010 o 16:29

  9. #9
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał emiloss19 Zobacz post
    moge ci zalatwic za mniej niz 400
    to ja też chce

    tylko napisz co załatwiasz
    bo powyżej jest rozmowa o sprężynach i różnych amortyzatorach








  10. #10
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Jeśli zmieniasz amrtyzatory to zmien tez sprężyny. Ja też zmieniłem same amortyzatory zostawiając stare sprężyny i to był blad. Po pół roku zalozylem nowe oryginalne sprężyny na przodzie i zauważyłem całkowicie inna prace zawieszenia- brak bujania i lepsze tlumienie nierówności, za kilka dni biorę się za założenie noweych na tył.
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

Podobne wątki

  1. Nowe zawieszenie i bardzo wysoki tył
    Utworzone przez bynus w dziale 166
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 29-03-2013, 21:40
  2. Wymiana zawieszenia. Całe czy najpierw przód?
    Utworzone przez grzesiu1302 w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-02-2013, 20:35
  3. 166 zawieszenie , zamienniki, porady
    Utworzone przez CIAMILL156 w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 16-05-2010, 23:25
  4. zawieszenie tył całe
    Utworzone przez under28 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-08-2009, 09:54
  5. [156] zawieszenie przód
    Utworzone przez gord w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-10-2008, 21:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory