Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 39

Temat: [156] wymiana tarcz hamulcowych

  1. #21
    ViP Romeo Avatar puotek
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    156FL Q2
    Postów
    1,090

    Domyślnie

    Cytat Napisał MAJESTICAR156 Zobacz post
    Pamietajmy jednak że mikoda( chodzi o tarcze nawiercano-frezowane) posiada odmiane wentylowania i pełną. Natomiast brembo max sa tylko wentylowane czyli nie dostępne do wszystkich wersji silnikowych Ar 156...
    Brembo Max występuje również w wersji pełnej

    08.7354.75 - symbol Brembo
    Ostatnio edytowane przez puotek ; 07-02-2009 o 22:15

  2. #22
    Hubert155
    Gość

    Domyślnie

    mi chodzilo tylko o wersje wentylowane

  3. #23
    jumis
    Gość

    Domyślnie

    Podajcie jakiś ładny link do Mikody. chciałbym kupić. Oczywiście proszę o najtańsza na rynku ofertę

  4. #24
    Hubert155
    Gość

    Domyślnie

    Prosze bardzo http://www.mikoda.pl/public/foto.htm pierwsza fotka przedstawia najczesciej zamawaine tarcze i takie sa do naszych AR do 156 wychdzi z kurierem jakies nie cale 250 zl wiec warto kupic tylko od razu dobre klocki do tego i mamy nie zle hamulce za rozsadne pieniadze.Najtaniej jest na stronie Mikoda na allegro za komplet na przod trzeba zaplacic 340 zl http://www.moto.allegro.pl/item53415...der_284mm.html wiec sie nie oplaca

  5. #25
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Starachowice
    Auto
    156SW 2,4 jtd 2001
    Postów
    46

    Domyślnie

    Przy hamowaniu ważniejsze są klocki. Z reguły w normalnej jeżdzie nie zachodzi potrzeba montażu tarcz nawiercanych, bo kto często hamuje do rozgrzania ich do czerwoności? Wcześniej zagotuje się wam płyn i z hamulców kicha. Mogę doradzić, aby poprawić hamowanie w alfie, należy kupić dobre klocki. Polecam np Red stuff. Należy liczyć się z szybszym zużyciem tarcz i klocków! Coś za coś. Red stuff wyrażnie poprawiły efekt hamowania ale tarcze poszły. Obecnie jeżdżę na Green stuff, mam nadzieję, że tarcze ATE wytrzymają dłużej.

  6. #26
    Hubert155
    Gość

    Domyślnie

    Red stuff czy green stuff jest bardzo dobry tylko troche kosztuje ja polecam klocki Ferodo uwazam ze to tez dobry wybor i cenowo tez jest dobrze, dobrac do nich tez dobry plyn hamulcowy np. Ferodo 5.1 lub tez seria Motula i mozna gniesc pedal hamulcowy

  7. #27
    ViP Romeo Avatar robak#21
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    coś tam wrzeszczy...
    Postów
    881

    Domyślnie

    Cytat Napisał bumer Zobacz post
    Przy hamowaniu ważniejsze są klocki. Z reguły w normalnej jeżdzie nie zachodzi potrzeba montażu tarcz nawiercanych, bo kto często hamuje do rozgrzania ich do czerwoności? Wcześniej zagotuje się wam płyn i z hamulców kicha. Mogę doradzić, aby poprawić hamowanie w alfie, należy kupić dobre klocki. Polecam np Red stuff. Należy liczyć się z szybszym zużyciem tarcz i klocków! Coś za coś. Red stuff wyrażnie poprawiły efekt hamowania ale tarcze poszły. Obecnie jeżdżę na Green stuff, mam nadzieję, że tarcze ATE wytrzymają dłużej.

    Red stuff nie nadają sie do codziennej eksploatacji zwłaszcza przy '"normalnej jeździe" to bardziej do wyścigów amatorskich trzeba sie dobrze napocić żeby zmusić je do dobrego hamowania (rozgrzać) natomiast green stuff są o wiele bardziej miękkimi klockami szybko się zużywają dobrze sobie radzą w codziemmej jeździe ,tańszy zamiennik tych klocków to LUCAS ,przewody zalać np.DOT5.1 Feroodo i nic się nikomu nie zagotuje

    Pzdr
    [*]


  8. #28
    jumis
    Gość

    Domyślnie

    Dzieki znalazłem wszystko juz
    pozdr

  9. #29
    Daniel156SW
    Gość

    Domyślnie

    Próbował ktoś tarcze Zimmermann, nawiercane i wentylowane?Jedna koło 300 zł kosztuje, pytanie czy z dobrymi klockami np Green stuff odczuję różnicę pomiędzy Zimmermannem a np. Mikodą????

  10. #30
    sciesill
    Gość

    Domyślnie

    A co myslice i tych tarczach , ja tez przymierzam sie do wwymiany tarcz bo sie ranty porobily , moim pierwszym trafem byly Brembo MAX ale znalazlem cos takiego :

    http://moto.allegro.pl/item679424630...tv_spider.html

Podobne wątki

  1. [146] Wymiana tarcz hamulcowych.
    Utworzone przez Lesio w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 15-09-2011, 21:19
  2. wymiana tarcz i klocków hamulcowych
    Utworzone przez pieknylolo w dziale 156
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 02-11-2010, 06:57
  3. [145] bx- Wymiana tarcz hamulcowych
    Utworzone przez kaes w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 23-03-2009, 18:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory