Strona 41 z 45 PierwszyPierwszy ... 313233343536373839404142434445 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 401 do 410 z 447

Temat: 330mm Brembo Alfa 156

  1. #401
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 156sw TI, Aprilia SL1000R, AR159 TI Q4
    Postów
    765

    Domyślnie

    Cytat Napisał omen Zobacz post
    Psy wieszacie na brembo a piasta prosta?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Skoro inne nie biją to chyba tak

    Wysłane z mojego P2 przy użyciu Tapatalka

  2. #402
    Użytkownik Świeżak Avatar Thoo24Mass
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Krk
    Auto
    Alfa Romeo 156 V6 Berlina, Toyota Celica GTi V gen
    Postów
    152

    Domyślnie

    Cytat Napisał omen Zobacz post
    Psy wieszacie na brembo a piasta prosta?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Rzecz w tym, że te Brembo Standard to tylko z nazwy są. Brembo Max, które miałem wcześniej były przez dwa lata bez zarzutu. Dodam, że przy aucie sam sobie 95% rzeczy robię więc mam pewność, że mechanik nie dał ciała .

    Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

  3. #403
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,300

    Domyślnie

    Cytat Napisał Thoo24Mass Zobacz post
    Jak widać najniższe serie znanych marek to tylko brand . Mam na półce Brembo Max z DS Performance i czeka na powrót. 22 mm grubości a prościutka.
    Co do pokrzywionej 330-ki to problemem nie było miejscowe przegrzanie, bo stało się to podczas pierwszego okrążenia.
    Jest duża szansa, że Twoje Brembo z 2000r to prawdziwe Brembo więc jakość też jest. Teraz każdy liczy każdy grosz, bo konkurencja spora w budżetowych rozwiązaniach a to jednak duża część rynku. Szkoda tylko, że nie pilnują jakości i sobie tym mocno szkodzą.
    Teraz zastanawiam się nad 330x28 Zimmermann Sport. Jeździ na tym fabrycznie cała masa Mercedesów a masa jednak mniejsza i są do tego Galfery, które chodzą mi po głowie.

    Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
    Złego słowa o Zimermanach nie słyszałem, w BMW ludzie stosują z tego co wiem, złe być nie mogą i raczej złym wyborem nie będą. Ja mam nie Sporty tylko zwykłe ( Coat Z czy jakoś tak) , w cywilnej Maździe. Ale ona nie obrywa i fabrycznych tarcz też nie pogięła co się rzekomo zdarza ,bo małe są .

    Te Galfery 1055 to jednak raczej uliczne " z zacięciem" klocki. Galfer ma też 1066 w ofercie, to już bardziej podobno jak DS2500 / DS3000.
    Ale mając zaciski typu Brembo wielotłoczkowe jest świetna sprawa - raz dwa można klocki zmienić, bo nie trzeba zacisku odkręcać - koło, dwie szpilki i ciach zmienione. Na codzeń Galfer czy DS Performance, na tor czy jakąś aktywną przejażdżkę - DS3000 .

  4. #404
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    Mierzyles? Przy poprostu na oko?
    Aktualnie mam brembo 330x32 z przebiegiem jakis 50-60 tys i nic sie nie dzieje. Zagrzane porzadnie nie raz na drodze czy circuit zandvoort lub tt assen i zadnych problemów z tym.
    To juz 3 komplet taki mam i nigdy nie mialem problemów.



    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  5. #405
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 156sw TI, Aprilia SL1000R, AR159 TI Q4
    Postów
    765

    Domyślnie

    Cytat Napisał omen Zobacz post
    Mierzyles? Przy poprostu na oko?
    Aktualnie mam brembo 330x32 z przebiegiem jakis 50-60 tys i nic sie nie dzieje. Zagrzane porzadnie nie raz na drodze czy circuit zandvoort lub tt assen i zadnych problemów z tym.
    To juz 3 komplet taki mam i nigdy nie mialem problemów.



    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Kupowane w Polsce ???

    Wysłane z mojego P2 przy użyciu Tapatalka

  6. #406
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    Tak, z tego co pamiętam intercars.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  7. #407
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 156sw TI, Aprilia SL1000R, AR159 TI Q4
    Postów
    765

    Domyślnie

    Cytat Napisał omen Zobacz post
    Tak, z tego co pamiętam intercars.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    U mnie 3 komplety brembo się pofalowaly kupione w Polsce, za to złego słowa nie mogę powiedzieć na brembo z UK które kupowałem do Aprilii RSV obawiam się że te kiepskie pochodzą właśnie z Częstochowy

    Wysłane z mojego P2 przy użyciu Tapatalka

  8. #408
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    Czestochowa bardzo dlugo nie robila 330mm.



    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  9. #409
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,549

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Złego słowa o Zimermanach nie słyszałem, w BMW ludzie stosują z tego co wiem, złe być nie mogą i raczej złym wyborem nie będą. Ja mam nie Sporty tylko zwykłe ( Coat Z czy jakoś tak) , w cywilnej Maździe. Ale ona nie obrywa i fabrycznych tarcz też nie pogięła co się rzekomo zdarza ,bo małe są .

    Te Galfery 1055 to jednak raczej uliczne " z zacięciem" klocki. Galfer ma też 1066 w ofercie, to już bardziej podobno jak DS2500 / DS3000.
    Ale mając zaciski typu Brembo wielotłoczkowe jest świetna sprawa - raz dwa można klocki zmienić, bo nie trzeba zacisku odkręcać - koło, dwie szpilki i ciach zmienione. Na codzeń Galfer czy DS Performance, na tor czy jakąś aktywną przejażdżkę - DS3000 .
    Czyli rzeczywiście hamulce w Maździe 6 to trochę pomyłka... Mój kuzyn jakiś czas temu reklamował właśnie Zimmermany Sport w Maździe 6, bo biły krótko po założeniu.

    Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka

  10. #410
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,300

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Czyli rzeczywiście hamulce w Maździe 6 to trochę pomyłka... Mój kuzyn jakiś czas temu reklamował właśnie Zimmermany Sport w Maździe 6, bo biły krótko po założeniu.

    Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka
    Sprawa dyskusyjna ja przejechałem ponad 70tys km na fabrycznych i zero bicia , Zimmermany (zwykłe nie sport) mam od około 10tys km i też bez bicia i się go nie spodziewam prawdę mówiąc.
    Średnica i grubość tarcz są zbliżone do wymiarów w 156. Masa auta identyczna jak 156SW 2,5V6. Koła wielkie - może tu jakaś część dodatkowego obciążania hamulca (masa wirująca) ? moja teoria jest taka, że Mazda 6 GJ cierpi na syndrom 159tki - obiecuje wyglądem że ma cechy sportowe, a nie ma. To rodzinne spokojne wozidło, choć dla kierowcy bardzo przyjemne i konstruowane z myślą o anatomii i fizjologii kierowcy. Ale nie do serii hamowań 150-0 i zatrzymywania się zaraz na hamulcu (automat w większości) . To nie jest wichrowanie a nierównomierny transfer z klocka o ile wiem.
    Do nazwania tych hamulców "pomyłką" droga daleka. To ma być tanie w eksploatacji (w tym koszcie tarcz i klocków - komplet na auto klocki+ tarcze zimmerman coś około 700zł) auto wyglądające i robiące swoje.
    Auto dla Kierowcy w Maździe to od pokoleń MX5, wcześniej dodatkowo RXy. Wszystko do swoich zastosowań.

Podobne wątki

  1. AR 147\156\GT + Brembo z AR 166 + 330mm tarcze = analogowy GTA
    Utworzone przez acab w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 11-01-2023, 00:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory