Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Temat: [156] Wymiana sprężyn

  1. #11
    Piter-AR156
    Gość

    Domyślnie

    Czy wymieniałeś same sprężyny czy amorki też - jeśli tak to jakie?

  2. #12
    Paweł156
    Gość

    Domyślnie

    Same spreżyny, amory wymieniłem w zeszłym roku na kayabe i niestety popełniłem błąd bo teraz srednio sie spisują przy ciezkim obnizonym przodzie 2.4jtd. Ale ogólnie jest o wiele lepiej niz na seryjnym zawieszeniu

  3. #13
    Piter-AR156
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki za info.
    Właśnie będę zakładał te same Eibachy -30 i nie wiem czy dobrać do nich Bilstein B6 czy B8. Podobno przy tych w miarę miękkich springach Eibach-a nie potrzeba skracanych amortyzatorów i tu się to potwierdza bo amory kayabe to chyba raczaj seryjny skok.

  4. #14
    Paweł156
    Gość

    Domyślnie

    A powiedz za ile bedziesz miał bilsteina b6 i b8?

  5. #15
    Piter-AR156
    Gość

    Domyślnie

    Bilstein B6 370zł/szt przód i 689zł/szt tyl
    natomiast B8 przód podobna cena 377zł a tył o dziwo tańszy od B6 o około 30-40zł.
    Takie ceny podaje DEXX z Łodzi (www.dexx-auto.pl).

    W Zastec Tuning B6 430/szt przód, 830/szt tył; B8 450/szt przód, 780szt tył.
    Jak rozmawiałem z gościem z Zastec-a polecał do Eibachów raczej B6.

    W zasadzie gdybym robił to auto dla siebie to wybrał bym zestaw Koni Sport Kit 1130
    2700 za komplet (regulacja siły tłumienia amortyzatorów). Ale tym autem jeździ głównie żona tak więc musi zachować pewien komfort.
    Moje drugi auto (nie jest to Alfa, więc nic więcej o nim) jest na tyle niskie i na tyle twarde że na dłuższe wypady biore Alfe .

  6. #16
    Paweł156
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piter-AR156
    Moje drugi auto (nie jest to Alfa, więc nic więcej o nim) jest na tyle niskie i na tyle twarde że na dłuższe wypady biore Alfe
    Ciekwae co to?? Brzmi jak Ferrari
    Daj znac jak zrobisz juz zawieszenie, bo jestem ciekaw jak to wszystko bedzie sie sprawować, ja juz powoli mam dosc kayaby wiec chyba bede zmieniał na cos twardszego a na koni troche mi szkoda forsy.
    Pozdrawiam

  7. #17
    Piter-AR156
    Gość

    Domyślnie

    Aż tak dobrze nie jest . To zwykły opel.
    Za Alfe biore się w przyszłym tygodniu - za jakieś dwa tyg. powinna jeździć troche niżej.

  8. #18
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał Paweł156
    Same spreżyny, amory wymieniłem w zeszłym roku na kayabe i niestety popełniłem błąd bo teraz srednio sie spisują przy ciezkim obnizonym przodzie 2.4jtd. Ale ogólnie jest o wiele lepiej niz na seryjnym zawieszeniu
    Witam.
    Powiedz jaki kolor masz tych sprężyn Eibach?
    Ja właśnie zakupiłem czerwone, jeszcze ich nie dostałem, ale jeśli są takie same jak Twoje, to mniej więcej wiem już co i jak, dlatego pytam. Powiedz jeszcze jak z perspektywy czasu się spisują, czy dużo szybciej zużywają się pozostałe elementy zawieszenia i czy bardzo trzęsie?
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  9. #19
    Paweł156
    Gość

    Domyślnie

    tez mam czerwone, czy zawieszenie szybciej pada trudno powiedziec, bo zrobilem autem dopiero 60tys km(jakies 15tys km na obnizonym) i nie mam jeszcze porównania, ale mysle ze nie ma sie co przejmowac. czy trzesie..... amory są miekkie dosyc wiec nie za bardzo, ale wiadomo jak jest auto obnizone traci sie na komforcie, ale zyskuje na prowadzeniu, mi to nie przeszkadza, dramatu nie ma dlatego mam w planie amortyzatory bilsteina b6 lub zestaw koni.

  10. #20
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał Paweł156
    tez mam czerwone, czy zawieszenie szybciej pada trudno powiedziec, bo zrobilem autem dopiero 60tys km(jakies 15tys km na obnizonym) i nie mam jeszcze porównania, ale mysle ze nie ma sie co przejmowac. czy trzesie..... amory są miekkie dosyc wiec nie za bardzo, ale wiadomo jak jest auto obnizone traci sie na komforcie, ale zyskuje na prowadzeniu, mi to nie przeszkadza, dramatu nie ma dlatego mam w planie amortyzatory bilsteina b6 lub zestaw koni.
    Witam.
    Dziękuję bardzo.
    Ja narazie też zastosuję seryjne amortyzatory, a jak się zużyją, to wówczas kupię coś odpowiedniejszego. Natomiast ja mam 17" i opony 225/45, więc z pewnością miekko nie będzie. No, ale opony wkrótce idą do lamusa, a założę 205/50, wówczas powinno być lepiej
    Dzięki jeszcze raz i pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

Podobne wątki

  1. [159] Wymiana sprężyn
    Utworzone przez vojtas w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 15-12-2017, 09:03
  2. [156] Wymiana sprężyn
    Utworzone przez Arek 146 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 09-04-2011, 18:00
  3. Wymiana sprężyn a zbieżność
    Utworzone przez RogerIZ28 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-02-2010, 11:35
  4. Wymiana sprężyn...
    Utworzone przez b-ski w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-07-2009, 10:57

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory