Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 31 do 39 z 39

Temat: [156] spreżyny NOVITEC

  1. #31
    ViP Romeo Avatar puotek
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    156FL Q2
    Postów
    1,090

    Domyślnie

    Sklepu nie mam, ale pracuję w takowym, u szwagra, więc nie ma problemów

    A w Alfie wymieniam niestety, zderzak tylny i takie tam, ahhh ta nieroztropność polskich kierowców, a przy okazji rozrząd, olej i filtry.

    A czekam na informacje dotyczące sprężyn obniżających. Miałem to kiedyś w planach, ale pomyślałem sobie, że pewnie i tak najdalej za dwa lata zmienię samochód, więc nie warto się pakować w niezapłacone później koszta. Jednak gdyby cena była atrakcyjna, może ponownie bym to rozważył

  2. #32
    loki
    Gość

    Domyślnie

    koledzy mam takie pytanie odnośnie HARTOWANIA spreżyn czy ktoś wykonywał taka operacje bo wiem ze mozna spręzyny zhartowac wtedy je sciskaja o wymarzana liczbe minimetrów..

    ostatnio nadsuneła mi sie taka myśl i chciałbym usłyszeć co wy na to..????

  3. #33
    b.pawelek
    Gość

    Domyślnie

    ja chętnie odstąpię -35 H&R jak ktoś jest zainteresowany to poproszę o info na PW.

  4. #34
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał loki
    koledzy mam takie pytanie odnośnie HARTOWANIA spreżyn czy ktoś wykonywał taka operacje bo wiem ze mozna spręzyny zhartowac wtedy je sciskaja o wymarzana liczbe minimetrów..

    ostatnio nadsuneła mi sie taka myśl i chciałbym usłyszeć co wy na to..????
    Sprezyna to zbyt wazny element wplywajacy znaczaco na bezpieczenstwo jazdy, dlatego nie ryzykowalbym z takim ich przerabianiem. Jak dokladnie wiadomo podczas hartowania metalu zachodza w nim nieodwracalne procesy poprzez nagrzanie do bardzo wysokiej temp, a potem szybkie schlodzenie. Uzyskuje sie wowczas bardzo duza twardosc materialu, ale wieksza kruchosc. Sprezyna samochodowa podczas swej eksploatacji bardzo pracuje rozciagajac sie i sciskajac, wiec kruchosc zastosowanego materialu ma tutaj spore znaczenie. W/g mnie po takiej operacji moze sie zdarzyc, ze sprezyna podsczas gwaltownego scisku, np. na glebokiej dziurze, po prostu peknie i wowczas moze byc niezbezpiecznie.
    Ponadto czy nie taniej wyjdzie kupic chociazby uzywane sprezyny? Kol. b.pawelek sie zareklamowal, ze ma.
    Pozdrawiam.
    - Rafal

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  5. #35
    loki
    Gość

    Domyślnie

    no też własnie nad tym myślałem ze może być nie zaciekawe podczas np. wpadniecia w dziur...

    kumpel tak robił i dlatego zapytałem co o tym sądzicie.. bo jak narazie to smiga juz na nich 2 latka..

  6. #36
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Postów
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał b.pawelek
    ja chętnie odstąpię -35 H&R jak ktoś jest zainteresowany to poproszę o info na PW.
    przestały odpowiadać?
    dlaczego?

  7. #37
    loki
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał manstil
    Cytat Napisał b.pawelek
    ja chętnie odstąpię -35 H&R jak ktoś jest zainteresowany to poproszę o info na PW.
    przestały odpowiadać?
    dlaczego?

    Pisałem tez to kolegi ale cisza..!

  8. #38
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar DeeS
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Zabrze-Ruda Śląska
    Auto
    AR 156 2.5 V6 Q2
    Postów
    433

    Domyślnie

    Tez zamiezam obnizyc moja belle ,bo jestem przed zakupem opon letnich i zatanawiam sie na rozmiarem kolek chcial bym 225/50/16 ,ale wiem jezeli nie obnize alfy ,to bedzie glupio wygladac Macie moze jakies fotki jak wygladaja wasze belle po wymianie sprezyn?

    Pozdrawiam !!!
    AR 156 2.5 V6 Q2
    AR 145 JTD '99 byla
    AR 156 2.0 TS byla

  9. #39
    Użytkownik Rowerzysta Avatar bosniak_sg
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Auto
    2.0 JTS GT Selespeed 08r
    Postów
    402

    Domyślnie

    Cytat Napisał chunkpunk Zobacz post
    No wlasnie wyszlo na to ze nie Mam B8+ eibachy czerwone, pytalem ostatnio o B6 jak sie jezdzi bo kolega chail kupic ; i kupil B6 + czerwone eibachy ..

    Roznicy nie widze zadnej obydwa sa tak samo twarde, i jednak B8 idelanie nadaja sie do -30
    B6 powoduja to czego nie lubie 'glebokie nurkowanie i wybijania auta przy wychodzeniu z dolka, prawdopodobnie to sprawa dlugiego skoku. Na malych dolkach dziala tak samo wybiera fajnie.
    ot i moje rozmyuslania
    B6 i B8 kosztuja tyle samo

    Święta racja ja kupiłem sachs sport performance (coś jak B6 bilstein'a), sportowe ale przeznaczone do zwykłych sprężyn, a nie obniżonych. Założyłem na nie czerwone Eibach'y i lewy wysrał się po 7000 km a prawy też już dogorywa. Na lewym mam 56% siły tłumienia a na prawym 65%. Tak nie może być, daltego w przyszłym miesiącu zakładam B8 bo są tańsze od B6 i ze skróconym skokiem tłumienia.

Podobne wątki

  1. Sportwagon spreżyny tył
    Utworzone przez Kuba157 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-05-2013, 19:38
  2. Spreżyny???
    Utworzone przez Msiek w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-10-2011, 05:23
  3. Spreżyny 166
    Utworzone przez marcin1135 w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-04-2007, 12:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory